Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Stake Mantıklı Bir Seçenek Mi?

Theleoncoin

Korgeneral
Moderatör
Stake bir kripto para birimini alım ve satımdan çekip bir süre kilitleme işlemine denilmektedir. Özellikle al sat yapmayan ve uzun dönem yatırımcı için güzel kazanç sağlayabilmektedir. Aynı zamanda stake edilen coin içinde bu işlem oldukça önemlidir. Dolaşımdaki arzda yapılan kilitleme işlemi coinin değerini korumasına yardımcı olan bir seçenektir.

Peki stake mantıklı bir işlem mi? Sonuç olarak kilitleme yapılan coin den stake süresi boyunca bir nevi faiz geliri alınmakta bu yatırımcı için artı bir yön ancak dump döneminde satışa kapatıldığı için yatırımcı beklemek zorunda ve belki de yüksek fiyattan yapılacak satışları kaçırmak zorunda kalıyor. Bu işte sorun burada oluşuyor stake mantıklı bir işlem mi kar edelim derken zarar edilir mi?

Buna kendi işleminden örnek vermem gerekirse elimdeki bir kısım coinleri satarak yaklaşık bir 3ay önce axs stake katıldım önce 2, 29 adet aldım 117 dolardan 3 aylık stake attım daha sonrasında güzel stake geliri olduğu için 1,2 daha aldım onuda 1aylık stake ettim. Toplam aldığım axs 3,4 civarında iken şuanda elimde 5,7 axs mevcut haftada gelen stake ödüllerini tekrardan stake atıyorum. Ortalama maliyetim 125 dolar civarında axs şuanda 95 dolar bu düşüşten stake sayesinde zarar etmemiş oldum.

Ben bir çok coinde uzun vadeli düşündüğüm için ben stakede gidiyorum bana mantıklı geliyor. Bu konuda piyasada eski olanlar tecrübeli olanlarda görüşlerini paylaşırsa en azından bir düşünce birliği olabilir.

Uzun dönem hodlerları için kesinlikle kârlı bir şey. Staking sadece kripto para kilitleyip bekletmek değil, aynı zamanda proof of stake mekanizmasına katkıda bulunarak madenci de olunabilir. Değişken işlem ücreti gelirleri kazanılabilir ve blok zincirinde oy hakkı ile söz sahibi olunabilir. 3 aydan uzun tutacağım her kripto parayı ya proof of stake ile ya lending ile ya bir yerde likidite havuzunu bulup verim çiftçiliği ile stake etmeyi tercih ediyorum.
Gerçi vadeli pozisyonlarım hariç elimde ne varsa uzun vadeli düşünüyorum ben. :)

Uzun dönem hodlerları için kesinlikle kârlı bir şey. Staking sadece kripto para kilitleyip bekletmek değil, aynı zamanda proof of stake mekanizmasına katkıda bulunarak madenci de olunabilir. Değişken işlem ücreti gelirleri kazanılabilir ve blok zincirinde oy hakkı ile söz sahibi olunabilir. 3 aydan uzun tutacağım her kripto parayı ya proof of stake ile ya lending ile ya bir yerde likidite havuzunu bulup verim çiftçiliği ile stake etmeyi tercih ediyorum.
Gerçi vadeli pozisyonlarım hariç elimde ne varsa uzun vadeli düşünüyorum ben. :)
Prof of stake için nereden yapıyoruz hocam

Ben pek stake yapmıyorum. Birkaç tane metaverse tokenine uzun vadeli yatırım yapıp attım köşeye. Onun haricinde Lunar haricinde bir stake yapmıyorum. Onu da platformu kullanarak kazandıklarımı yine platformda tutuyorum ve fena bir oran sayılmaz verdiği. Haftalık %5.
(Morfinli kafayla ancak bu kadar cümle kurabildim. Dişçiden yeni çıktım) :D:D:ROFLMAO:

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,151
Kullanıcılar
6,684
Son üye
Okan.2727
Geri