Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Satoshi Türk'e Merhaba :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Merhaba aranıza katıldım. Klasik forum anlayışın dışında duran bu forumun başarıyı yakalanmasını dileyerek buradaki amacımı ne olduğundan kısaca bahsetmek ve asıl konuya geçmek istiyorum.

Uzunca bir süredir kripto ve fiat birimlerle ilgileniyorum. İnsanüstü güzelliğe sahip bir hocadan eğitim alarak önce fiat para birimleri için analizler yaptım sonra da rastlantısal bir keşif ile hocamla beraber kripto birimleri ile tanıştık Öğrenilmesi asla ve asla sona ermeyen grafik bilgilerimizi kriptolar üzerinde denedik ve bir ölçüde başarıyı yakaladık.

Amaç, her zaman birilerine yardımcı olmak oldu ve halen öyle sürüyor. Zira alım satım işlerine giren birçok insan ya bilgi yetersizliğinden ya da sabırsılızlıktan kaynaklanan kayıplarla karşılaşıyor.

Yatırım danışmanlığı kavramından uzak, tavsiye niteliğinde olmayan, sadece genel gidişatın ne yöne olabileceği hakkında bilgi veren komplike bir sistemle burada olamaya çalışacağım. Sistem başta basit gibi görünebilir fakat çok fazla ince ayrıntısı olduğu için bu sistemin ilk bakışta benimsenmemesini ve körükörüne kullanılmamasını şiddetle öneririm.

Graifğimde kullandığım indikatör (gösterge) ana indikatör olmayıp beraberinde farklı onlarca gösterge kullanıyorum. Tek başına bir indikatör hiçbir zaman yeterli ve başarılı olmaz. Ayrıca yılların oluşturduğu direnç ve destekleri en büyük dayanak olarak kullanıyorum ki bu şart olmazsa olmaz bu iş.

Şimdilik tanıtım olarak birkaç görsel paylaşıyorum. Detaylı analiz yazısında daha bilgi ve görsellerin sayısı gerektiğinde artar illa ki.

BTCUSD Günlük Grafik
xrfJkAI5

BTCUSD Aylık Grafik
q6IqNSV2

Görseller Tradingview grafik veri sunucusundan kendi profilimden takip ettiğim grafiklerden alınacak. Görünen siyah çizgi rakamlar destek ve dirençleri göstermektedir. Arada denk gelinecek yeşil, kırmızı veya mavi renkli çizgiler ise kanalları, ana ve ara yönleri göstermektedir.

İndikatör ise ortalamaları baz alarak çalışan ve her birim için ayrı bir ayarı bulunup ona göre şekil alan Heiken Ashi indikatörüdür.

İleriki dönemlerde analizlerle beraber sistemin nasıl çalıştığını da satır aralarında okuyacaksınız.

Şimdilik bu kadar. Sormak istediğiniz herhangi bir şey olursa yorum bırakabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Hoş buldum teşekkür ederim. :)

Hoş buldum hocam. Her şeyin yepyeni olması çok güzel. :) Paylaşımlara başlayacağım kısa süre sonra.

Hoş geldin Sahinadm. Bilgilerinin bize kesinlikle faydalı olacağını tahmin ediyorum. Umarım burada hoş vakit geçirirsin. Grafiklerini takip ediyorum. Ayrıca böyle Güzel bilgiler için de çok teşekkür ederim.

Hoş buldum. Teşekkür ederim. İnsanlara faydalı olabilmeyi görmek mutlu edecektir. :)
Hoş geldin Sahinadm. Bilgilerinin bize kesinlikle faydalı olacağını tahmin ediyorum. Umarım burada hoş vakit geçirirsin. Grafiklerini takip ediyorum. Ayrıca böyle Güzel bilgiler için de çok teşekkür ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,152
Kullanıcılar
6,684
Son üye
Okan.2727
Geri