Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Ripple CEO'sunun PayPal'ın Kripto Para Alanına Girişini Haklı Eleştirisi

Bonarous

Korgeneral
PayPal, Bitcoin de dahil olmak üzere bazı kripto para birimlerinin PayPal içinde kullanılmasına izin verdi. Kripto para birimi topluluğu bu kararı coşkuyla karşıladı ancak ödeme devi PayPal'ın kripto para birimleriyle ilgili hizmetlerine yönelik yoğun eleştiriler de söz konusu. En sert eleştiriyi yapan kişi de kullanılacak kripto para birimleri arasında olmayan Ripple'ın CEO'su Brad Garlinghouse.

Ripple CEO'su, Paypal'ın kripto para birimlerine geçişi hakkında konuşmuş ve tweet atmış. Beklenenin aksine hayal kırıklığına uğradığını söylemiş. Bence haklı olan bu hayal kırıklığının sebebi şu:

"Hayal kırıklığı"
Garlighouse, 21 Ekim'de attığı tweet'te PayPal'ın kripto para birimine geçişini "Beni hayal kırıklığına uğrattı" ifadesiyle dile getirdi.

"2 adım ileri, 1 adım geri atıldı... Bir ödeme öncüsü olarak PayPal'ın kripto paralara boyun eğdiğini görmek muazzam. Ancak hayal kırıklığına uğratan bir durumun olduğu gözden kaçmamalı: Blockchain'in bazı temel ilke ve faydaları reddediliyor."

Cüzdanlar olmadığı gibi PayPal'dan kripto para çekme de söz konusu değil
250 milyar dollar değeri olan PayPal şirketi, desteklenen dijital varlıkların listesinde Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin'in olacağını açıkladı. Ancak listede XRP yer almıyor.

Bununla birlikte, PayPal'ın bu hamlesini kutlayan çoğu kişi önemli ayrıntıları gözden kaçırıyor gibi görünüyor.

PayPal'ın, kullanıcılarının kripto para varlıkları için özel bir cüzdan anahtarı sağlamayacağı ortaya çıktı. Bunun yanında PayPal üzerinden başka hesaplara kripto para gönderme ve PayPal dışından PayPal hesabına kripto para göndermek imkansız. Yani PayPal'da yapılacak işlemlerin aslında sadece dollarla işlem yapmaktan bir farkı olmayacak. Satın alınan bir kripto para, PayPal hesabındaki dollar karşılığı satın alınacak; yine dollar karşılığı satılmadan herhangi başka bir cüzdana gönderilemeyecek.

Garlinghouse ise bu sınırlamaların muhtemelen ABD'deki yasal belirsizlikle ilgili olduğunu düşünüyor. Bu adımsan sonra farklı adımların atılacağını, bu problemlerin çözüleceğini öngörüyor.

Ben bu durumu PayPal'ın yüksek hacimli bor borsa yaratacak yatırımı yapmak yerine kendi uygulaması içinde bir exchange oluşturması gibi bir çakallık olduğunu düşünüyorum. Hem kripto paraların kullanılması yönünde bir adım atılmış, hem de alınan bir kripto paranın satılana kadar PayPal'a bağlı kalması sağlanmış.

PayPal'ın, kullanıcılarının kripto para varlıkları için özel bir cüzdan anahtarı sağlamayacağı ortaya çıktı. Bunun yanında PayPal üzerinden başka hesaplara kripto para gönderme ve PayPal dışından PayPal hesabına kripto para göndermek imkansız. Yani PayPal'da yapılacak işlemlerin aslında sadece dollarla işlem yapmaktan bir farkı olmayacak. Satın alınan bir kripto para, PayPal hesabındaki dollar karşılığı satın alınacak; yine dollar karşılığı satılmadan herhangi başka bir cüzdana gönderilemeyecek.
mantıksız geldi bana... o halde ne anlamı kaldı kripto pazarına girmesinin.

mantıksız geldi bana... o halde ne anlamı kaldı kripto pazarına girmesinin.
Aslında döviz kuru, altın vs. alış satışı yapılan bankalar gibi. Hem biz de bu işin içinde varız diyebilmek hem alış satışlardan kar etmek için herhalde. Belki sonraki adım kendi altcoinlerini oluşturmak olacak.

Bence de sadece kâr amacı güdüyorlar. İleride ne olur bilinmez fakat çok büyük adımlar atacaklarını sanmıyorum.

Dün bir haber sitesinde de bu konu ile ilgili bir haber vardı.
Mastering Bitcoin, The Internet of Money ve Mastering Ethereum gibi alanla ilgili çok sayıda kitabın yazarı olarak bildirilen Andreas Antonopoulos açıklamaları vardı.
Kullanıcıların kripto para birimlerini diğer cüzdanlara çekememesi ile ilgili bir makale.
Mevcut durumu kısaca şu şekilde açıklıyor : Bitcoin'inizi PayPal üzerinden satın aldıysanız, Bitcoin satın almadınız

Dün bir haber sitesinde de bu konu ile ilgili bir haber vardı.
Mastering Bitcoin, The Internet of Money ve Mastering Ethereum gibi alanla ilgili çok sayıda kitabın yazarı olarak bildirilen Andreas Antonopoulos açıklamaları vardı.
Kullanıcıların kripto para birimlerini diğer cüzdanlara çekememesi ile ilgili bir makale.
Mevcut durumu kısaca şu şekilde açıklıyor : Bitcoin'inizi PayPal üzerinden satın aldıysanız, Bitcoin satın almadınız
Aynen öyle. Ama inanılmaz rağbet olmuş.

İlerde dediğiniz gibi olursa, coin haber sitelerindeki haberlere de yansıyan bu noktadaki eleştiriler, reklam mahiyeti kazanabilir. Firma o zaman bu işten karlı çıkabilir.

İlerde dediğiniz gibi olursa, coin haber sitelerindeki haberlere de yansıyan bu noktadaki eleştiriler, reklam mahiyeti kazanabilir. Firma o zaman bu işten karlı çıkabilir.
Bu iş adım adım. Yani bir adım atmış PayPal, gömmeye çalışılıyor. Bundan da birileri rant elde etmeye çalışıyor. Paypal ın kripto para sektörüne girmesi malum bu sektörü fazlasıyla olumlu etkiledi. Bu olumluluk havasından rahatsız olan çok.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,149
Kullanıcılar
6,683
Son üye
keycheck
Geri