Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

THORChain (RUNE)

Genel Amacı
THORChain, platformunda likidite havuzları bulunan, kripto paraların ticaretinin tek tıkla swap ile yapılmasını sağlayan merkeziyetsiz bir ağdır.
Kripto Para Tam Adı
THORChain
Kripto Para Kısa Adı
RUNE
Madencilik Var mı?
Hayır
Çıkış Tarihi
2019
Web Sitesi
https://thorchain.org/
1617868344129.png
THORChain (RUNE) Nedir?
THORChain, platformunda likidite havuzları bulunan, kripto paraların ticaretinin tek tıkla swap ile yapılmasını sağlayan merkeziyetsiz bir ağdır. Blockchainler arasında geçişe imkan verir. Tüm blokchain ağlarında ve tüm kripto para birimleri ile çalışabilir. Diğer merkeziyetsiz kripto para borsaları sadece Ethereum, Binance Smart Chain veya başka bir ağda çalışırken THORChain dex tüm ağlarla entegre şekilde çalışabilir. Ağdaki işlemlerin ücreti RUNE ile ödenir. RUNE, BEP2 ağında üretilmiş bir tokendır.

THORChain'in 2 milyar 250 milyon dollar piyasa değeri vardır. Piyasa değeri sıralamasında en değerli 52. kripto paradır. Dolaşımda 231,525,761 RUNE bulunurken toplam arz 500,000,000 RUNE'dir. 20 Haziran 2019'da tamamlanan ICO sürecinde toplam 1 milyon 520 bin dollar yatırım almıştır.

THORChain ekosisteminde başlıca THORNodes, Asgardex, BEPSwap, Midgard olmak üzere birçok platform bulunur. Ağ Cosmos Software Development Kit ile yazılmıştır, Tedermint'a dayanır. Kullanılan Eşik İmza Planları (TSS) ağda işlem yaparken merkezi olan bir kuruluşa, işlemleri bilinçle veya seçerek onaylayan veya reddeden bir yapıya bağlı olmamayı sağlar. Ağın ölçeklendirilebilir olması ağın güvenlik seviyesini azaltmaz. Swap sırasında emir defteri değişmesi gerekmez, on chain fiyat beslemeleri ve manipülasyon direnci ile ağdaki kullanıcıların işleri kolaylaşır.

THORChain, proof of stake protokolünü kullanır. RUNE stake edilmesiyle likidite sağlanması, swap işlemleri, cüzdanlar arası işlemler, nodeların bağlanması bu algoritma içinde yapılır. Ağın temel çekirdeği ThorNode'dur. Node operatörleri platformu güvence altına alırlar ve teminat sağlarlar, bunun karşılığında ödeme alırlar. Kripto paralar arasında direkt dönüştürme yani swap işlemi uygulanır. Swap işlemlerini basitleştirmek için likidite havuzları kullanılır. Yatırımcılar havuzların dengede kalması için ücret öder ve bunlardan kar elde ederler. Likidite havuzlarını oluşturmak için de stake işlemi yapılır. Havuzlara sağlanan her bir kripto para için bir de RUNE stake edilmelidir. Swap işlemlerinin ücretleri, varlıklarını stake eden yatırımcılara varlıklarının büyüklüğüne göre bölüştürülür. Ağda yapılan problemli işlemlerde işlemi yapan kişilerin stake ettiği tokenlar ağın validatorları tarafından yakılır, böylece ağa saldırılar önlenmiş olur.

THORChain'in sitesinde %129'a varan APY ile havuz varlıkları oluşturmak için Discord kanalına yönlendirirken %16'ya varan APY ile bir node çalıştırmak için de detaylı bir rehber bulunuyor.

THORChain (RUNE) Nereden Alınır?
THORChain (RUNE) alım satım çiftlerinde en yüksek hacim Binance borsasında dönmektedir. Onun dışında FTX, Bithumb Global, AscendEX (Bitmax), Binance DEX ve Gate.io borsalarında da RUNE işlemleri yapılabilir. Toplamda 12'den fazla borsada işlem görmektedir. Türk Lirası (TRY) ile işlem yapılabilen bir borsa yoktur. Onun yerine USDT, BTC, BNB, BUSD, USD, ETH gibi paritelerle işlem yapılabilir.

Likidite madenciliği olayını bir türlü sevemedim.
Ben seviyorum. THORChain kullanmıyorum ama 2018'den beri içimde hep bir kaybetme hissi olduğundan yatırımımın çoğunu likidite madenciliği veya stakingde, daha düşük kısmını tradingde kullanıyorum. Girdiğim likidite havuzları da iki tane USD stablecoin oluyor. :) Benim için bir nevi garantiye kaçış. Halbuki bu piyasada kör topal bile parasını en az 20'ye katladı ki ben trading için kullandığım miktarı 6 ayda yüze katlamışımdır...

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,206
Kullanıcılar
6,738
Son üye
milyoner62
Geri