Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Terra Classic (LUNC) Grafik Analizi, AL-SAT Sinyalleri

Teknik Analiz

Korgeneral
Süper Moderatör
Merhabalar. Biraz hastayım. Bu yüzden geçenlerde verdiğim LUNC analizini gecikmeli olarak tutuyorum.

LUNA ile ilgili genel bilgiler ve geçmişte yaşanan olumlu olumsuz tüm olaylarıdan haberdar olmak için forum içinde açılan şu konuları sırasıyla okuyabilirsiniz.

Terra LUNA
Terra Luna 'da Roket Çakıldı.
Luna Kazandıracak mı?
Yeni Luna Nasıl Dağıtılacak?
Terra Classic (LUNC) ve Terra Classic USD (USTC) Yanmaya Başladı

Bunları okuduktan sonra yeni LUNA olan LUNC grafiklerine geçebiliriz.

LUNCUSD 4 SAATLİK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
TradingView_Screenshot_1663942279040.jpg

Bazı analistler sağlam bir veri geçmişi olmadığı için analiz yapmanın imkansız olduğunu söylerler; ama imkansız değil. Belki yetersiz olur ama eksik veya yanıltıcı olmaz. Zaten benim yaptığım şey teknik analiz olmadığı için rahat olabilir ve hiçbir şey yapmadan sadece okumakla yetinebiliriz. Sadece okuyun ve sonra grafiği açıp izleyin. Bu kadar basit. 😊

LUNC 4 saatlik grafikte SAT pozisyonu var. Bu görüntünün satış ve düşüş olarak algılanması normal; ama grafik yatay hareket ediyor. Şu an 0.00022$ ile 0.00030$ seviyeleri arasında ağır ağır ilerliyor. Yukarı yönelebilmesi için görmesi gereken en önemli seviye 0.00040$ seviyesi. Şu an da ise 0.00024$ ile işlem görüyor.

LUNCUSD GÜNLÜK GRAFİKTE SAT SİNYALİ
TradingView_Screenshot_1663942258786.jpg

Günlük grafikte de aynı şekilde SAT pozisyonu var. Geçmişte uzun blr dönem yatay seyrettikten sonra 24 Ağustos itibariyle başlayan AL sinyali ile özelikle Eylül ayının başlarında sert hareketlerle 0.00059$ seviyesine kadar çıkmayı başarmış ama son dönemlerde yine ciddi düşüşler yaşamış. Özet olarak bunu söyleyebiliriz. Tabii her ne kadar yükseltmeye çalışsalar da düşüş devam edecek.

Şimdi topluluk tarafından başlatılan yakma kampanyası ile ayakta tutmaya çalışıyorlar; fakat Bitcoin`in düşüş dönemlerine denk geldiği için çok zor bir süreç olacak onlar için.

Sadece onlar için değil tüm kripto para piyasasının yapıcıları için zor bir süreç. Şimdi yapılması gereken tek şey Bitcoin`nin yükselmesini beklemek. O zaman tüm piyasa gibi LUNC de eski günlerine elbette kavuşacaktır. Tabii o zamana kadar tüm kaynakları tüketmiş olmazlarsa.

Analizlerim hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir, genel durumu belirlemek içindir. Bu analizler al/sat yapmaya uygun değildir. Bu analizlere dayanarak yapılan alım veya satımlardan doğacak zararlardan yatırımcı sorumludur.

Eline sağlık hocam. Bekletmedin, kırmadın bizi. Şeytanın bacağını kırıp yazmaya başladım mı diyorsun acaba :)
Ufaktan yazmaya başlamak istiyorum artık hocam. Şu an dediğin gibi başladım ama şeytanla aramızda bacak kırma yarışı başlarsa kim kazanır bilemiyorum. 😂

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,238
Kullanıcılar
6,715
Son üye
leeyan35
Geri