Neler yeni

Ripple’ın Yeni Çabası Ortaya Çıktı

  • % 51 Attack: Blok zincirindeki madencilik veri işleme gücünün yarısından fazlasının tek bir kişi veya grup tarafından yönetilebilmesi durumunda, bu gücü kötü amaçla kullanmasına verilen isimdir.

SatoshiNakamoto

Üstçavuş
Katılım
28 Eyl 2020
Mesajlar
218
Tepkime puanı
22
Puanları
285
Konum
İstanbul


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1

New-Ripple-update-allows-users-to-delete-their-wallets.jpg

San Francisco merkezli ödeme girişimi ve blockchain devi Ripple, dijital bir eşleştirme çabasıyla birçok finans kurumunu birbirine bağlamak için çalışıyor gibi görünüyor. Kripto para takipçileri “Matchmaking” başlıklı bir Ripple sayfası altında ismi bulunan 170’den fazla finans kurumu belirledi.

Birçoğu bilinen Ripple ortakları olsa da bazı URL’ler, İngiltere merkezli bir finansal teknoloji şirketi olan Revolut ve bir bankacılık ve ödeme hizmetleri firması olan Diners Club da dahil olmak üzere şu anda RippleNet’in halka açık bir şekilde üyesi olmayan şirketlere atıfta bulunuyor gibi görünüyor. Twitter’da XRP_stuart isimli bir kullanıcı, Ripple’ın eşleştirme kapsamındaki birkaç organizasyonu toplayıp liste haline getirdiğini platform üzerinden duyurdu:Blockchain devi, dijital varlık XRP’nin toplam arzının yarısından fazlasına sahip ve uzun zamandır finansal kurumları, On-Demand Liquidity adı verilen kripto tabanlı ödeme ağını güçlendirmek için birbirine bağlamaya odaklandı.


Şirket, 2019’un sonlarında ağdaki finansal kurumlara fiat ve XRPP işlemlerine ilişkin verileri analiz etmenin yanı sıra birbirleriyle bağlantı kurmak için kullanabilecekleri bir merkez sağlamayı planladığını duyurmuştu.

Ripple yöneticisi: Eşleştirme tüm çabaların anahtarı
2019’da Ripple’ın müşteri başarısından sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Marcus Treacher, Jay Kim Show’da eşleştirmenin bu çabaların anahtarı olacağını söylemişti:


“RİPPLE, BİR TOPLULUK OLARAK BİRLİKTE ÇALIŞAN GERÇEK BİR MÜŞTERİ TOPLULUĞUNA; BANKALAR VE ÖDEME ŞİRKETLERİNE HİZMET EDİYOR.
YALNIZCA RİPPLE MÜŞTERİLERİNE DEĞİL, ONLARIN KENDİ TOPLULUKLARINA DA. GERÇEKTEN ÇOK ÖNEMLİ. BU MODEL, MÜŞTERİLERİN DİĞER MÜŞTERİLERİ KOLAYCA BULMASINI SAĞLAR. EŞLEŞTİRME DAHA DÜZ BİR ŞEY, BAŞKALARINI BİRBİRİNE BAĞLAMAK ÇOK DAHA KOLAY.”
 

Üst