Neler yeni
probit borsası

Rus Enerji Şirketi Bitcoin Madenciliği Yapacak

  • ICO (Initial Coin Offering): Bir şirketin fon oluşturma amacıyla kendi kripto parasını piyasaya sürerek oluşturduğu kitle fonudur. Genellikle, şirket belli bir miktarda kripto parayı piyasaya sürerek, bu tokenler’den elde ettikleri gelir ile projelerini hayata geçirmeye çalışırlar.

Vonzarovich

Korgeneral
Level 1 (1X)
Level 2 (2X)
Level 3 (3X)
Level 4 (4X)
Level 5 (5X)
Level 6 (6X)
Level 7 (7X)
Level 8 (8X)
Level 9 (9X)
Level 10 (10X)
Level 11 (11X)
Level 12 (12X)
Bağış Yapan Üye
Katılım
18 Eki 2020
Mesajlar
3,887
Çözümler
1
Tepkime puanı
2,499
Puanları
285
Konum
Kocaeli
Cinsiyet
Erkek


0.00056128
  • 0.00000000  
  • #1

Bu makaleyi hazırlayan Vonzarovich isimli kullanıcı 0.00002570 Bitcoin kazanmıştır

0.00002570 Satoshi ise Anlık Kur Üzerinden 13.99 Türk Lirası Değerindedir.


bitriver.jpg


Rusya'nın önde gelen enerji şirketlerinden biri olan En+ Group, Bitcoin Madenciliği sektörüne adım atacaklarını açıkladı. Bu alanda yatırım yapacağını belirten şirket bir madencilik çiftliği kuracak. şirket bundan 3 yıl önce Bitriver isimli madencilik firması ile enerji anlaşması yaparak bu alandaki ilk girişimini başlatmıştı. Bu şirket Sibirya merkezli ve 100 megawatt'lık bir güce sahip ASIC madencilik cihazlarını elinde bulunduruyor. Rusya hükümeti tarafından da desteklenen Bitriver şirketi'nin 3 yıl önce En+ Group ile yaptığı enerji anlaşması da bu desteğin bir göstergesi olarak gösteriliyor.

Bitcoin madenciliği öncelikle en temel cihazlar olan evdeki bilgisayar ile başlamıştı. Ancak şimdiki zorluk seviyelerinde bu cihazlarla Bitcoin çıkarma olasılığı imkansıza yakın. Bu alanda faaliyet gösteren dev şirketlerin havuzları vasıtasıyla Bitcoin madenciliği yapanların yanında, kendi çiftliklerini kurarak Bitcoin madenciliğine özel donanımlarla madencilik yapan şirketlerde mevcut.

Bitcoin madenciliği alanında şu anda Çin lider görünümde. Ancak son yıllarda ABD ev Rusya başta olmak üzere pek çok ülkenin bu alanda ciddi girişimleri bulunuyor. Özellikle En+ Group ile Bitriver'ın bu ortak girişiminin Çin'in hakim konumunu değiştirebileceği belirtiliyor. En+ Group ile Bitriver arasındaki anlaşmaya göre, mevcut Bitriver çiftliğinden uzak olmayan bir çiftlik kurulacak ve bu çiftlik için pay oranları En4 Group için %80- Bitriver için %20 şeklinde paylaştırılacak.

En+ Group Finanstan sorumlu yöneticisi, Şirket sözcüsü aracılığıyla ilettiği bilgilendirmede:

Burada asıl yapmak istediğimiz, alüminyum üretimiyle elektrik üretimini birleştirmek. Bu da elektriği, şebeke aracılığıyla müşterilere satmak yerine, direkt olarak alüminyum üretiminde kullanmamızı sağlayacak. Özellikle madencilik çiftlikleri için elektriği bir ürüne çevirmek çok önemli

şeklinde konuşarak, bu birleşmenin temelinde aslında bir nevi sektör değişikliğinin ve günümüz dünyasına uyum sağlamanın da olduğunu bir birleşmenin gerçekleştirildiğinde bahsetti.
 

Bu makaleyi hazırlayan Vonzarovich isimli kullanıcı 0.00002570 Bitcoin kazanmıştır

0.00002570 Satoshi ise Anlık Kur Üzerinden 13.99 Türk Lirası Değerindedir.


Üst