Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

SEC Davası Öncesinde XRP Tenik Analiz

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Merhaba arkadaşlar. Asla sevmediğim bir coin olan XRP hakkında herhangi birinin ricası veya bir şeyin itkisi olmadan teknik analize gireceğim aklıma gelmezdi. Bu gün başka yazı yazmayacaktım ama be olduysa XRP geldi aklıma ve grafiklere göz ucuyla bakayım dedim. Sonra geçmişte konuştuklarımız geldi aklıma ve en iyisi bir XRP teknik analizi yapayım dedim.

Bütünlük oluşturması açısından başlamadan önce eski XRP Grafik Analizimi okumanızda fayda var. Çünkü o analiz, aradan 31 gün geçmiş olmasına rağmen halen güncel.

Tarih 18 Ocak 2021, XRP için hayatımın ilk analizini yapıyordum. O günkü atmosfer paniklemelerin taze; fakat yavaş yavaş bittiği bir durumdaydı. Fiyatlar analizde belirttiğim 0.16$ seviyesine kadar ilerledi ve 0.27$ civarlarında toparlanmaya başladı.

O gün: "Düşüş buraya kadar." diye sohbetlerimiz devam ettiriyorduk. Günlük grafik derin bir düşüşten sonra yukarı yönlü hafif bir düzeltme yapmılyı ve tekrar SAT sinyallerine hazırlanıyordu. Aradan 9 gün geçtikten sonra yeniden AL sinyali verdi ve halen o sinyal devam ediyor. 20 gündür devam eden AL sinyalinin 4ç gününde fiyatlar zıpladı ve 0.77$ gördü. Biz ise 0.79$ demiştik. Gol attık yani.

O gün bu gündür 0.79$ gelmedi bir daha. Şu an 0.53$ seviyesinde oyalanıyor ve çok zayıfladı. Yarın veya sonraki gün SAT sinyali gelirse şaşırmıyoruz tamam mı? Neyse grafiklere bakalım uzatmadan.

XRPUSD SAATLİK GRAFİKTE AL SİNYALİ
Screenshot_20210219_012326_org.telegram.messenger.jpg

Saatlik grafikte AL sinyali daha yeni oluşmuş. Burada 0.53$ desteğinden güç alıp yukarılarda kalmaya devam etmesi şart. Yoksa 4 saatlik grafikten günah gidecek. Nasıl yani?

XRPUSD SAATLİK GRAFİKTE KARAR AŞAMASI
Screenshot_20210219_012400_org.telegram.messenger.jpg

İşte böyle yani. 4 saatlik grafik saatlik grafiğin kararsızlığı yüzünden neredeyse 2 gündür dar bir kanala sıkılıp kaldı. Söz konusu kanal, 0.56$ ile 0.53$ arası. Hele ki şu anda acayip bir savaş var 4 saatlik grafikte. Çok dikkatli olmak gerek.

XRPUSD GÜNLÜK GRAFİKTE AL SİNYALİ
Screenshot_20210219_012446_org.telegram.messenger.jpg

XRP 20 günlük hareketinde %241 yükseliş gösterdi. Günlük grafiğe göre devam etmesi gerekirken son 4 gündür gelen satışlar işleri hem imkansız hale getiriyor.

Günlük grafikte başvurulan kanal, 0.22$ ile 0.77$ arasında dalgalanıyor. Yukarı hareket ederse direnç olarak karşılaşacağı noktalar, 0.54, 0.56$, 0.61$. 0.70$, 0.79$, 0.82$, 0.93$, 0.99$, 1.13$, 1.31$... Eğer aşağı hareket başlarsa destekler: 0.51$, 0.26$, 0.23$, 0.19$, 0.16$...

0.16$ desteğinin altına düşmesi biraz zor ama mümkün. Daha aşağısı var ama gerek yok şu an. Dava öncesinde bir yol haritası olabileceğini düşündüğüm için şimdilik bu kadar yeterli. Umarım faydalı olur. Başarılar.

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu aralar XRP de yön tayini zor gibi burada kendisini toplarsa 0,65 gelir gibi 0,65 ide kırarsa 0,70 fakat olumlu bir haber çıkmazsa dahada ilerlemesi zor sanki. YTD

XRP çok dengesiz bu aralar. Değişik hareketler beklenebilir.
Bence çok dengeli. :) Günlerdir ath'ler üst üste 3 gün %50 yükselenler var düşenler var XRP $0,50 - $0,60 arasında takılıyor. İlk duruşmaya kadar sessizlik sürecek galiba. Ytd.

Özel bir neden mi var ?
Örneğin dogecoin şaka amaçlı kurulmuştu.
XRP de yapısal anlamda bakıldığında merkeziyetsiz kripto dünyasının uyumsuz elemanı ve bir kripto para ne kadar merkezi olabilirse o kadar merkezi. İlk aşamada sanki bankalar birbirlerine ripple gönderecek gibi bir algı oluşturdular. Aslında Ripplenet isimli bir ağı kullanıyor bankalar. Ripple tamamen fon toplamak için bir kripto para ve büyük kısmını ellerinde tutuyorlar. Kurucularından sürekli ödedikleri haracı saymıyorum.

Ayrıca kripto paraların mevcut ekonomik sistem ve bankacılık sistemine etkilerini azaltmak ve ortadan kaldırmak maksadıyla ortaya çıkarıldığını düşünüyorum. Piyasaya çıkar çıkmaz çatır çatır yanaştı bankalar ripple ye. Ben banka olsma bu kadar yeni bir projeye yanaşmam şahsen.

Ben sorayım farklı şekilde

Sevilecek neresi var? :)

• Yok Artık
Tepkiler: Juf

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,222
Kullanıcılar
6,715