Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

SafePal (SFP) Grafik Değerlendirme

yecele

Tuğgeneral
Merhaba arkadaşlar. Bir kaç zamandır youtube üzerinden videolar izleyerek grafikler üzerinde en azından biraz daha bilgili olabilmeye çalışıyorum. Yaptığım yatırımlar için RoadMap, duyurular ve sizlerin grafiklerini yorumlasam da en azından kendim de bir fikir sahibi olabilmeye çalışıyorum. Hatalı yerleri söylerseniz en azından oralara odaklanabilirim.

SafePal 2018'den itibaren yaşantısına devam etse de Şubat ayıyla birlikte Binance bünyesine katılmış görünmekte.

Öncelikle Fibonacci uyguladım 4 saatlik grafiğimize ve ardından destek ve direnç noktalarını belirlemeye çalıştım.

4 Saatlik SFP Grafiği
1618409556802.png

Grafiğe baktığımızda hem 3.15 hem de 3.5 noktalarında direnç olduğunu görüyoruz özellikle son zamanlarda bu direnç aşılmaya çalışılmış fakat hep ucundan dönmüş veya dün itibariyle biraz bu direnç noktası geçilmiş olsa da tekrardan Fibonacci'nin 2. katmanına girmiş durumda. Bu aralıkta alt tarafta bir 2.5 desteği mevcut 3 defa test edilmiş ama orada destekle karşılaşılmış.

Aslında hem Fibonacci'nin 2. katmanını incelediğimizde buraların destek ve direnç yatay çizgilerine ne kadar yakın olduğunu görebiliyoruz. Buradaki yolculuğundan artık ayrılmak üzere mi? Ayrılacaksa yukarı yönlü mü olur aşağı yönlü mü olur bunun yorumunu size bırakıyorum. Bu destek ve direnç noktalarına birden çok uğradığını görünce ilgimi çekti aynı zamanda biraz önce belirttiğim gibi Fibonun da çizgileriyle örtüşmesi ve bir süredir burada sıkışıklığı değerlendirmeye alınabilir. Ben yukarı yönün bir daha teste tabi tutulması sonucunda bu defa üst katmanda kalıcılık çalışmalarına başlayabileceği yorumunda bulunuyorum ama bu benim yorumum.

Burada yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. Lütfen yatırım yapmadan önce uygulamanın geleceğini iyi bir şekilde araştırın. (Attığım grafikten sonrasında yazı kalınlığı ne yapsam da değiştirilmedi.) KONUYU BAŞTAN DEĞİŞTİRMEK İSTEMEDİM TAM KONUYU AÇARKEN 15 DAKİKALIK PORTFÖYÜMDEKİ TÜM COİNLERDE UZUN BİR KIRMIZI MUM YANDI. Bu da yazının sonunda 3.05 oldu.

Kısa sürede ne olur bilmiyorum ama uzun vadede önünde sollayacağı minimum 150 kripto para var. Ama bu şu anki piyasaya mı denk gelir, düşüşte mi olur, ayı piyasasında mı olur bilmem. Ytd.

2.44$ daki destek noktası şimdilik direnç noktasına dönüşmüş gibi. Düştükten hemen sonraki 3 gün ve bugünlerde tekrar zorluyor o direnci. 10+ gündeki grafik değerlendirmenin son durumu. Sadece birer adet destek direnç bırakmışım ilk grafiklere çok üstüne gitmeden. Hazır benzer seviyede daha düzenli bir incelemeyle yenilenir bu da.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,149
Kullanıcılar
6,682
Son üye
osmanhazar265
Geri