Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Çok Önemli Spin ve Çalıntı İçerikler

Çok Önemli
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Öncelikle bazı tabirleri açıklayarak başlamak istiyorum. Çalıntı içerikte karşımıza en çok çıkan Plagiarism (İntihal) nedir?

Plagiarism: En basit tabiriyle bir kişi/ kurum fark etmeksizin ortaya çıkarmış olduğu yazılı, görsel vb eseri kendininmiş gibi paylaşım yapma durumudur. Çeşitleri vardır. Çeşitleri oldukça fazla. Ben en temel bir kaç tanesine değinmek istiyorum.

Translate Plagiarism: Başka dilde yazılmış bir yazıyı yine kendininmiş gibi kendi dilinde veya başka bir dile çevirip o şekilde yayınlanması durumudur.

Image Plagiarism: Fotoğrafları bir çoğumuz kafamıza göre kullanıyoruz. Ama bazı fotoğraflar telif hakları ile korunuyor olabilir. Telif hakları olan bazı fotoğraflar öyle ki kaynak gösterseniz bile kullanamıyorsunuz. O yüzden içeriklerde görsel seçerken dikkatli olmanızda fayda var. pixabay.com sitesinden telifsiz bir sürü ücretsiz görsel bulabilirsiniz.

Spin Makale Nedir?

Bence en önemli konulardan biri çünkü bunu yapanlar şahsi kanaatim kendini uyanık zannediyor olabilir. örnek vermek gerekirse, bir makalenin özgünlüğünün kontrolü maksadıyla çeşitli araçlar kullanılır. Bu araçların radarına takılmamak için bazı kelimeler eş/ yakın anlamlılarıyla değiştirilir ya da fiilde zaman ve çekim değiştirilir. Bu tip durumların tamamı spin olarak kabul edilir. Google ve diğer arama motorların gözünde kopyala yapıştır içeriklerden bir farkı yoktur. Örneği şöyle açıklayabilirim

Bu sitede yapılan ödemeler faucetpay adresinize gönderilmektedir.

Bu sitedeki ödemeler faucetpay adresine gönderilmektedir.

Ya da

Sorunları bulunduktan sonra yeniden yayın hayatına başlayacak.

Kusurları bulunduktan sonra yeniden yayın hayatına başlayacak.

Elbette özelikle haber, airdrop vb. yazılırken içeriklerde benzerlikler olacaktır. Ama cümle sıraları bile aynı (cümle sıralarını değiştirseniz oldu bu iş demek değil, yanlış anlamayın), sadece arada kelimeler eş/ yakın anlamlılarıyla değiştirilmiş, bu maksatla spin botları kullanılmış vs. Bu şekilde 4-5 içerik buldum sitede. Çok detaylıda bakmadım. İlgili kişilere gerekli uyarıyı yaptığımı düşünüyorum. kopyala yapıştır yaparsınız forum kuralları okunmamış denebilir. Ama spin yaparsanız amacınız bariz kandırmaktır.

Burada güzel bir ortam oluşturulmaya ve kazan- Kazan sistemiyle herkesin kazanması sağlanmaya çalışılıyor. Ama bu sitenin başarısına bağlıdır. Siz spin, kopyala yapıştır, çalıntı içeriklerle forumu doldurursanız arama motorlarının gözünde forumun iyi yerlere gelmesi zorlaşacaktır. Kısacası herkese zarar vermiş olacaksınız. Güzel bir forum tecrübesi için lütfen iyi niyetle, birlik beraberlik içinde olalım. İyi forumlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,205
Kullanıcılar
6,744
Son üye
mehdem821
Geri