Neler yeni

Popüler Altcoin Litecoin’de Mimblewimble Testnet’i Başlatıldı

  • Pump and Dump: Bir grup borsa yatırımcısının aralarında anlaşarak belirli bir zamanda fiyatı aşağı ya da yukarı çekmek üzere piyasayı manipüle etmeleridir.

SatoshiNakamoto

Üstçavuş
Katılım
28 Eyl 2020
Mesajlar
218
Tepkime puanı
22
Puanları
285
Konum
İstanbul


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1

save-a-prayer.png

MimbleWimble test ağının piyasaya sürülmesiyle Litecoin için merakla beklenen gizlilik güncellemesi yaklaşıyor. Bu, sadece geliştiriciler tarafından erişilebilen sınırlı bir test sürümü ve gelecek yıl ana ağın piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Litecoin’i gizli hale getirmek
Litecoin’de MimbleWimble, kullanıcıların işlemleri ve kullanıcı kimliklerini gizlemelerine olanak tanıyan, Litecoin’in birincil zincirine uzantı blokları uygulayacak bir güncellemedir.

2019’un başlarında duyurulmasına rağmen MW’deki ilerleme, Grin ++ geliştiricisi David Burkett projeyi Aralık 2019’da devralıncaya kadar başlamamıştı. Dün gece ise Burkett ve Litecoin Vakfı, incelenmesi ve katkı sağlanması için Github kodunu başarıyla paylaştı.

Mevcut test ağı yalnızca madencilik ve test ağına LTC node’ları ekleme gibi temel özelliklerle birlikte geliyor; cüzdan özellikleri ise şimdilik eklenmeyecek.

Burkett bağışlar yoluyla ödenen aylık 6.000 dolarlık maaşıyla neredeyse bir yıldır güncelleme üzerinde çalışıyor. Bugüne kadar, Litecoin kurucusu Charlie Lee’nin yarısını bağışladığı, 60.000 dolarlık bir ön ödeme aldı.

Taahhüdünün bitimine iki ay kala Burkett, yakında tüm LTC işlemlerinin yeteneklerine sahip halka açık bir test ağı başlatacak.

Yine de, Litecoin’in bu özelliğinin ana ağa entegre edilmesine daha bir yıl var gibi görünüyor. Lee, MWEB Testnet Telegram grubu üyelerine kalan süre konusunda “3 ay veya bir yıl 3 ay” dedi.

Burkett ayrıca BTC’de MW uygulaması için bir Bitcoin İyileştirme Önerisi (BIP) yayınlamayı planlıyor. Aynı Telegram grubunda şunları söyledi:

“CİDDİYE ALINMASINI BEKLEMİYORUM, ANCAK BİR BIP TALEBİNDE BULUNMA NİYETİM VAR.”
Düzenleyiciler, gizlilik merkezli kripto para birimlerini kara para aklamayı teşvik etmedeki rolü nedeniyle büyük bir tehdit olarak gördüler. Bununla birlikte, birçok meraklı için mahremiyet ve değiştirilebilirlik, gerçekten sağlam bir para için çok önemlidir.
 

Üst