Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Türk Kripto Para Borsaları Ne Yapmaya Çalışıyor?

indir (2).jpg

Türk kripto para borsalarından en az biriyle tanışık olmayan yoktur diye düşünüyorum. Özellikle kripto paralarla ilgiliyseniz ve bu işi yatırım, birikim vb. amaçlarla yapıyorsanız bilmeme ihtimaliniz çok çok düşük. Türkiye'nin en büyük kripto para borsaları BTCTurk ve Paribu'nun yanında pek çok yabancı borsanın yerel versiyonları da mevcut. FTX Turkiye, BinanceTR gibi. Bunların arasında çok dikkatimi çeken bir durum var. Saniyede milyonlarca işlemi kaldıracak şekilde tasarlanması gereekn bu borsalar sert çıkış, iniş zamanlarında adeta kullanıcılarına işkence yaşatıp kar etmelerine engel olmak için elinden geleni yapıyor.

Çok aktif şekilde uzun zamandır Türk kripto para borsası kullanmadım. Özellikle ADA'nın çok sert çıktığı zamanlarda düşüş eğilimini görüp satmak istediğimde bana neredeyse zararına sattıracak bir BTCTurk'ten sonra para transferleri için çok kısa süreli olarak Türk ve Türkye'de yerleşik diğer kripto para borsalarını kullanıyorum.

Merak ettiğim kısmına gelecek olursak; bir enayi biz miyiz? dedirtecek bir şey. hadi BTCTurk, Paribu, Bitci falan geçtim. Onlar Türk borsası ve kendilerini ilerletmiyorlar. Çok uzun zaman hareket bile etmediler kendilerini geliştirmek adına.(Hepsi için geçerli değil tabi ki) Ama yabancı kripto para borsalarının Türkiye şubeleri açıldığında bile aynı sıkıntıyı yaşıyoruz. İşkencenin kralını yaşatıyor, hemen hemen her şeyi bir eziyete çeviriyorlar. Bunun sebebi Türkiye'de kullanılan ekibin ya da ekiplerin beceriksizliği mi bilmiyorum ama sorunun kaynağına inilip uluslararası boyutta ses getirecek kalitelere acil olarak ulaşılması gerekiyor.

ADA için değil de diğer bazı coinlerin sert hareketlerinde Türk borsalarının alım ve satımda hata vererek işlem yaptırmadığını birçok kez okumuştum. Bu tip durumlarda en iyi Binance üzerinden işlem yapmak sanırım. Bu borsa aynı sorunu yaratmıyordur diye düşünüyorum

İlk postumu atabileceğim güzel bir konu, şahsi görüşüm iktisat ve teknoloji alanlarında yerli markalardan uzak durmak. Burada vurgu yapmak istediğim konu yerli olması değil bu alanlarda yerli olan markaların çoğunlukla maksadını aşan tavırları olması.

Bu konun cevabı bana göre şöyle hangi yerli borsanın başında bir iktisatçı var ? hangi borsanın teknik yapısının arkasında bir uzman var ?
İdari kadrolar fonlayıcılar ve fonlayıcı dediğimiz kitle şuna bakar ben 1 koyarsam kaç alırım ? Çünkü amaç değer oluşturmak değil kar sağlamaktır. Haliyle önce lale devri sonra fetret devri gelir.

Benim hayat tecrübem bu ülkede yukarıda anlattığım döngünün sonsuz olduğu yönünde bu gün de dünde hep aynı döngüleri farklı alanlarda farklı yollarla gözlemleyebiliyoruz.

Hacim neredeyse orda işlem yapmak gerek. Binance ile BinanceTR aynı değiller. Diğer Türk borsaları sosyal çerçeve ile uğraşıyorlar ilgili zinciri borsaya eklemek için hacim şartı var.

Hacim neredeyse orda işlem yapmak gerek. Binance ile BinanceTR aynı değiller. Diğer Türk borsaları sosyal çerçeve ile uğraşıyorlar ilgili zinciri borsaya eklemek için hacim şartı var.
Her şey hacim değil. O hacimi karşılayacak altyapı lazım. Bizimkilerin ana sorunu sıkıntı yaşayana kadar tedbir almamaları. Bakıldığın Binance de yapılan işlem sayısı, hacim vs. Tüm Türk borsaların ın toplamından fazla ama adamlaraltyapı ve prestije önem veriyorlar. Bizdekilerin mantığı el mahkum işlem yapacaklar.

Her şey hacim değil. O hacimi karşılayacak altyapı lazım. Bizimkilerin ana sorunu sıkıntı yaşayana kadar tedbir almamaları. Bakıldığın Binance de yapılan işlem sayısı, hacim vs. Tüm Türk borsaların ın toplamından fazla ama adamlaraltyapı ve prestije önem veriyorlar. Bizdekilerin mantığı el mahkum işlem yapacaklar.
İşte mesela BTCTurk yazılımcıları berbat geçen yıllarda kullanmıştım kötü sonuçları oldu bende. Adam da haklı yazılımcıyı nereden bulcak yeni bir olay bu. Çinliler ilk adapte olanlardan. Altyapı olayları kanun nezninde biraz bloke edildi bu kadar kural ve kanun döşenince artık eldekilerle tanıtım yapıyorlar.

İşte mesela BTCTurk yazılımcıları berbat geçen yıllarda kullanmıştım kötü sonuçları oldu bende. Adam da haklı yazılımcıyı nereden bulcak yeni bir olay bu. Çinliler ilk adapte olanlardan. Altyapı olayları kanun nezninde biraz bloke edildi bu kadar kural ve kanun döşenince artık eldekilerle tanıtım yapıyorlar.
BTCTurk dediğiniz kurulan 3.ncü borsa ve şuan kapatılanlardan dolayı aktif olan en yaşlı borsa. Buna rağmen bu kadar düşük portföy ve altyapı. Düşündürüyor işte

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,211
Kullanıcılar
6,739
Son üye
kenanx
Geri