Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Santiment'e Göre Balinalar LINK ve XRP Topluyor

Bonarous

Korgeneral
Kripto para analiz platformu Santiment, büyük yatırımcıların ve balinaların kısım kısım XRP ve LINK topladığını, bu iki coin'de balina sayısının çok fazla arttığını söyledi.

Santiment, bu sayıdaki artışın BTC'nin yükselmesiyle alakası olmadığını, Ripple ve Chainlink'te 6 aydır böyle bir artış yaşandığını söyledi.

Santiment Platformu'na göre hesaplarında 10 miyon veya daha fazla XRP (yaklaşık 2 milyon 400 bin dollar değerinde) bulunduran yatırımcıların sayısı son 6 ayda % 10,5 oranında arttı.

XRP'de sadece balinaların sayısı değil tüm yatırımcıların sayısı diğer kripto para birimlerine nazaran artmış görünüyor. Öyle ki hesaplarında 100 bin ile 1 milyon arasında XRP tutan cüzdan sayısı 14 bin 500 taneden 17 bin 400 taneye (% 20) yükselirken 1 ile 10 milyon XRP tutan cüzdan sayısı bin 300'den bin 340'a (% 2,2) yükseldi.

XRP'de önümüzdeki haftalarda artış yaşanma ihtimali var. 12 Aralık'ta gerçekleşecek Spark Token airdropuna hazırlık yapan XRP, o tarihte cüzdanında XRP tutan yatırımcılara her XRP karşılığı 1 tane Spark Token dağıtacak.

Aynı tablo Chainlink'te de Gözlemleniyor
Santiment platformuna göre LINK de XRP gibi büyük yatırımcıların ilgisini çeken coinler arasında. Son bir senede balinaların cüzdanlarına yüz milyonlarca Chainlink eklendiği gözlemleniyor.

XRP anlık olarak $ 0,24'ten işlem görürken LINK fiyatı ise $ 11,33. Indikatörler günlük, haftalık ve aylık analizlerde XRP için "sat" uyarısı verirken LINK'teki durum farklı; günlük, haftalık ve aylık analizlerde "al" uyarısı var. Ancak her iki kripto para için de güçlü bir al veya sat uyarısı bulunmuyor.

Bu yüklenmelerin geçici olduğunu ve günün birinde bu balinaların ani çıkış yapıp başka bir coine geçeceklerini ve bu yüzden Ripple ve Chainlik fiyatlarının dibi bulacağını umarım düşünerek hareket ediyorlardır. Hele Ripple çok çok tehlikeli.

Bu balina olayına hep mantıksız baktım özellikle 1 2 coinde suraklü düren kişilere fazla tehlikeli hatta kaybetme oranı fazla yüksek ama devam ediyorlar neden anlayamadım ...
Lnik chain ama iyi bir yükseliş kazandı ..

Chainlik'i fazla pohpohladırlar hocam. Piyasanın dip yaptığı bir dönemde çıktılar. İnsanların yeni arayışlar içinde olduğu dönemdi falan. Yönelmeleri ve beklentiler fazla oldu. Ama hep manipüle hareketler.

benzer haberlere kanıp 2 bucuk yıl önce dgb almıştım, btc bazında 800-1000 satoshi aralıgında..malesef ani düşüşle 200-250 satoshi aralıgına gerilemiş poloniex in coini listesinden çıkarmasıylada 70 satoshilere inmişti, son halini merak bile etmiyorum..o yüzden dikkat edin :)

Bu piyasaların bir nevi para ağaları olan ve balinalar olarak adlandırılan gruplarla ilgili , takipçisi olduğum kriptokoin sitesinde de neredeyse hafta da bir iki haber yayınlanıyor. Bahsedilen benzer bilgileri orada da okumakla beraber ismi geçen başka madeni paralar da var . Yakın zaman da balinaların gücü hakkında bir gözlem yapmamıştım , bakalım bu haberler ilgili madeni paraların fiyat hareketlerinde bir değişiklik yapacak mı ? yapacaksa da acaba ne zaman ? Zaman içinde belki konuyu yeniden inceleriz.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,149
Kullanıcılar
6,683
Son üye
keycheck
Geri