Neler yeni
probit borsası

Pivot Points (Dönüm Noktaları) Nedir?

  • Satoshi: Bitcoin’in yüz milyonda biridir (0.00000001 BTC). Sats olarakta anılır.

mehmetce

Üstçavuş
Level 1 (1X)
Level 2 (2X)
Level 3 (3X)
Level 4 (4X)
Katılım
14 Ara 2022
Mesajlar
229
Tepkime puanı
30
Puanları
285
Konum
Gaziantep
Cinsiyet
Erkek


0.00069372
  • 0.00000000  
  • #1

Bu makaleyi hazırlayan mehmetce isimli kullanıcı 0.00002280 Bitcoin kazanmıştır

0.00002280 Satoshi ise Anlık Kur Üzerinden 10.06 Türk Lirası Değerindedir.


Pivot Points (Dönüm Noktaları) Nedir.jpg


Pivot Points (Dönüm Noktaları), finansal piyasalarda kullanılan bir teknik analiz aracıdır. Bu aracın amacı, fiyat hareketlerinin destek ve direnç seviyelerini takip etmektir. Pivot Points, fiyat hareketlerinin destek ve direnç seviyelerini takip etmek için kullanılır. Bu aracın hesaplaması, gün içi fiyat hareketlerini analiz etmek için kullanılan formüllere dayanır.

Pivot Points, fiyat hareketlerinin destek ve direnç seviyelerini takip etmek için kullanılır. Bu aracın hesaplaması, gün içi fiyat hareketlerini analiz etmek için kullanılan formüllere dayanır. Pivot Points, gün içi fiyat hareketlerini analiz etmek için kullanılan formüllere dayanır. Bu formüller, fiyat hareketlerinin destek ve direnç seviyelerini takip etmek için kullanılır.

Pivot points, yatırımcıların fiyat hareketlerinin destek ve direnç seviyelerini takip etmelerine yardımcı olur. Bu seviyeler, fiyat hareketlerinin yönünü belirlemede ve alım veya satım kararları vermede yatırımcılar için önemlidir. Pivot points, gün içi fiyat hareketlerini analiz etmek için kullanılan formüllere dayanır. Bu formüller, fiyat hareketlerinin destek ve direnç seviyelerini belirlemek için kullanılır. Örneğin, en yüksek, en düşük ve kapanış fiyatlarının ortalamasının alınması ile hesaplanan pivot noktası, fiyatların olası dönüş noktalarını gösterir. Aynı zamanda, pivot noktasının üstünde ve altında hesaplanan destek ve direnç seviyeleri de yatırımcıların fiyat hareketlerini daha iyi anlamalarını sağlar.

Pivot Points sadece tek başına kullanıldığında yanıltıcı sonuçlar verebilir. Bu nedenle, diğer teknik analiz araçları ile birlikte kullanılması önerilir. Örneğin, Pivot Points ile birlikte momentum göstergeleri, trend göstergeleri veya diğer volatilite göstergeleri kullanılabilir. Bu sayede yatırımcılar, fiyat hareketlerinin destek ve direnç seviyelerini daha doğru bir şekilde takip edebilir ve daha kesin alım ve satım sinyalleri alabilirler.
 

Bu makaleyi hazırlayan mehmetce isimli kullanıcı 0.00002280 Bitcoin kazanmıştır

0.00002280 Satoshi ise Anlık Kur Üzerinden 10.06 Türk Lirası Değerindedir.


Üst