Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Rekordan önce son çıkış olabilir mi? ( Bitcoin )

Son rekorda zorlanıyor mu?

• Evet

Oy: 2 50.0%
  • Hayır

Oy: 2 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    4
  • Anket kapatılmış .
Merhaba arkadaşlar son 10 günlük süreçteki bitcoin hareketleri bana nedense önceki yıllara göre çok garip geldi...
Sizce bu Rekordan önce son çıkış olabilir mi?

Yani rekordan sonra sağlam bir düşüş gelir mi?
Sanki dirençlerde zorlanıyor gibi geldi bana?
Bilemiyorum belki ben yanlış düşünüyorumdur.
Yorumunuz nedir bu konuda.
Yazmak yerine ankete oy atabilirsiniz.

crash fail GIF

Özellikle cevap beklediklerim :)
@sahinadm @Vonzarovich @Bonarous @gkkrlmz @ant @haluk @HalilPasa @Yatırımcı

Son yıllara göre garip gelmesinin sebebi bu kez kademe kademe ilerlemesi. Eskiye göre daha ehli hareket ediyor bence. Tabanı sağlam kurup öyle ilerliyor. Bu yüzden güven de vermiyor çünkü alışıldık Bitcoin bu değil. Ama alışmak lazım.

Düşüş illa ki gelecek. Düşüş olmazsa yatırım olmaz. Bazen derine düşecek bazen ufak düzeltmeler yapacak. Ama her dipten sonra yeni bir rekor kırarak devam edecek. Ben böyle düşünüyorum.

Bana göre zorlanmıyor. :)

Öncelikle etiket için teşekkürler, fikrimi beyan edeyim. :)

Daha önceki fikrimle aynı düşünüyorum, o zaman Kasım sonu yükselişin stop edeceğini düşündüğümü söylemiştim. Şu an günlük %8 ve haftalık %5 yükselişle yine ivmelenmiş bir BTC var, rekordan yaklaşık $620 dollar uzaklıkta ancak şahsi fikrim Bitcoin bu sene rekoru göremeyecek.

Tabi bu düşüncenin aksine @sahinadm 'in hazırladığı grafiklerde günlükte al sinyali var; çeşitli osilatörler ve hareketli ortalamalar da al yönünde işaretler veriyor. Aralık ayı Bitcoin'in yeni fiyat değerlemesinde geleceğe yönelik güvenilirliğinde çok kritik olacak. Bu seviyelerde tutunabilir veya yükselişe devam ederse hükümetler de birkaç adım daha yakşalacaktır.

Son yıllara göre garip gelmesinin sebebi bu kez kademe kademe ilerlemesi. Eskiye göre daha ehli hareket ediyor bence. Tabanı sağlam kurup öyle ilerliyor. Bu yüzden güven de vermiyor çünkü alışıldık Bitcoin bu değil. Ama alışmak lazım.

Düşüş illa ki gelecek. Düşüş olmazsa yatırım olmaz. Bazen derine düşecek bazen ufak düzeltmeler yapacak. Ama her dipten sonra yeni bir rekor kırarak devam edecek. Ben böyle düşünüyorum.

Bana göre zorlanmıyor. :)

bir kısmına katılıyorum bir kısmına katılmıyorum hocam.

dediğiniz gibi kademe kademe olması hiç normal gelmiyor bana.

ama artık rekordan sonra ben bu kademe kademe gitmesinin sonuna geleceğini düşünüyorum

binance ceo'su vitalik buterine güzel tweet at demesi,
binance ceo'su nun olumlu yorumlar yapması bence zorlandığının göstergesi.
bu kez kötü bir düşül yaparsa 10 yıl daha toparlayamaz diye korkuyorum.

Öncelikle etiket için teşekkürler, fikrimi beyan edeyim. :)

Daha önceki fikrimle aynı düşünüyorum, o zaman Kasım sonu yükselişin stop edeceğini düşündüğümü söylemiştim. Şu an günlük %8 ve haftalık %5 yükselişle yine ivmelenmiş bir BTC var, rekordan yaklaşık $620 dollar uzaklıkta ancak şahsi fikrim Bitcoin bu sene rekoru göremeyecek.

Tabi bu düşüncenin aksine @sahinadm 'in hazırladığı grafiklerde günlükte al sinyali var; çeşitli osilatörler ve hareketli ortalamalar da al yönünde işaretler veriyor. Aralık ayı Bitcoin'in yeni fiyat değerlemesinde geleceğe yönelik güvenilirliğinde çok kritik olacak. Bu seviyelerde tutunabilir veya yükselişe devam ederse hükümetler de birkaç adım daha yakşalacaktır.

kasımda bende düşeceğini düşünüyordum bir ara düştü ama kademe kademe geri geldi.
gerçekten ilginç sanırım bu yükseliş tarzı bir ilk.
böyle olmadı hiç.
yükselir yükselir bir anda dip yapardı
çok istikrarlı gitmesini balinalara bağlıyorum @Vonzarovich 'in dediği gibi biz tamam artık durmaz dediğimiz anda dip yapacak algısı oluştu bende.

Bitcoin'in bir anda düşüp yavaş yavaş tekrar yükselmesine kafam basmadı şahsen
neden düştü? neden yükseliyor tekrardan anlam vermeye çalışıyorum yatırım yapacağım ama kafam karıştı sizin düşünceleriniz nedir yatırım hakkında?
fikrinizi paylaşırsanız sevinirim.

Benim şahsi görüşüm bir noktada çok ciddi bir sıçrayış yapacak. Tabi o noktayı kestiremiyorum ama 20-25 belki 30 bin civarından bir anda 80-90-100 ve yukarı sına yükseleceğini düşünenlerdenim. BTC yatırımcısı küçük kazançlar doymuyor. Hatta bu altcoinlerde ki (hepsi için değil) bir kaç gün önceki ciddi sıçrayışıda, parsel toplayıp BTC ye daha yüksek girmek için olduğunu düşünüyorum.

20 bine yaklaştı. Altlar rekor kırdı
16.500 civarına düştü. Altlar çakıldı.

Bu arada çok sağlam bir parsel var. Bu parsel birileri topladı ama çok danışıklı dövüş gibi geldi bana. Hareket ağırlıklı güvenilir bilindik coinler/ tokenlar üzerinden yapıldı. Manipüle edilmiş bir pump gibi gösterilmemeye çalışıldı yani.

Zorlanıyor görünümü veriliyor bence. Yarın 20 bini görecek :)

Ciddi sıçrayış yakındır. Beklemedeyim :) YTD

Son düzenleme:
Zorlanıyor gibi gözüküyor mu ? Öyle bir görüntü bence var ama düşecekse bile 2020 yılı bitmeden olmaz diye düşünüyorum. Hatta bu tarihe kadar suni haberler vs. ile belki daha üst seviyelere de yol alabilir.

Kendimce 2020 yılı bitmeden düşüş beklemiyorum dememin tek sebebi var. Dünya çapında bir çok işletme, halka açık bir çok şirket , yatırım fonları vs. Bitcoin'e ciddi yatırımlar yaptılar, bu konuda neredeyse her gün haberler okuduk.

Bu firma, şirket, yatırım fonları, 2020 yılsonu bilanço verilerini güzelleştirmek, bilançolarını en yüksek kazançlarla kapatabilmek, yatırımcılarına daha şirin ve güçlü gözükebilmek için Bitcoin'in düşmesini istemeyecek , alım yapmasalar dahi satış yönünde pozisyon açmayacaklardır diye düşünüyorum.

Zorlanıyor gibi gözüküyor mu ? Öyle bir görüntü bence var ama düşecekse bile 2020 yılı bitmeden olmaz diye düşünüyorum. Hatta bu tarihe kadar suni haberler vs. ile belki daha üst seviyelere de yol alabilir.

Kendimce 2020 yılı bitmeden düşüş beklemiyorum dememin tek sebebi var. Dünya çapında bir çok işletme, halka açık bir çok şirket , yatırım fonları vs. Bitcoin'e ciddi yatırımlar yaptılar, bu konuda neredeyse her gün haberler okuduk.

Bu firma, şirket, yatırım fonları, 2020 yılsonu bilanço verilerini güzelleştirmek, bilançolarını en yüksek kazançlarla kapatabilmek, yatırımcılarına daha şirin ve güçlü gözükebilmek için Bitcoin'in düşmesini istemeyecek , alım yapmasalar dahi satış yönünde pozisyon açmayacaklardır diye düşünüyorum.
mantıklı bir bakış açışı bu yönden düşünmemiştim

Önceki rekor döneminde aynı şey olmuştu, Dünya çapında bir çok işletme, halka açık bir çok şirket , yatırım fonları vs. Bitcoin'e ciddi yatırımlar yapmıştı abi.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,152
Kullanıcılar
6,684
Son üye
Okan.2727
Geri