Neler yeni

TomoChain (TOMO) Nedir?

  • Cold Wallet: İnternete bağlanmadan, kripto paraları çevrimdışı saklamak için kullanılan elektronik cüzdanlardır.

Rengarengo

Yüzbaşı
Level 1 (1X)
Level 2 (2X)
Level 3 (3X)
Level 4 (4X)
Level 5 (5X)
Level 6 (6X)
Katılım
28 Eki 2020
Mesajlar
775
Çözümler
1
Tepkime puanı
301
Puanları
285
Konum
Türkiye
Cinsiyet
Erkek


0.00022440
  • 0.00000000  
  • #1

Bu makaleyi hazırlayan Rengarengo isimli kullanıcı 0.00003120 Bitcoin kazanmıştır

0.00003120 Satoshi ise Anlık Kur Üzerinden 17.09 Türk Lirası Değerindedir.


Tomo.jpg

TomoChain ile alakalı bir konu bulamadık ve son zamanlarda coin haberlerinde de adının geçmesi üzerine bu konuya bir bakalım dedik. TomoChain'in (TOMO) ne olduğunu bir gözlemleyelim isterseniz. Malum her geçen gün coin dünyasında yeni yeni isimde coinler üretiliyor. Her biri farklı bir sistem için, uygulama geliştirmeler vs. gibi durumlarda değerlendirilmeye çalışılıyor. Bu anlattıklarımızdan çok uzakta, sadece yayınlanan haberleri ve yapılan duyuruları takip ederek bir şeyler anlamak mümkün olabiliyor. TomoChain'in ne olduğuna bir bakalım, ardından da ne gibi gelişmeler var çok kısa bir şekilde bu konuya bir göz atalım isterseniz arkadaşlar..

TomoChain, yani kısa adıyla; TOMO nedir?


Yukarıdaki soruda da aslında belirtmiş bulunduk arkadaşlar. TomoChain'in kısa adı TOMO'dur. TOMO, ayrıca mevcut bu platformun coininin de ismidir. Öncelikle bunu belirtmiş olalım.. TomoChain, 2018'in Aralık ayından buyana kendi ana ağındadır; yani TomoChain, bir ERC-20 tokeni değildir. TomoChain (TOMO), coin dünyasının son zamanlarda ismini çok daha fazla duymaya başladığı, en azından coin dünyası haberlerini okuyanların ve duyuruları sürekli olarak takip edenlerin bir isim aşinalığı bulunan, kendi ağına geçişinden bu vakte kadar da oldukça istikrarlı bir fiyat grafiği sergilediğinden ötürü, geçen her gün içerisinde, çok daha fazla kişinin dikkatlerini üzerine yönelttiği coin; TomoChain (TOMO). İlk duyulduğu anda adı hiç de öyle yabancı gelmeyen bu coin, çok değil; yakın vakit içerisinde yayınlanan coin bültenlerinde karşınıza çıkmış olabilir...

TomoChain, Tron, Ethereum ve diğer örnek bir takım coinlerde olduğu gibi, kendisinin üzerinde kurulu akıllı kontratlar oluşturulabilecek bir blok zinciri platformudur.. Tomo'nun ortaya çıkış hikayesi biraz farklı arkadaşlar. Tomo, esasında Eth'nin karşılaşmış olduğu bir takım sorunlara; ölçeklenebilirlik sorunlarına bir çözüm arama ve bir çözüm bulma isteğiyle ortaya çıkmıştı, yani öyle biliniyor. Ve ayrıca şu an için TomoChain'in saniyede 2 bin ile 5 bin arası bir seviyede işlem gerçekleştirebildiği savunuluyor ve biliniyor.. Bu rakamların artmasını ön görenler de mevcut olmakla birlikte, bu konu hakkında herhangi bir yorum yapmamız mümkün değil.. :)

TomoChain'in (TOMO) neredeyse sıfıra yakın düzeydeki ücretleri destekleyebilmesi ve de saniyelik sürecek işlemlerin onay süreçlerini de mümkün kılması esasen; PoSV (Proof of Stake Voting)'a sahip 150 Master node sistemine dayandırılıyor..

Ayrıyeten Tomo, birkaç gün önce swap protokolü; Poolz'la ortaklık kurduklarını açıkladı. Kurulmuş olan bu ortaklık ile birlikte de bu iki projenin de birbirlerine destek olurken; bunun yanında DeFi platformunu güçlendirmeyi amaçladıkları da bilinenler arasında..

Yazılanlar kendi düşüncelerimiz asla değildir. İnternet ortamının bilinen mecralarından duyumlar ve okunan haberlerdir ve asla bir tavsiye değildir. Yatırımı kimse kimseye önermez, önermiyoruz...
 

Bu makaleyi hazırlayan Rengarengo isimli kullanıcı 0.00003120 Bitcoin kazanmıştır

0.00003120 Satoshi ise Anlık Kur Üzerinden 17.09 Türk Lirası Değerindedir.


Üst