Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Sizlere para kazandıracak bir yazı(Bolinger Bandları,John Bollınger)

LeoVinci

Üstçavuş
ewrwer.jpg

1. Bolinger Bantları tepe ve dibe ilişkin göreceli bir tanım sağlar.
2. Göreceli tanım sağlam alım satım kararlarına ulaşmak için fiyat hareketi ile göstergeler hareketini karşılaştırmakta kullanılır.
3.Uygun göstergeler momentum, hacim, duyarlılık, açık ilgi vebenzerlerinden türetilebilir.
4.Oynaklık ve trend zaten BB yapımında kullanılmıştır, bu nedenle fiyathareketinin teyidi için kullanılması önerilmez.
5. BB M-tipi tepeler ve W-tipi dipler momentum kaymaları vb gibi saf fiyat örüntülerini netleştirmekte kullanılır.
6.Fiyat yukarı Bolinger Bandı'nda yukarı ve aşağı Bolinger Bandı'nda aşağı doğru gezinebilir ve gezinir.
7.Bantların oluşumunda standart sapma kullanılması boyutunda kesinlikle dikkatli olun. Bolinger bantları basit hareketli ortalamalarla belirlendiği için.
8.Ortalama uzatıldığı takdirde standart sapma sayısının da eş zamanlı olarak artırılması gerekir; 20 periyotta 2, 50 periyotta 2,1 dir. Benzer şekilde eğer ortalama kısaltılırsa standart sapma sayısı azaltılmalıdır; 0 periyodta 2 iken 10 periyodta 1,9' a
9.Bolinger Bandları oluşturulmasında standart sapma hesaplaması kullanımına dayalı istatiksel varsayımlarda bulunmak konusunda dikkatli olmamız gerek. Bolinger bandları kullanıldığı çoğu yerde örneklem büyüklüğü istatiksel önem açısından fazlasıyla küçük ve ilgili dağılımlar nadiren normaldir.
10. Son olarak band temasları sinyal asla değildir. Yalnızca temastır. Yukarı giden bolinger bandı' nda temas kendi başına bir satım sinyali değildir. Aşağı Bolinger Bandı'nda temas kendi başına bir alım sinyali değildir.

Evet sayın SatoshiTürk ailesi bu yazı John Bolinger' dan alıntıdır analizlerimi herzaman bolinger bandlar ve hareketli ortalamalara göre yaparım. Diyoruz ya Elon Musk BTC yazdı hemen alalım o neden niçin yazıyor hiç düşünmüyoruz.

Elon Musk ekibi bilin ki tekniğe göre iş yapıyor aldırıyor yani kısaca Elon Musk gibi kripto para borsası fenomenlerinin her yazdığı bilin ki teknik ile hareket eder. Teknik öğrenirseniz ve yanında bide temez analiz yaparsanız tadından asla yenmez.

hjljk.png

Örnek; Uzun kırmızı bir mum var görüyorsunuz fena mal bırakmışlar bu bize BTC grafiğini hatırlatsın bolinger dip yapmış hatta ve hatta oversold olmuş haftalıkta kesinlikle tepki alacam diyor diğer haftalarda minimum 2x bırakabilecek bir grafik örneği yukardaki.

Bir diğer örnek; ?????

Mesela 1h de band dışında kapandı diyelim.

Bu durumda misal 2 veya 4 h de band üstüne yakınsa geri cekilmeyi beklemekten ziyade 2 veya 4 h de band üstüne yürüme ihtimali (süreklilik) yüksektir. Bu durumda emin olmak için 2 veya 4h de band üzerinde kapanış açılış vs teyid olur. Eğer 2 veya 4 h de band üzerindeyse 1h de her ne kadar band dışında (üstünde) kapanış olsa da geri çekilmeden 2 veya 4h de band üstüne gitme ihtimali daha yuksektir.

tretret.png

Yukarıda ki şeklin bir benzeri BAL/BTC bakın haftalıkta oversold olup tepkisini almış. Nerdeyse 2x bir tepki.

Bunun gibi sayılarca fazla Bolinger Band öernekleri atardım size yoruldum. :)

Bir de kitap önerisinde bulunup yazımı bitiriyorum.

photo_2021-08-21_15-47-18.jpg

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,149
Kullanıcılar
6,682
Son üye
osmanhazar265
Geri