Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Saadet zinciri (en etkili dolandırıcılık)

Daha okunaklı lütfen
bu sistem aslında çok basit. biri geliyo 1 atıyo sen ona 2 veriyosun sonra o gidip başkalarına söylüyo böyle bir yer var diye diğerleri geliyo 1 atıyo sen 2 veriyosun. (sen derken site sahibi adına konuşuyorum).

herkes parasına bakıyor fakat şunu bilmelisiniz. ki o aldıklarınız miktar tamamıyla haramdır. başkasının parasını size veriyolar istek olmadığı halde. işin kötü tarafı ise bu sistemin nasıl işlediğini bile bile bu sisteme yatırım yapanlar ve arkadaşlarına tavsiye edenler var.

hele hele referans sistemi varsa canını verir o kişiler kendilerine ref kazandırmak için. gelen refler ise 10 atıp 20 beklerken o attıkları 10 referans kazancı ile onu davet eden kişiye 3 gitti diyelim dolandırıcıya ise 7 kaldı.

tabi bu kişiler ref kasmaya devam eder sistem bu ref kasanlara kazancını verir fakat asıl 1 koyup 2 almayı vermez. benzetme yapacak olursak;

site sahibi==> avcı
Ref getirenler==> köpek
Referans olup yatırım yapalar ==> keklik

bunlardan birini olmamanızı temenni eder iyi günler dilerim . umarım bu sistemi çözemeyenler için güzel bir yazı anlatmışımdır

Dünyanın en etkili dolandırıcılık yöntemi bu olsa gerek. Ülkemizin insanları da çok sever :D Bunun dışında yazım kurallarına dikkat ederseniz daha güzel olur.

Buna en güzel örnek MyDexPay sitesi olabilir sanırım. Birçok insanı buraya yatırmama konusunda uyardım bazıları dinledi bazıları dinlemedi.
Güya kendi kripto parasını çıkartmış bir Türk sistemi,
Alt üyeniz yoksa kesinlikle para kazanamıyorsunuz ve sisteme 2 gün yeni yatırımcı gelmesin 3. gün sistem kapanacak.
Ki haziran ayında yatırımlar azalınca üyelerinin KYC yaparken verdiği kimlik bilgilerini herkese açık paylaşıp üyelerinden bu bilgileri silmek için para bile istemiş bir sistem.
Ama maalesef gördüğüm kadarı ile insanımızdan halen bu sistemi babasının sistemi gibi savunanlar var, Ponzi yani saadet zinciri mantığı ile çalışan sistemlere üye olup daha fazla kişiyi bu sisteme kurban etmeye çalışmaktan birtürlü usanmıyorlar. Umarım birgün bu konuda bilinçlenirler.
İyi forumlar

Ben bu site hakkında pek bilgi sahibi değilim. Tesadüfen girdim. Ancak görüyorum ki, site içerisinde yer alan ve kişilerin kendi iradeleri ile yazmış olduğu bilgiler, paylaşımlar içerisinde pek çok faydalı bilgiler var. Bence benden para almayan ve bir şekilde parada veren aynı zamanda bu bilgilere altyapı oluşturan, editörlük yapan bir forum sisteminin art niyetle kurulmuş olması fikri yanlış. Ben yıllarca web tasarım firması işlettim. Bir web sitesinin giderleri ve gelirleri olur. Bu çok doğal. Ticaretin doğasında vardır. Ayrıca ciddi bir emek vardır. Onca yazı ve yorumun sorumluluğunu taşırsınız ve oluşabilecek suç unsuru olan her şeyde siz de sorumlu olursunuz. Bu nedenle gece gündüz işi gücü bırakıp editlemeniz gerekir. Bu ciddi bir mesai ve emek gerektirir. Bir takım arkadaşlar demek bunu iş haline getrmişler ve hayatlarını bu işe adamışlar. Onlara teşekkür ediyorum. Sadece bu gece okuduklarım bile, daha 1 aydır tanıdığım cripto para dünyası ile ilgili bana çok faydalı bilgiler sundu. Forum sistemi aslında en ideal olanıydı belki modası biraz geçti gibi ancak bence halen en iyi iletişim ve bilgi paylaşım sistemi. Biz kullanıcılara düşen, gerçekten içeriklere anlamlı katkılar sağlayarak diğer kullanıcıların bilgilenmesini sağlamak, tecrübelerimizi ve fikirlerimizi diğer arkadaşlarla paylaşmak. Daha çceden hayatımın çeşitli evrelerinde para kazandıran pramit sistemleri içersinde yer aldım. Hatta eğitimci bile oldum. Binlerce insana çeşitli ticari piramit pazarlama sistemleri hakkında eğitimlerde verdim. Bu sistem piramit sistemi değil. Çok iyi bildiğim bu sistemde mekanizma bu şekilde işlemez. Saadet zinciri sistemi de bir piramit gelir sistemidir. Bu forumda ki sistem, forumun popülaritesini ve site rangini yüksek tutmak için gerektiği şekilde çabalamaktan öte değildir gördüğüm kadarı ile. Bu da çok doğal. Hepimiz isteriz ki böylesi bilgiler aldığımız bir sistemde çok sayıda insan olsun ve çok sayıda fikir, haber, yorum, tecrübe paylaşılsın. Bunda hiç bir kötülük yoktur.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,149
Kullanıcılar
6,682
Son üye
osmanhazar265
Geri