Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Polka Dot Yükselişe Devam Eder Mi

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Merhabalar. DOT ile devam edelim. Biliyorsunuz piyasaya yeni girmesine rağmen piyasada iyi yerlere geldi ve listede ilk 10'na girdi. Bu başarıyı her coin yakalayamadı. Bu başarı tabi ister istemez fiyatlara da olumlu yansıyor. Kısa sürede 11 Dolar fiyatlarına kadar yükselmesi de kalitesiyle benimsenmesini gösterir nitelikte. Şimdi grafiklere bakarak Polka Dot'un ne durumda olduğunu görelim.

DOTUSD SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
Screenshot_20210110_000913_org.telegram.messenger.jpg

Saatlik grafikte AL sinyali başlayalı daha 12 saat oldu ve hızlıca yükseliyor. Başlangıç noktası ile şimdi arasında %11'lik bir artış söz konusu. Devam edebilirliğini grafikte görebiliyoruz zaten.

DOTUSD, saatlik grafikte son düşüşte 6.99$ seviyesinden destek alıp 8.99$ ve 9.43$ destek noktalarına kadar gelerek buradan aldığı destekle şu anki yükseliş hareketini gerçekleştirmeye çalışıyor.

Yukarıda direnç olarak ise çok güçlü olmayan 10 küsur seviyeleri var. Bunların dışında daha büyük öneme sahip 11.08$ ile 11.99$ dirençleri fiyatların daha fazla yükselmesini engelleyici rol üstleniyorlar. Saatlik grafikte destek ve dirençlere baktık. Şimdi daha net fikirler elde edebileceğimiz 4 saatlik grafiğe bakalım.

DOTUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE KARAR AŞAMASI
Screenshot_20210110_005134_org.telegram.messenger.jpg

DOTUSD 4 saatlik grafikte yeni bir 4 saatlik yükseliş trendi için hazırlık yapıyor. Bunun en büyük şartı saatlik ve günlük grafiklerin de yükselişte olmasıdır ve şu an bu şart, sağlanmış durumda. DOT yatırımcısı için iyi haber. Yarın veya önümüzdeki birkaç gün içinde eğer 11.99 seviyesini geçip kalıcı olabilirse yeni zirveler görülür.

DOTUSD 4 saatlik grafikte destekler, saatlik grafikte olduğu gibidir. İki grafik aynı anda bu desteklerden hareket ettiği için güç doğal olarak artıyor. Direnç olarak ise 9.86$ bu gün içinde test edildi ve hafif aşağı sarkmalar sonucu başarısız oldu. Net bir AL sinyali olmadığı için böyle devam edecek. Gece 3.00'te açılacak yeni 4 saatlik mumla büyük ihtimalle AL sinyali gelmiş olacak ve sabaha durum farklı olabilir. Daha yukarıda 11.08$ ile 11.99 direnci yine 4 saatlik trend in de geçerliğini koruyor.

DOTUSD GÜNLÜK GRAFİKTE AL SİNYALİ
Screenshot_20210110_014757_org.telegram.messenger.jpg

Günlük grafiği iyice yaklaştırıyorum ki 4 saatlik grafikten gelen satış baskısıyla nasıl yamulduğunu ve risk faktörlerinin belirdiğini görelim. Günlük zaman diliminde paniğe kapılmak için henüz erkendi zaten. Şimdi 4 saatlik AL sinyalinin başlaması ise gece 3.00'ten sonra günlük grafik de rahat bir nefes alır ve yukarı doğru çizdiği yoluna devam eder. Böyle umalım. :)

DOT güzel bir proje. Dikkatimi çekmeyi başardı. BTC dışında detaylı analiz yaptığım üçüncü koin oldu. Ben şahsen olumlu düşünüyorum ve bu düşüncem sadece beni ilgilendirir. Kimseye DOT alın, DOT 400 Dolar olacak demedim, demem de. Bana ne! :D

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

Grafikler, www.tradingview.com grafik veri sunucusunda @sahinadm tarafından oluşturulmuştur.

Hocam, öncelikle DOT hakkında grafik analizi yapmanız beni sevindirdi. Kendimi Polkadot'un kurucu ortaklarından sayıyorum :)
Evet, gerçekten güzel proje. Herhangi bir dava sorunu ile uğraşmak zorunda kalmazsa yükselişini sürdüreceğine inanıyorum.
Hadi bakalım neler olacak...

Bitcoin'den etkilenen coinlerden biri oldu, paralel şekilde düşüş gösterdi. Market hacminde Bitcoin Cash ve Cardano'nun altına düşmesi kötü oldu. Ama 2020 çıkışlı proje olarak hala sağlam adımlarla yürüyor.

Bitcoin'den etkilenen coinlerden biri oldu, paralel şekilde düşüş gösterdi. Market hacminde Bitcoin Cash ve Cardano'nun altına düşmesi kötü oldu. Ama 2020 çıkışlı proje olarak hala sağlam adımlarla yürüyor.
Bitcoin etkisi fena oluyor. Böyle olunca altcoinler tüm önemini ve anlamını yitiriyor.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,149
Kullanıcılar
6,683
Son üye
keycheck
Geri