Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Sağlık Komisyonu Başkanı Recep Akdağ : Dijital para kullanalım

Ekran Görüntüsü (319).png

Coranavirüs tüm dünyada olduğu gibi ne yazık ki ülkemizde de artışa devam ediyor. Coinkolik haber sitesin sayfalarına taşıdığı habere göre TBMM de 80 vekilde bu virüs tespit edilmiş durumda.

Virüs için çeşitli tedbirler gündemde ve bulaşmanın daha az seviyelere çekilmesi için yeni tedbir önerileri de gelmeye devam ediyor. Kimi uzmanlar katılmasa da bazı uzmanlar, kağıt ve bozuk paraların, virüsün bulaşmasında ciddi bir paya sahip olduğunu bildiriyor. Öyle ki bu konuya dikkat eden bir çok insan da ödemelerinde nakit ödeme yerine akıllı telefonlarının , telefon üzerinden ödeme yapma özelliğini kullanarak ödeme yapıyor..

Paranın bulaş riskini arttırdığını düşünen yetkililer den birisi de Recep Akdağ. Sağlık Komisyonu Başkanı Recep Akdağ tarafından gündeme getirildi. Teklifi, paraya dokunmayı engellemek için digital para kullanılması.

Bu konuda Recep Akdağ tarafından yapılan açıklama ;

Ekran Görüntüsü (321).png

Dijital çağda dijital para kullanmamk zaten çok saçma.Komisyonun bu söylemini kriptopara bazında ele alacak olursak kriptoparaların yaygınlaşmasına vesile olmasını diliyorum. Tabi öncelikle insanlara bunu anlatmak ve herkese öğretmek gerekir. Ama bu söylemi kriptoparalardan hariç ele alıp banka kartı ve kredi kartı olarak düşünürsek banka kartını doğru kullanmak hijyenik olduğu kadar ekonomikte. Günüz modası fiyatların hepsinin 99 krş ile bitmesi ödeyene 1 krş fazla para ödetirken (belki pek göze batmaz ama uzun vadede ve her alışverişte düşünürsek hatırı sayılır bir kayıp) ödeme alana (özellikle büyük ölçekli mağaza zincirlerine) büyük gelir kapısı hemde vergisiz. Bu sebeple hem hijyen hem ekonomi için dijital para kullanımını bende tavsiye ediyor ve uzun zamandır uyguluyorum.

Bence bu söylemi kripto para odaklı değil. Banka üzerinden kartla yaptığımız harcamalardan bahsetmiş gibi geldi bana. O ödemelerde kriptografi temelli sonuçta.

Bence bu söylemi kripto para odaklı değil. Banka üzerinden kartla yaptığımız harcamalardan bahsetmiş gibi geldi bana. O ödemelerde kriptografi temelli sonuçta.
Aynen öyle. Kripto para kastetse en azından bitcoin adını söylerdi.

Kripto ödeme aracı sadece bitcoin degil ki hocam...
Bilgisi olmayan için Bitcoin ile sınırlı yani hocam. :) Kripto para kullanın demiyor, Bitcoin demiyor, dijital diyor. Nakit kullanmayın EFT / havale yapın diyor kısacası. :D

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,153
Kullanıcılar
6,686
Son üye
sjsjsjka
Geri