Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Ripple CEO'sundan XRP Yakma Açıklaması

Gknacr

Yüzbaşı
xrp yakma işlemi yapılacak mı.jpg

SEC ile olan davası nedeni ile oldukça zorlu günler geçiren Ripple, tam davanın seyrine göre rahat bir nefes alacakken piyasalarda oluşan genel düşüşe yenik düştü ve bir miktar değer kaybı yaşadı.

Ripple-SEC davası bir taraftan devam ederken XRP ise 1 dolar değerinin üstünde tutunmaya çalışıyor. Ancak ekonomistelere göre XRP'nin değer kazanamamasının asıl sebebi 100 milyar adet olan maksimum arzın 46 milyar adetinin dolaşımda olması ve kalan XRP'lerin belirli aralıklar ile Ripple tarafından piyasaya sürülmesi. Geçtiğimiz yıllarda şirket tarafından piyasaya sürülen XRP'ler fiyatın bir miktar düşmesine sebep olmuş ve yatırımcıların tepkisini çekmişti. Bu sebeple benim de daha önce birkaç yazımda yazdığım gibi yatırımcıların piyasaya XRP sürülmesi sebebi ile yatırım yapmakta çekimser olduğu biliniyor.

Geçtiğimiz günlerde Ripple CEO’su Brad Garlinghouse'a, Thinking Crypto kanalı ile yaptığı röportaj esnasında yatırımcıların her ayın 1'inde şirketin sahip olduğu XRP cüzdanlarından piyasaya XRP sürülmesinden rahatsız olduğu ve bu durumun da XRP fiyatına olumsuz etki ettiği, bu durumun önüne geçebilmek için XRP yakma işlemi ile ilgili bir planın olup olmadığına dair bir soru soruldu.

Garlinghouse sorulan bu soruya şöyle cevap verdi;
''Bazı insanlar Ripple’ın cüzdanlarındaki XRP’lerin piyasada satış baskısı oluşturmak için kullanıldığını sanıyor. Bu, XRP ekosisteminin ve benim zararıma olurdu. Biz bu emanet cüzdanlarını şeffaflığı korumak için oluşturduk. Ben yeni fikirlere ve XRP ekosisteminin yararına olan konulara her zaman açığım. XRP ekosisteminin yararına olan bir şey varsa Ripple kesinlikle bunu araştıracaktır.”

Eğer Ripple şirketinin elinde ki XRP'leri direk yakması söz konusu olursa bu işlem toplamda 47.8 milyar adet XRP'nin yakılacağı anlamına geliyor. Açıklamayı değerlendiren ekonomistler ise Ripple CEO'sunun XRP yakma işlemine sıcak baktığını ve yakma işleminin hem davanın seyrine, hemde XRP fiyatına direkt olarak etki edeceğini belirtiyor.

Konu ile ilgili benim görüşüm, yakma işleminin çok geç kaldığı ve aslında çok daha önce yapılması gerektiğidir. Bu kadar ilgi görmüş bir coin, yatırımcılara bu konuda daha fazla güvence verebilseydi şuan bulunduğu konumdan çok daha farklı yerlerde olabilirdi.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Hacmi yüksek olduğu için istenilen orana gelemediği ile ilgili yazıları okumuştum. Böyle bir durumda piyasadan olumlu bir geri dönüş alırlarsa ait olduğu yere ulaşacağını düşünüyorum.

Şahsen ben Elimdeki tüm XRP'leri dava sonuçlanmadan önce çıkarmıştım o günden sonra da yüzüne bakmamıştım. Bu saatten sonra da bakmayı düşünmüyorum.

Söylediklerim yatırım tavsiyesi değildir.

Hacmi yüksek olduğu için istenilen orana gelemediği ile ilgili yazıları okumuştum. Böyle bir durumda piyasadan olumlu bir geri dönüş alırlarsa ait olduğu yere ulaşacağını düşünüyorum.

Şahsen ben Elimdeki tüm XRP'leri dava sonuçlanmadan önce çıkarmıştım o günden sonra da yüzüne bakmamıştım. Bu saatten sonra da bakmayı düşünmüyorum.

Söylediklerim yatırım tavsiyesi değildir.
XRP'ye firma tarafından sürekli piyasaya sürülen XRP'ler yüzünden bende hep mesafeli olmuşumdur. Ayrıca SEC her ne kadar dava Ripple'ın lehine gibi görünse de çok fazla bastırıyor. Bu sebeple bende uzak durmayı düşünüyorum.
Yatırım tavsiyesi değildir.

Bence yakma düşünülen sürede gelmeyebilir. Ben konuşmasından sıcak baktığı izlenimine kapılmadım. Yakma işlemi yıllardır olan bir şey ve bu zamana kadar düşünülüp yapılmadıysa, burada bahsettiği yararına olan konulardan birisi değildir. YTD.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,231
Kullanıcılar
6,714
Son üye
beylikduzuexchange
Geri