Neler yeni

Popüler Altcoin Dev Selloff’la Bu Ölümcül Seviyeleri Görebilir!

  • Satoshi: Bitcoin’in yüz milyonda biridir (0.00000001 BTC). Sats olarakta anılır.

SatoshiNakamoto

Üstçavuş
Katılım
28 Eyl 2020
Mesajlar
218
Tepkime puanı
22
Puanları
285
Konum
İstanbul


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1

64e1b4b004.jpg

Popüler altcoin Yearn.finance’ın fiyatı, geçtiğimiz haftalarda çeşitli faktörlere bağlı olarak yoğun bir düşüş gördü. DeFi sektöründe görülen zayıflık kesinlikle Yearn.finance’in YFI olarak adlandırılan yönetim tokeninin düşüşüne katkıda bulundu. Ancak bu düşüşün asıl nedeninin, YFI kurucusunun Eminence adlı projesini çevreleyen tartışmalardan kaynaklandığı görülüyor. Yearn.finance’ın mucidi Andre Cronje’nin projeyle ilgili Twitter’da paylaştığı çok sayıda açıklamadan sonra, bilgili kullanıcılar token sözleşmesini buldu ve EMN tokenlerini manuel olarak basmak için DAI yatırmaya başladı.

Sözleşmedeki ölümcül bir hata nedeniyle, bir kullanıcı yatırılan tüm DAI’yi çekerek yatırımcılara hiçbir şey bırakmadı. Bu, sözleşmenin hala geliştirilmesinin ilk aşamalarında olmasına rağmen, Yearn ve kurucusuna karşı bir miktar düşmanlık oluşturdu. YFI’nin fiyatı, bu dramanın gerçekleşmesinden bu yana düşüyor. Popüler bir analist ise önümüzdeki haftalarda YFI’yi 10.000 doların altına gönderen daha da derin bir düzeltme olabileceğini belirtiyor.


altcoin-kitle.png

Analist: YFI altcoin’i 10.000 dolarlık desteği kırarsa 6.000 dolara düşebilir
Bu yazının yazıldığı sırada Yearn.finance, şu anki 18.700 dolarlık fiyatıyla yaklaşık %2 artışla işlem görüyor. Bu 40.000 dolarlık zirveye ulaştığından beri kripto paranın gördüğü en düşük seviyelerdir. Son satışın yoğunluğu oldukça şiddetliydi ve FTX gibi platformlardaki muazzam bir satış tarafı baskısı ile birleşti. Geçmişte MTA gibi diğer tokenlerde görüldüğü gibi, spot satış baskısının ve artan short pozisyonların bir araya gelmesi ölümcül bir kombinasyon olabilir.

Analistlere göre, potansiyel olarak bu durum yakın vadede daha fazla olumsuzluğa yol açabilir. Kısa süre önce YFI’nin fiyatı, düşüşünü yavaşlatan önemli bir destek bulmadan önce 16.100 dolara kadar düştü. Jonny Moe isimli başarılı analist, Yearn.finance’in bir sonraki adımda nereye gidebileceğini yorumladı. Analist 10.000 doların izlenecek bir sonraki kilit destek seviyesi olduğunu açıkladı. Ayrıca Jonny Moe, bu seviyenin altındaki bir kırılmanın kripto paranın 6.000 dolara düşmesine yol açacağını belirtti. Jonny Moe konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:


YFI İÇİN İYİ BİR GÖRÜNÜM DEĞİL. EN AZ 10 BİN DOLARLIK BİR ARALIĞI HEDEFLEYİN, ANCAK ORADAKİ YATAY DESTEK 6 BİN DOLARDA…
JonnyMoe-750x374-1.jpg

Analistler: YFI tüm DeFi sektörünün büyümesini engelleyen rüzgarlar oluşturabilir
Bu tür bir düşüş meydana gelirse analistlere göre, tüm DeFi sektörünün büyümesini engelleyen rüzgarlar oluşturabilir. Bunun, Ethereum ve diğer büyük altcoin’leri de etkileyen geniş kapsamlı etkileri olabilir. Kripto para birimi, yazım sırasında yüzde 2 oranında artışla 18.700 dolar seviyesinden işlem görüyor. Popüler altcoin şu anda 562,3 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip. YFI yazım sırasında piyasa değeriyle 673,5 milyon dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor.
 

Üst