PayPal'ın Kendi Stablecoin'i Olursa?..

  • IPO (Initial Public Offering): ICO ile çok benzer bir yapıdadır ancak aralarındaki fark IPO süresince piyasaya sürülen hisselerin mülkiyeti her zaman piyasaya süren firmaya aittir.

Rengarengo

Yüzbaşı
Moderatör
Level 1 (1X)
Level 2 (2X)
Level 3 (3X)
Level 4 (4X)
Level 5 (5X)


0.00018408
  • 0.00000000  
  • #1

coin.jpg

PayPal'ın Kendi Stablecoin'i Olursa?..​

Merhabalar. Bilindiği üzere online ödeme devi PayPal, 2020 yılında coin para birimi hizmetleri de sunmaya başlamıştı. Bu konu ile alakalı o tarihlerde bazı konular da hazırlamıştık. (Bkz. PayPal'ın Bitcoin Girişimi ve Sonrası), (Bkz. PayPal'ın Coin Sistemleri Ortağına Büyük Yatırım)

Online ödeme platformlarının coinler ile hizmet sunmaya başlaması ile bu platformlarda hem mevcut üyelere ek hizmetler sunuluyor hem de sunulan yeni hizmetlerle ilgilenen yeni kullanıcı portföyüne ulaşılması hedefleniyor.

PayPal'ın coin piyasasıyla entegre çalışacağının haberi coin sektöründe de olumlu yankı bulmuştu.

Şimdi ise PayPal'ın kendisinin de bir stablecoin'inin olacağı haberi coin bültenlerinde yankılanıyor.

Online ödeme devinin de bir stablecoin çıkaracağı yönündeki ilk ipucunun; geliştirici Steve Moser tarafından, PayPal’ın Apple Store uygulamasındaki kaynak kodunda keşfedildiği öğrenildi.

Cointelegraph'ta yer alan habere göre ise PayPal, 'PayPal Coin' ismindeki stablecoin’ini piyasaya sürmek niyetinde olduğunu doğruladı.

Paypal’ın kripto ve dijital paralardan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Jose Fernandez da Ponte, Bloomberg habere yaptığı açıklamada Paypal uygulamasında keşfedilen bulguları doğruladı: “Bir stablecoin üzerinde çalışıyoruz. Eğer bu konuyu ileriye taşırsak (ki taşıyacağız), ilgili düzenleyicilerle temas halinde olacağız.”

PayPal Coin’in ABD doları ile destekleneceğini de gelen bilgiler arasında.

Şimdilik logosu da belli gibi görünen coinin henüz kullanıma sunulmadan önce özellikleri ve logosu da değiştirebilir.

Bir diğer bilgi ise, iPhone uygulamasının kaynak kodlarının, yakın tarihli bir hackathon’da geliştirildiği yönünde.

Hackathon: Bilgisayar programcıları, grafik tasarımcıları, arayüz tasarımcıları ve proje yöneticileri de dahil olmak üzere katılanların yoğun bir şekilde yazılım projelerinin geliştirilmesi amacıyla diğer takımlar ile rekabet içerisinde bulunduğu bir olaydır. Bu olay bir donanımın geliştirilmesi için de yapılabilir. (Vikipedi)

da Ponte, Kasım 2021’deki bir röportajında ne demişti?​

Haberde yer alan bilgiye göre da Ponte, 2021 Kasım ayındaki bir röportajında Paypal’ın ‘henüz ödemeler için tasarlanmış bir stablecoin bulmadığını’ belirtmişti. da Ponte’ye göre stablecoin, hem ağın güvenliğini sağlamalı, hem de geniş ölçekte ödemeleri desteklemeli:

“Bu alanda gerekli lisans tiplerini, regülasyon ve regülatörler gibi alanlarda netlik olmalı.”

PayPal'ın, mevcut stablecoin çalışmalarına ek olarak; ABD dışındaki kripto ile ilgili hizmetlerinin büyümesi için de etkin önlemler aldığı belirtildi.

2021 Eylül'ünde Birleşik Krallık piyasası için yeni bir Bitcoin işlemleri hizmetinin kullanıma açılması ile PayPal kullanıcıları, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) gibi önemli coinler ile işlem gerçekleştirebilecekler.

Belirtmek gerekir ki bu gelişme, PayPal için oldukça önemli. PayPal bu gelişme ile 2020 yılında başlayan coin sistemleriyle entegre olma hareketini bir adım ileriye taşımış da oldu.

Genel manada piyasalarda yaşanan bir düşüş durumu söz konusu iken bu haberin yankıları piyasa kullanıcıları tarafından nasıl karşılanacağı ayrıca merak konusu.

Yatırım tavsiyesi değildir.
 

Bu konudan Rengarengo isimli kullanıcıya 0.00000735 Bitcoin verilmiştir

Theleoncoin

Uzman Çavuş
Level 1 (1X)


0.00003925
  • 0.00000000  
  • #2
PayPal gibi bir platformun bu alanda geriden gelmesi ilginç stabil coin yerine kendi ağını oluştursa süper yerlere gelirdi ama daha garantici olmayı tercih ediyor
 
Üst