Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Sirkeci esnafından kripto para hamlesi

• Konbuyu başlatan jupiterdianysa
  • Başlangıç tarihi
J

jupiterdianysa

Misafir
Sahte 100,200'luk TL veya 100luk dolar banknotlardan bıkan esnaf çareyi ödemeleri kripto parayla almakta bulmuş. Az önce haberlerde gördüm, sahte paraları bu şekilde protesto ediyorlarmış.

Protesto ne kadar başarılı olur bilinmez ama kriptoların esnafa inmiş olması çok ilginç geldi bana.
Eski turizmciyim, esnafın nakite olan ilgisini ve paraya olan aşkını (özellikle dolar) cok iyi bilirim. Senelerce turistleri sahte ürünler için fahiş fiyatlarla kazıklayanlar bugün çözümü kriptoda bulmuş.

Ne dersiniz Sirkeci'de kriptoyla alış-veriş tutar mı?

Etme bulma dünyası diyesi geliyo insanın.

Şu anda çok uğraştırıcı olur. Böyle bir şeyi göze aldılarsa elbet kullanılır ama hızlı hızlı işlem yapabileceklerini düşünmüyorum. Borsaların kartlarının ve kripto para atmlerinin yaygınlaşması önemli bunun için.

Bir de kitle çok önemli tabii, bilmesi lazım kriptosu olmasi lazim vs. ama yine de reklam kokan bir haber gibi geldi bana

Haberin ben biraz yanıltıcı olduğunu düşünüyorum. Fatih çevresi esnafları genellikle dış ticaretle uğraştıkları için bu bölgelere ticaret için gelen yerli sayısı azdır. Gelen kişiler de Dolar kuru üzerinden fiyat verilir ki bu tutar pendik veya tuzla gibi ilçe esnaflarından kat kat üstündür.

Ayrıca Sirkeci esnafını çarpmaktan o kadar kolay değildir :sneaky:. Babadan oğula geçen bir esnaf geleneği olduğu için bölgenin yaş ortalaması bir hayli fazladır.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,211
Kullanıcılar
6,740
Son üye
mettug
Geri