Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

TronLink Wallet | Rehber

yecele

Tuğgeneral
Merhaba arkadaşlar bu yazıda TronLink eklentisini inceleyeceğiz. Öncelikle tarayıcı eklentisini buradan ekleyebilirsiniz.

1618956887671.png

Sağ yukarıda bu uyarıyı gördükten sonra artık uzantılar üzerinden eklentiyi çalıştırabilirsiniz.

1618956968289.png
buradaki pine tıkladığınız zaman eklenti artık sağ yukarıda sabit bir şekilde kalır.

1618957018213.png

Buradan öncelikle şifrenizi belirleyeceksiniz ve sisteme devam ederek bilgilerinizi gireceksiniz.

1618957183963.png

Buradan sonra sistemi biraz tanımaya çalışalım hep birlikte. Öncelikle yukarıdaki kullanıcı adınız ve şifrenizle mobil uygulamasına da giriş yapabilirsiniz bunu unutmayalım. Sisteme girerken tabi ki kelimeleri bir yere not almanız ilerideki sorunlara karşılık iyi bir önlem olacaktır. Eğer TRON tutuyorsanız ve HODL modunda kararlıysanız wallet üzerinde tutmak istediğinizde arada ufak ufak farklı tokenlerden airdroplar olabiliyor.

Peki buraya nasıl para atabiliriz. Ana sayfada görmüş olduğunuz Receive butonuna tıklayarak karşınıza çıkan QR kodunu veya TRX adresini kopyalayıp adres kısmına yapıştırmalısınız. Burada şunu söyleyeyim adres yapıştıracaksanız TRC20 üzerinden göndermelisiniz.

Send kısmıyla parayı borsalara veya arkadaşlarınıza transfer edebilirsiniz çok çok ufak bir ücreti var. Ben borsalar arası transferde kullanıyorum. Toplu şekilde buraya aktarıyorum ve eğer 2-3 borsaya para aktaracaksam buradan o borsalara TRX gönderimi yapıyorum. Hızı da hoşuma gidiyor beni çok mağdur edebilecek düzeyde değil, bunun kararını siz vereceksiniz.

Vote kısmı sizi tronscan.io adresine taşıyor. Burada sizi stake siteleri ve diğer walletler karşılıyor. Oylamanın genel mantığını çözemedim. Varsa işlem yapan burada bizi aydınlatabilir.

Freeze kısmı da gene yukarıdaki adrese taşıyor ve orada toplam dondurduğunuz TRX'leri karşılığındaki Enerjileri ve unfreeze ettiğinizde bant genişliğine olan etkisini görebiliyorsunuz.

Swap kısmı da sizi https://justswap.org/ adresine taşıyor ki burada elinizdeki TRX'leri aşağıda görebileceğiniz (Ek olarak LTC ve HT) coin ve tokenlerle takas yapabilmenizi sağlıyor.

1618957835361.png
1618957856850.png

Yukarıda Tron Mainnet'in yanındaki ilk kutucukla Ledger'inizi bağlayabilirsiniz. Yanındaki kutucukklar DApp kısmını görebilirsiniz. Kilit ile de hesabınızı kilitleyebilirsiniz, sonrasında şifreyle oturum açma istiyor ve bu şekilde sisteme tekrar giriş yapıyoruz. En sağda ayarlar kısmında DApp whitelist ve diğer ayarlara göz atabilirsiniz. Gene bu sekmede kesinlikle Auto Lock kullanmanızı tavsiye ediyorum. Süreyi kendiniz ayarlayabilirsiniz orada. Sistem başlangıcında "Never" olarak ayarlı.

Son olarak Sağ Üstteki 3 çizgiye tıklarsak da hesabımızın adını değiştirip, hesap detaylarına ve işlemlere ulaşabildiğimiz gibi buradan hesabımızın silinmesini de isteyebiliyoruz.

Ayrıca bu sistemle Justin Sun'ın arada stake günlerini paylaştığı zaman BTT, WIN ve diğer TRON ağındaki tokenleri stakelerken bu hesap yardımcınız olabiliyor.

Aklınıza takılan yerleri burada söyleyebilirsiniz. Bu konu tavsiye konusu değildir, rehber amaçlı hazırlanmıştır.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,232
Kullanıcılar
6,715
Son üye
stepetas
Geri