Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Pi Network

Dostlar siteyi daha yeni tanıyorsunuz bi anda cezalarla karşılaşmayın bence. Peş peşe 2-3 kelimelik mesajlar, onaylayıcı mesajlar yerine gönderdiğimiz yanıtın altındaki beğen butonuyla karşılık verebilirsiniz. Elbette arada hepimizin hoşuna gittiği durumlarda sadece bir gif bile atabiliriz ama bu çok yapılmamalı. İyi forumlar.

Harikasın hocam tek hissetmiyorum kendimi :)
Allahtan eski üyelerimiz kalitenin farkında :)

robert redford yes GIF

Dostlar siteyi daha yeni tanıyorsunuz bi anda cezalarla karşılaşmayın bence. Peş peşe 2-3 kelimelik mesajlar, onaylayıcı mesajlar yerine gönderdiğimiz yanıtın altındaki beğen butonuyla karşılık verebilirsiniz. Elbette arada hepimizin hoşuna gittiği durumlarda sadece bir gif bile atabiliriz ama bu çok yapılmamalı. İyi forumlar.

Pi Networku bir yakınım aracılığıyla keşfettim 7 ay kadardır kullanıyorum.İlk başlarda hiç aksatmadan kullansam da bu aralar umutlar yavaş yavaş kararıyor ama hayırlısı.YTD

Bitcoin çıkarkende insanlar böyle garip bakıyordu, belki bu denli bir büyük yükselme olmasada pi network neden beklenen yere gelmesin? Bende yaklaşık 4 aydır uygulama üzerinde kazım yapıyorum. En az 2 yılı olduğu söyleniyor bakalım bekleyip göreceğiz :)

Ekli dosyayı görüntüle 3823

Pi Network'u kuranların giriş cümleleri şu şekilde.
Kripto madenciliği yapmak zordur.
Kriptoya yatırım yapmak risktir.
Ve bir çoğumuz bu devrimin dışında kaldık.
Twitter sloganları "Sıradan insanlar için bir kripto para birimi".

Farklı bir yapı ortaya çıkaran bu coinde kazım işlemi mobil app üzerinden yapılıyor. Her 24 saatte bir ekranın sağ üstünde -ki bunu sisteme üye olduktan sonra ilk tıkta göreceksiniz- bir tuşa tıklayarak yapabiliyorsunuz. Sistemde 13 gün 3 saatlik bir geri sayım var. Benim 24 saat dolduğunda sistem açıldığı zaman size oranın ekran görüntüsünü de gösterebilirim.

Mobil uygulamaya girdikten sonra Öncü (Pioneer) oluyorsunuz. Katkıcı (Contributor) var burada rol alabilmek için 3 adet kazım periyodunu tamamlamak gerekiyor.

Burada amaç büyük elektrik israfları olmadan mümkün olabilecek en maliyetsiz şekilde kazım işlemi yapabilmek ve herkesin kazanabilmesi. Yaptıkları açıklamada ilk borsa faaliyetiyle parasını da sizler belirleyeceksiniz ne kadar kazanmak istiyorsanız kararı siz vereceksiniz dediler. Bitcoin ve Ethereum gibi Node'lar yerine kendi kullandıkları Pi Node, Stellar(SCP) tabanlı bir algoritma olarak tasarlanmıştır. Diğer kriptoların aksine Pi, kullanıcı merkezli gidecek ve kullanıcıların sevdiği tasarımları kullanmaya devam edecek. Herhangi üst düzey bir bilgisayara veya bir işletim sistemine gerek kalmaksızın ileride sadece bilgisayarda bir masaüstü uygulamasıyla blok onayları verilebilecek diyorlar.

Pi, Testnet'i geliştirecek ve merkeziyetçiliği esas alacak olsalar da Testnet geliştikçe ve sorunlar çözüldükçe merkeziyetçilikten uzaklaştıracaklarını belirtiyorlar.

Testnet iki farklı şekilde gerçekleşecek düğüm(node) arayüzü ve masaüstü Pi uygulaması. Her mobil kullanıcı düğüm yazılımını bilgisayarına indirebilir ve Pi App'i burada kullanabilir ki bu uygulamanın mobille benzer bir arayüzde olacağını bu yüzden de sıkıntı çekmeden kullanılabileceğini belirtiyorlar. Her kullanıcı blockchain üzerinde işlem yapmak için başvurabilecek. Sanırım bunun için KCY sisteminde onaylılık aranıyor.

Masaüstü ve Node harici bir de Süper Node var bunu da tanımlamaya çalışalım ve noktalayalım. SuperNode'lar Pi blockchaininin bel kemiği olarak adlandırılıyor. Normal bir Node'un tüm gereksinimlerinin karşılamasına ek olarak Pi defterine doğru algoritmaların yazılmasında karar merci konumunda olacaklar. Buraya seçilecekler ağa her gün bağlanmalılar ve güvenilir bir internet ağına bağlı olmalılar. Bu üç durum için sistem ve gereksinimler de paylaşılmış.

Bilgisayar KullanıcılarıNodeSuperNode
Bilgisayardan Pi uygulamasına erişim+++
İşlemleri blok zincirine gönderir-++
Blok zincirin geçerliliğini doğrular-++
Mobil kullanıcıların işlemlerine izin verir-++
Uzlaşmalara katılır--+
Node ve SuperNode'ların blok zincirindeki son durumunu almasına yardımcı olur--+
Gerekli Donanım Özellikleri250 MB boş yer250 MB boş yer +*250 MB boş yer +*
Yazılım GereksinimleriWindows ve MacWindows ve MacWindows ve Mac

*Henüz adı üstünde Testnet gelişim aşamasında olduğu için yakında burayı dolduracaklar. Benim okuduğum ve yorumladığım kadarıyla güzel bir sistem geliştirirlerse en azından bu ağın bir paydaşı olarak bilgisayardaki küçük bir uygulamayla sistemin içinde kalabiliriz. Yalnız burada büyük soru işareti Testnet hala test aşamasında ve bu yüzden net olmadığı yerler çok. Stanford mezunu iki doktorun ortaklaşa kurmaya çalıştığı bir sistem. Kaldı ki Node ve SuperNode tanımları bile biraz açıkta kalıyor ama ben merak ediyorum açıkçası nasıl bir sistem geliştireceklerini. K

Pi Network uygulamasını Google Play'den veya App Store'dan dan indirebilirsiniz. (Yazının üstüne tıklayınız.) Benim referansımla giriş yapmak isterseniz eğer ref kısmına buradaki kullanıcı adımı "yecele" yazabilirsiniz.

13 günlük geri sayıma baktım ne için olduğunu bilemedim ama planları yaklaşık o zamanlarla örtüşüyor ve bir kripto borsasına giriş yapabilirler. Takipte kalalım düşerse 3-5 bize de bir şey düşsün diye beklemede kalalım. İlk önce bir faucet sistemi sandım ama gereklilikler tamamlanınca yakın zamanda borsalara giriş yapacaklar.

Güzel bir şekilde anlatmışsın öncelikle teşekkür ederim bende kullanıyorum çok güzel yerlere geleceğini düşünüyorum inşallah yüzümüzü bu bari kara çıkartmaz.

umut verici bir vizyon bakalım sahada da görebilecekmiyiz
Borsaya sürüldü diye bir haber okumuştum. Yalan çıktı. Beklemedeyiz.
Pi Networku bir yakınım aracılığıyla keşfettim 7 ay kadardır kullanıyorum.İlk başlarda hiç aksatmadan kullansam da bu aralar umutlar yavaş yavaş kararıyor ama hayırlısı.YTD
Borsaya sürüldü diye bir haber okumuştum. Yalan çıktı. Pek Ümit verici değil açıkçası

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,152
Kullanıcılar
6,684
Son üye
Okan.2727
Geri