Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

RLC/USDT Grafik İnceleme

yecele

Tuğgeneral
Merhaba arkadaşlar. RLC/USDT çiftini biraz inceledim. Üst trend 4 defa zorlanmış fakat aşamamış o trendi. Şimdi beklemeye aldı kendisini.
1618519668767.png

Üçgenden yukarı yönlü kırılım gerçekleşirse öncelikli hedefim 3$ bir kaç defa daha aşmaya çalışmış yalnız orada sıkıntılar yaşamış. Sonra ATH için fırsat doğabilir.
Aşağıda 2.45$ da bir trend mevcut kırılması halinde 2.26$ aşağıdaki noktalardan bir tanesi. Hatalarım varsa bildirirseniz sevinirim.

1618519964231.png

Üst taraftaki sarı trende çok fazla dokunuş gerçekleşmiş mumun fitilleri aşağı yukarı hareketlerde bulunmuş keza aşağıdaki sarı çizgi için de bu geçerli. Bunlar için 1 günlük ve 1 haftalık grafikleri kontrol ettim. Yorumlarınızı bekliyorum. Siz ne düşünüyorsunuz. Benim çizgiler keyfi olup yatırım tavsiyesi barındırmıyor. Henüz öğrenciyim.

Yükseliş trendinde fiyat grafiği aynı pattern'i izliyor gibi. Daha önce kırmızı direnç ve destek sınırları içerisinde fiyat sıkıştığında direnci kıramayınca sert bir düşüş gerçekleştirmiş. Bu düşüş genel yükseliş trendinde destekten dönmüş ve yoluna devam etmiş. Şimdi kırmızıda olduğu gibi yine fiyat sıkışmış durumda. (Sarı) direnci kırarsa sert bir yükseliş gerçekleştirebilir. Ama eğer kıramaz ise daha önce olduğu gibi sert bir düşüşle mavi destekten döner ve genel yükseliş trendini takip ederek fiyat orta vadede $ 3.60 seviyelerine gelir gibi.

1. Fiyat mavi kanal içerisinde hareket ederse daha dipten bir alım fırsatı verir fakat daha uzun vadede kar elde ettirir.
  2. Fiyat sarı direnci kırarsa sert bir yükseliş gerçekleştirir. Kıramaz ise kısa vadede ters pozisyonda kalınabilir. Orta ve uzun vadede yine aynı doğrultuda ilerleyerek kar elde ettirir.
  3. Bir şeyler olur, piyasa etkilenir mavi desteği kırar ve batış gerçekleşir. :)
Birlikte analiz edip yorumlayarak beyin jimnastiği yapalım diye paylaştım. Yatırım tavsiyesi değildir.

Screen Shot 2021-04-16 at 11.02.24.png

Çok harika hocam elinize emeğinize sağlık. Şu an derse geçiyorum yorumunuzu anca okuyabildim grafiği inceleyerek çok güzel yorumda bulunmuşsunuz.

1618618353420.png

Üçgenimizin dışına yeşil bir şekilde çıktı, yüz güldürdü. Şu an yeşil mum başlangıç ve kapanış noktalarını Nisan başından bu yana ara ara 4 saatlik grafikte denemiş. Bu formasyonların dışına çıkışta üçgene ufak bi uğrama yapabiliyorlardı alım fırsatı için ama şu an kestiremiyorum. 2.98 gibi bir seviyeye ilk oltamı atmıştım diğeri de ATH'nin çok az üstüne. İlk hedef gelirse ve biraz bu seviyeleri benimserse karşılıklı hoşlaşırız. YTD.

Üçgenden çıktıktan sonra destek noktasına tekrar uğramaya çalışma gayretine de girmiş, güzel gidiyor gibi grafik.
1618656542087.png

Bir de şöyle bir şey dikkatimi çekti. Yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte 3. dikdörtgenin 3.80 seviyesine ulaştığını gözlemliyorum. Milimetrik hatalarım olabilir ama 2. ve 3. dikdörtgenin başlangıcındaki uzun yeşil mum ikisinde de %11.4 lük bir yükselişe sebep olmuş. Sizler de yorumlarınızı katabilirsiniz. 1. hedef olan 3 dolar geldi. Bakalım grafiği takipte kalacağım. YTD.

3. mavi koridorunda ilerlerken diğer bir çok altlar gibi RLC'de BTC ile birlikte sürüklendi. İlk gün %33'lük düşüş gösterse de sonra yavaş yavaş toparlandı.

Garip bir süreç geçirdik alttaki iki direncimiz de kırıldı üstte belirlediğimiz 3$ ile ATH gerçekleşti. Biraz takipten sonra yeni bir konuyla gene inceleyebilirim RLC'yi. Benim hedeflerim bekletse de gerçekleşti.
1619515659976.png

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,232
Kullanıcılar
6,715
Son üye
stepetas
Geri