Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Testnet nedir nasıl katılım yapılır

immortal_code

Yarbay
Moderatör
Merhaba arkadaşlar,

Airdrop ve ön satışlardan para kazanıldığından daha önce bahsetmiştim. Para kazanmanın diğer bir yöntemi ise testnetlere katılmaktır. Testnetler belirli platformalar için erken kullanıcılar tarafından test edilip muhtemel sorunları tespit ve geliştirmelere yardım etmelerini amaç edinen bir yöntemdir. Simulasyonlar gerçek kullanıcılar tarafından test edilir ve bunun yaptıktan sonra feedback yapmanızı isterler ve bunun sonucunda da genelde ödüllendirirsiniz.

Önce sistemde kullanmanız için test jeton ve tokenleri verirler. Bunlar gerçek token değildir ve parasal değerleri yoktur. (hiçbir borsada alınıp satılamazlar)
Genelde bu tür testnetler için metamask yada trustwallet gibi cüzdanlara testnet ağlarını bağlamanız gerekir.
Test jetonlarını aldıktan sonra sizden istenen görevleri yapmanız gerekir. Bu görevler medium, yada farklı sosyal kanallarda adım adım anlatılır.
Genelde swap, stake, borç verme borç alma şeklinde kısa görevler yapmanızı isterler. Bazı testnetler tek defalık bu işlemleri yapmanızı isterken, bazı tesnetler ise haftalık yada aylarca süren süreçler isteyebilir.

Sonuç olarak testnetlere katılmakta fayda görüyorum.

Hepinize bol kazançlar...

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,211
Kullanıcılar
6,741
Son üye
ysf
Geri