Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Şiir yazarak para kazanılır mı?

İlk kitabımı çıkardım ve bir yıl oldu. Bir miktar elime geçti. Ayrıca farklı çalışmalarda düşünüyorum. Seslendirme ve benzeri çalışmalar. İsteyen herkes mesaj atabilir. Elimden geldiğince herkese yardımcı olmaya çalışırım

Arkadaşlar çok merak ettiğim bişi şiir yazarak para kazanabilirmiyiz bir çok kez araştırdım ama bir sonuç elde edemedim
Eğer aranızdan biri bu konu hakinda bir bilgisi varsa söyleyebiliri mi? Bu arada takip etmeyi unutmayın!

Hiç denk gelmemiştim böyle bir talebe ama sizin konunuzu okuyunca biraz araştırdım ve bu şekilde para kazanmak isteyen birçok kişi olduğunu gördüm. Bu kişilere genelde kitap çıkarın şeklinde tavsiyelerde bulunulmuş fakat o konuyu da araştırınca, kitap çıkarmanın da o kadar kolay olmadığını ve maliyetli olduğunu gördüm.

Size kişisel tavsiyem, önce bir site açıp şiirlerini oraya paylaşın ve bir hayran kitlesi oluşturun. Site açmak çok masraflı bir iş değil fakat nasıl açacağınızı bilmiyorsanız veya size maliyetli geliyorsa, blogger'ı tercih edebilirsiniz. Herhangi bir ücret ödemeden, hem de yerleşim yeri ve kullanım paneli açısından kolay kavrayabileceğiniz bir yapısı var. Ama önceliğiniz kendi alan adınız ile bir site oluşturmanız olsun bence.

Site oluşturduktan sonra mutlaka sosyal platformlarda bulunmanızı ve tanınmanızı tavsiye ederim. Ayrıca kendinizi tanıtırken, sitenizde ücretsiz reklamını yapmış olursunuz. Google adsense veya onay alamazsanız diğer reklam sağlayıcılardan, sitenize rahatsız etmeyecek, tıklamak zorunda bırakmayacak şekilde reklamlar oluşturarak kazanç elde edin.

Elde edilen kazançlar ile eğer başlangıçtaki site açma yönteminiz blogger ise kendi alan adınıza sahip bir site oluşturabilirsiniz. Google adwords üzerinden paralı reklamlar vererek sitenize hit çekebilirsiniz.

Son durumda her şeye iyice hâkim olduğunuzu ve işlerinizin rast gittiğini düşünerek, elde edeceğiniz gelirler ile kitap çıkarma yolundaki serüveninize başlamanızı tavsiye ederim.

Sizin gibi edebiyat severlerin kitaplarını umarım bir gün raflarda görürüz. Her şey gönlünüzce olsun.

İyi forumlar.

Şiir para kazanmak için yazılmaz. Şiir yazmak için yazılır ilham geldiğinde. Yaşarken şairine pek bişi kazandırmaz. Özellikle bu ülkede. Ve elbette zor bir edebi disiplindir. Genelde şair öldükten sonra meşhur olur, şiirleri tarihe geçer. Örnek, Orhan Veli vs vs

Geçmişte şairine değer verip korumak isteyen devletler, onları diplomat olarak bir elçilikte kolay bir göreve getirerek geçim sıkıntısı yaşamasını önleyip şiir yazabilmesi için ortam oluştururdu. Pablo Neruda buna bir örnektir.

Son olarak, bir Alman düşünürün sözü geldi aklıma. Her Türk genci ergenliğe girdikten bir süre sonra şiir yazar. Ve tabii şiir var, şiir var.

Ağlamasa da akar şairin sürmeleri
Ve gülüşü hüzün barındırır
Ölümüyse politik bir mastürbasyona neden olur

(Yaşar Kemal'in ölümü üzerine karaladığım kısa şiir)

Şiir para kazanmak için yazılmaz. Şiir yazmak için yazılır ilham geldiğinde. Yaşarken şairine pek bişi kazandırmaz. Özellikle bu ülkede. Ve elbette zor bir edebi disiplindir. Genelde şair öldükten sonra meşhur olur, şiirleri tarihe geçer. Örnek, Orhan Veli vs vs

Geçmişte şairine değer verip korumak isteyen devletler, onları diplomat olarak bir elçilikte kolay bir göreve getirerek geçim sıkıntısı yaşamasını önleyip şiir yazabilmesi için ortam oluştururdu. Pablo Neruda buna bir örnektir.

Son olarak, bir Alman düşünürün sözü geldi aklıma. Her Türk genci ergenliğe girdikten bir süre sonra şiir yazar. Ve tabii şiir var, şiir var.

Ağlamasa da akar şairin sürmeleri
Ve gülüşü hüzün barındırır
Ölümüyse politik bir mastürbasyona neden olur

(Yaşar Kemal'in ölümü üzerine karaladığım kısa şiir)
Güzel karalamışsın hocam.

Herşey para için felsefesi şuan Türk toplumunda hakim. O yüzden konuyu garipsemiyorum.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,210
Kullanıcılar
6,732
Son üye
kenanx
Geri