Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Ripple Dava Sonucu

ripple-xrp-5.jpeg

Ripple ve birkaç üst düzey yöneticisi yakın zamanda SEC tarafından çeşitli suçlamalar ile dava edilmiş, bu durum Flare airdrobu ile yükselişe geçmiş Ripple (XRP)'nin sert bir şekilde çakılmasına sebep olmuştu. Ripple yönetimi dava sürecinde en başta sessiz kalmış, daha sonrasında ise yaptığı açıklamalar ile Ripple'nin fiyatı dengede kalmayı başarmıştı.

Ripple (XRP) fiyatı için bir panik döneminde davaya yönelik dosyaların teslim aşamasında gerçekleşmişti. O dönem içerisinde yapılan çeşitli olumlu ve olumsuz haberler/ duyumlar vasıtasıyla XRP fiyatı çok hareketli günler yaşamıştı. XRP dava sonucu için önemli olan belgelerin teslimi sonrasında ise yine belirli bir denge içerisinde kalmayı başarmıştı.

Ripple fiyatı özellikle dava süreci ile beraber spekülatörlerin hedefi haline geldi. Çok sert iniş ve çıkışları basit haberler sonrasında bile gerçekleştirerek belki de XRP üzerinden milyonlar kazanmayı başardılar. Tabi ki birileri kazanırken birileri kaybedecek. panik yapan yatırımcı bu durumda kaybetmeye mahkum oldu. Bunun en büyük nedeni olarak görülen Ripple dava sonucu belirsizliği, yatırımcısını en ufak haberden etkilenir hale getirdi Eskiden holder pozisyonunun çokluğu ile bilinen bir kripto paranın en ufak haberden nem kapması ise düşündürücü.

Ripple dava sonucu son günlerin en çok aranan haberi haline geldi. Haliyle çeşitli analistlerin hatta analizle alakası olmayan sadece fenomen insanların bile çeşitli yorumlarına internet ortamında rastlar hale geldik. Bu konuda her kafadan bir ses çıktığı söylenebilir. Ancak duruşma tarihi yaklaştıkça bu seslerin artacağını öngörmek mümkün. coinmarketcap verilerine göre son 24 saat içerisinde bile en düşük 0,37 en yüksek 0,47 dolar seviyelerinde bulunmuş. Son 7 günlük verileri incelendiğinde bu makas daha da açılıyor en düşük 0,27 seviyelerini gören XRP en yüksek ise 0,74 dolar seviyelerinden işlem görmüş. görülen o ki dava süreci yaklaştıkça XRP'nin fiyatı daha dar bir aralıkta işlem görmeye çalışıyor.

Ripple davası 22 Şubat 2021 tarihinde başlayacak. Duruşmanın ilk duruşma olmasından kaynaklı piyasalarda gergin bir hava hakim. Ripple duruşma saati ise henüz bilinmiyor.

Çok fazla spekülatif haber dönüyor. Bir Türk haber sitesinde bugün reddit kullanıcıları XRP için rekor denemesi yapacak şeklinde haber çıktı. Sırf bu yüzden satın alan var çevremde. Ben yine her zamanki gibi almadım tabi ki :)

Hiç belli olmaz ne olacağı. Sadece ilk duruşma değil, dava süreci boyunca ortaya çıkacak haberler fiyatın ani dalgalanmalar yaşamasına yol açabilir. Ben risk almayıp dava sonuçlanana kadar uzak durma kararındayım.

Hocam bugün görmen lazımdı.
Hiç belli olmaz ne olacağı. Sadece ilk duruşma değil, dava süreci boyunca ortaya çıkacak haberler fiyatın ani dalgalanmalar yaşamasına yol açabilir. Ben risk almayıp dava sonuçlanana kadar uzak durma kararındayım.

Arkadaş sırf o sitedeki habere aldanıp herkese yaydı mevzuyu. Anlatmaya çalıştım, bak dedim yok görünürde öyle birşey. Ne yabancı ne yerli kaynaklarda. Yalan haber bariz. İnanmadı. En son %5 civarı bir zararla çıktı sanırım. Dediğim gibi ben normalde girmem ama şu an hiö girmem :)

Beni de bir çocukluk arkadaşım aradı. Biliyor benim kripto paralarla ilgilendiğimi. Onun hiç ilgisi yok. Bacanağı 5.000 TL'lik XRP almış ve 12.000 TL olmuş değeri. Ben demi alsam falan dedi. Al sat yapıp kar etmek istemiş işte. Bir çeşit FOMO yaşıyor.
Sakın alma dedim. Bacanağın da ettiği karla elinden çıkarsın dedim. Alacaksan Bitcoin al ve sakla dedim. Ticaretine bulaşma gibisinden. Hiç alakası yok çünkü bu işlerle. Biraz anlatmaya çalıştım bildiğim kadarıyla.
Almadı sanırım henüz bir şeyler. Bacanağı ne yaptı bilmiyorum. XRP'nin en son yükseldiği zamandı bizim konuşmamız. Sonrasında düştü zaten tekrar.
Yani demem o ki, insanlar birbirinden hemen etkileniyor. Piyasadan da etkileniyorlar tabi. Manipüle etmek hiç zor değil insanları.

Beni de bir çocukluk arkadaşım aradı. Biliyor benim kripto paralarla ilgilendiğimi. Onun hiç ilgisi yok. Bacanağı 5.000 TL'lik XRP almış ve 12.000 TL olmuş değeri. Ben demi alsam falan dedi. Al sat yapıp kar etmek istemiş işte. Bir çeşit FOMO yaşıyor.
Sakın alma dedim. Bacanağın da ettiği karla elinden çıkarsın dedim. Alacaksan Bitcoin al ve sakla dedim. Ticaretine bulaşma gibisinden. Hiç alakası yok çünkü bu işlerle. Biraz anlatmaya çalıştım bildiğim kadarıyla.
Almadı sanırım henüz bir şeyler. Bacanağı ne yaptı bilmiyorum. XRP'nin en son yükseldiği zamandı bizim konuşmamız. Sonrasında düştü zaten tekrar.
Yani demem o ki, insanlar birbirinden hemen etkileniyor. Piyasadan da etkileniyorlar tabi. Manipüle etmek hiç zor değil insanları.
Bu piyasada herşeyi yapabilirsin ama yapmayacagın tek bir şey olmalı FOMO ya kapılmak.

İyice piyasayı balonlamaya başladılar son birkaç gündür yok reddit bugün rekor denemesi yapacak yok yarın yapacak diye birkaç kendini bilmez sitede yazı çıkıyor. Google indeksliyor haliyle. Sonuçta da ciddi zararlar. Ben arkadaşıma laf anlatamıyorum. Zararı giderek büyüyor. Siz sizinkilere laf anlatın bilindik siteler hariç her sitedeki habere güvenmesinler.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,154
Kullanıcılar
6,686
Son üye
sjsjsjka
Geri