Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Polkadot Alım Fırsatı Verecek mi?

dart-1943313_640.jpg

Polkadot (DOT), yaklaşık 7 gün boyunca 24 saatte en çok kar getiren kripto para oldu ve bu performansını sürdürecek gibi görünüyor. Son 24 saatte % 30 yükselen DOT, 1 haftada % 90’lık bir değer artışına ulaştı.

DOT Koltuğunu Kaptırmayabilir

Polkadot, yaptığı bu son atak ile, piyasa değeri bakımından 4. sıraya yerleşmiş durumda. Son dönemde çalkantılar yaşayan XRP’nin, 12 milyar dolarlık piyasa değeri bulunurken, DOT’un piyasa değeri 16,5 milyar dolara yükseldi. Aradaki farkın kapanması pek olası görünmüyor.

Peki, DOT sürekli yükselecek mi, yoksa yatırımcılar için alım fırsatı doğacak mı?

DOT, bugün itibariyle 18,15 dolara çıkarak bir rekora imza attı. Geçen çarşamba 8 dolara kadar düşen DOT, o günden itibaren % 100’den fazla artış gösterdi ve bu durum, piyasayı bir düzeltme hareketi beklentisi içine soktu.

DOT’un Kritik Direnç Seviyeleri​

Teknik analiz, Fibo çekilme seviyesi olan 1.414’e denk gelen 18,65 doların güçlü bir direnç noktası olduğunu gösteriyor. Sonraki direnç seviyeleri ise, 20,42 dolar, 21,68 dolar, 22,38 dolar ve 24,59 dolar şeklinde. DOT’un, psikolojik direnç noktası ve Fibo çekilme seviyesi 1.618 bareme eşit olan 20,42 dolar seviyesinden dönüş yapması beklenebilir.

Kısa zamanda çok iyi bir yükseliş kaydeden DOT’un, yaşayacağı düşüşün 17,28 dolar seviyesinde kalması beklenebilir. Fibonacci geri çekilme noktası 1.618 bareme eşit olan 17.28 dolar, çok güçlü bir destek noktası durumunda.

Bitcoin sert bir düzeltme hareketi yaparsa DOT tekrar 12 dolar seviyesine düşebilir.

Temel analiz ise DOT’un uzun vadede önünde bir engel olmadığını gösteriyor. Ethereum ile rekabet içinde olan DOT için bazı uzmanlar, Ethereum’un ilk çıktığı zamanki haline gönderme yapıyor. DOT, altcoin sezonunun başlaması halinde, alım şansı tanımadan hızlıca zirve yapabilir.

Kaynak: CoinTürk

İyi bir fırsat şu an doğmuş değil mi sence hocam?

Evet, güzel bir fırsat var aslında. Şu anda yükselmeden önce yatay seyrediyor gibi. DOT'u etkilemesi muhtemel olabilecek sert bir Bitcoin düşüşü olmayacak sanki. Bitcoin'in bir ileri bir geri gitmesi DOT'u çok olumsuz etkilemez diye düşünüyorum. Yalnızca bugün okuduğum bir analiz beni biraz kuşkuya düşürdü. Bitcoin'in sert bir düşüş yaşayıp sonra yükseleceğini söylüyordu bu analiz. Yine de orta ve uzun vadede DOT kazandırabilir. Senin grafik analizini bekliyorum @sahinadm hocam tam bir fikir sahibi olabilmek için. :)

Evet, güzel bir fırsat var aslında. Şu anda yükselmeden önce yatay seyrediyor gibi. DOT'u etkilemesi muhtemel olabilecek sert bir Bitcoin düşüşü olmayacak sanki. Bitcoin'in bir ileri bir geri gitmesi DOT'u çok olumsuz etkilemez diye düşünüyorum. Yalnızca bugün okuduğum bir analiz beni biraz kuşkuya düşürdü. Bitcoin'in sert bir düşüş yaşayıp sonra yükseleceğini söylüyordu bu analiz. Yine de orta ve uzun vadede DOT kazandırabilir. Senin grafik analizini bekliyorum @sahinadm hocam tam bir fikir sahibi olabilmek için. :)
Bu gün DOT grafiği yazmayı planlıyorum ama bir türlü odaklanamıyorum. :) telefondan yazmak çok uğraştırıcı.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,211
Kullanıcılar
6,740
Son üye
mettug
Geri