Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

PROBIT (PROB) Grafik Analizi, AL-SAT Sinyalleri 17.04.2021

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Herkese merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz üzere geçenlerde Probit Global borsası forumumuza sponsor oldu ve bunu forumda duyurduk. Bu gelişme üzerine forumda borsayı tanıtma gibi bazı girişimlerde bulunduk. Kendiliğinden gelişen bu iş bölümünde ben de yer edinmek istedim ve madem adamlar bize sponsor olmuş ben de borsanın kendi koini olan PROB'un grafiğini inceleyip bir analiz yazısı hazırlamak istedim. Kısa bir genel durum yazısı yazmayı düşünürken grafiği incelediğim her dakika farklı bir sürü yorum sahibi oldum ve birbirinden sağlam destek ve dirençlerle karşılaştım. Şimdi yapacağım şey günlük grafik üzerinden hazırladığım ana ve ara trendleri sizinle paylaşmak olacak. Alırsınız veya almazsınız sizin bileceğiniz iş; fakat satoshiturk.com'da duyurulan ve incelenen bir borsa olarak belki de büyük bir Türk kullanıcı kitlesi kazanacakları için PROB'un fiyat profili büyük ölçüde olumlu etkilenecek. Çünkü bizim yatırım anlayışımızda çok bilinmeyen ve yükseliş potansiyeli olan varlıkları bulup yatırım yapmak var. Sanırım PROB, bu varlıklardan bir tanesi. Üstelik Binance, Kucoin ve Bitci gibi kendi kripto parasını oluşturan borsalardan gördüğümüz gibi zamanla iyi yerlere geliniyor. PROB için de durum aynı. Sadece biraz daha tanınmaya ve kabullenmeye ihtiyacı var. Şimdi tüm bu söylediklerim ve tüm duygusal bakış açılarından ayrıştırılmış bir biçimde hazırladığım günlük grafik ana ve ara trendlerine geçip hep beraber yorumlamaya çalışalım. Yalnız bu kez her zamankinden farklı bir grafikle karşılaşacaksınız. Başlayalım arkadaşlar.

PROB/USD GÜNLÜK GRAFİKTE DESTEK VE DİRENÇERLE ANA VE ARA TRENDLER
JKntzJy3.png

Grafiği iyice uzaklaştırdım ki hem daha geniş bir açıdan bakabilelim hem de gerisi ile ilerisi hakkında yorum sahibi olabilelim. Bu grafikte 0.19$ seviyesinden sonra ciddi bir düşüş yaşamış ve tam olarak 0.056$ yani neredeyse bedava dağıtıldığı döneme geri gelmiş. Bu dönüşten sonra uzun bir süre yatay izlemiş ve sürekli bu seviyeyi destek olarak kullanmış. 2020 yılının başlarında hissettirmeden yükselişe geçmiş ve günlük grafik AL pozisyonunu bu hareket için 2019 yılının sonlarında başlatıp neredeyse 5 ay boyunca pozisyonunu korumuş. Sonunda ise 2020 yılında 0.19$ seviyesine tekrar dokunup sert bir şekilde ve son kez 0.056$ seviyesini destek olarak kullanıyor. Burası arık PROB için muhteşem bir yükseliş trendinin başlangıç noktası oluyor. Bu trend, artık arada yüzlerce ara düşüş trendi oluşsa ve uzun süreler takip edilse bile hiçbir zaman bozulmuyor.

Bu noktada sıfır seviyesinden gelen alt mavi çizgi, trendin dip seviyelerini sürekli belirleyerek ilerliyor ve sürekli fiyatları yukarı yönlü destekliyor. Aynı zamanda trendin üst seviyelerini belirleyen üst mavi çizgi de iyi çalışarak aşırı yükselmeleri önlüyor. Sırasıyla 0.29$, 0.33$ ve 0.39$ seviyelerini destekleyen alt mavi çizgi il üst mavi çizgi sadece ara yükseliş kanalı olarak çalışıyor ve bu şekilde çalışmaya devam edecek.

Ana yükseliş trendi ise yeşil çizgilerle belirttiğim geniş kanal ki bu kanal da sıfır seviyesinden yükseliyor. Bu kanalda dalgalanırken arada mavi çizgilerin dışına elbette çıkacak. Aşağı yönlü hareket ettiğinde alım fırsatı olarak değerlendirilir. Üst mavi çizginin üzerine çıktığında ise @KriptoLuis hocamın arada bahsettiği 'altın koşu'ya yaklaşmış olacak. Altın koşu diye tabir ettiği bu kavram net varlık için aşırı sert hareketleri ifade ediyor. Yalnız sadece yaklaşıyor, dedim çünkü asıl koşuyu üst yeşil çizgi ile kırmızı çizgi arasına geldiğinde yapacak ki bunun için geçmesi ve kalıcı olması gereken seviyeleri de belirledim.

Bunun için 0.603$ ATH seviyesinin üzeri lazım. Şu an 0.49$ seviyesinde seyrediyor ve saatlik grafiğe göre yeni bir ara yükseliş trendi başlatmış. devam edebilmesi 0.501$ seviyesinin üzerinde kalıcı olmasına bağlı. Bu seviyeden sonra 0.603$ seviyesini görmesi içinse diren bölgesi ile üst mavi çizginin kesiştiği nokta önem kazanıyor. Şu an günlük grafiğe yatay seyretmesi de bu hareket için birkaç gün daha gerektiğini gösteriyor. Yakından incelediğimizde her mavi ve siyah çizgilerin kesiştiği noktada aşağı veya yukarı yönlü trend dönüşümleri gerçekleşmiş. Bundan sonraki kesişmelerde trend dönüşümü mavi çizginin yukarısında kalan bölüme, yani üstteki çizgi ile mavi çizgi arasında yeni ve daha ciddi bir yükseliş trendi oluşturmayı başarırsa 0.703$ ve 0.807$ seviyeleri olacak ki buralar zor değil. Çünkü haftalık ve aylık grafiklerdeki AL pozisyonları çoğu alternatif koinde olduğu gibi PROB için de başlayalı birkaç ay oldu.

Daha yukarısı içinse üst yeşil çizginin üzerine çıkıp kırmızı çizgi ile üst yeşil çizginin arasında seyre başladığı dönemde artık altın koşu diye tabir edilen o şeyin PROB için de gerçekleştiğini görürüz. Bunun için de malesef harekete geçmediği her saniye gecikmeler oluyor. Bahsettiğim bu harekete 0.603$ seviyesi ile çok yaklaşmış ve başaramamış. Şu an tekrar denese bu seviye artı 0.603$ seviyesi değil, 0.610$ civarı olur. İşte bu yüzden her geçen gün zorlaşıyor. Tabii bu ana yükseliş trendinin varlığını zerre kadar tehdit etmiyor. Hatta bahsettiğimiz bu güya altın koşu gerçekleşmezse daha iyi olur; çünkü daha sağlam ve garantici adımlarla yükselişini zamana yayarak devam ettirir. Bu da yatırımcıyı kendine çeker.

Daha yukarısı da var; 0.807$ seviyesinden sonra 0.948$, 1.100$ ve 1.275$ seviyeleri yukarıda bekliyor. Bu seviyeler ana trend seviyeleridir. Bunların arasında irili ufaklı onlarca trend dönüşümü olacak ve onlarca aşağı yönlü düzeltme ile onlarca düşüş trendi oluşacak. Tüm bunlar ana yükseliş trendini gün gelecek az gün gelecek ok zorlayacak ve ister istemez kaybeden de olacak. kazanan da. Önemli olan sabır ve strateji. Destek ve dirençler dönüşüp dururken yatırımcı da duruma göre pozisyon almayı bilmeli.

Aylardır kullanmadığım bir bilgisayarın bozu ekranı ve bozuk klavyesi ile uzun süredir ilk defa yazıyorum. Bu yüzden Bazı yazım hataları yapmış olabilirim. Gerçi telefondan yazarken de durum çok farklı değil. Affola.

PROB/USD hikayesinin sonuna geldik. Bu hikayede bahsedilen her şey hayal ürünüdür. Başkalarının çizdiği hayali çizgilerin peşine takılmayın, onlara inanmayın. Saat geç oldu, sahurunuzu yapıp uyuyun. Her şey para değil! Yine de paradan yana düşünüyorsanız referans linkimden Probit'e üye olabilirsiniz; tıklayın. :)

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

Farklı grafik aynı güzel yorum. Ellerine sağlık hocam. Bol altın koşular görmek dileğiyle. :)

Bakalım PROB da borsa tokenlerinin trenine atlayabilecek mi? :unsure:

Uzun bir kayıt kısmından sonra refli kayıt oldum forumumuza hayırlı olsun. KCY istekleri vardır muhtemelen yakın zamanda onaylayarak en azından girdiğim borsalarda yaptığım gibi ufak bir borsa coiniyle başlarım. YTD. Yazınız ve grafiğiniz için teşekkürler hocam. Alım yaptıktan sonra kendi hedeflerimi de belirterek güncellerim unutmazsam.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,205
Kullanıcılar
6,744
Son üye
mehdem821
Geri