Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Türkiye İlk Metaverse Toplantısını Gerçekleştirdi!

SenaOnChain

Üsteğmen
Süper Moderatör
Türkiye İlk Metaverse Toplantısını Gerçekleştirdi.png

Türkiye İlk Metaverse Toplantısını Gerçekleştirdi!​

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP), metaverse hakkında bir toplantı düzenledi. Kripto para birimleri için yasal düzenlemeler tartışıldı.

Böylelikle Türkiye, ilk Metaverse toplantısını gerçekleştirmiş oldu. Toplantıda TBMM Grup Başkanvekilleri Mahir Ünal ve Mustafa Elitaş ile AKP Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer yer aldı.

Toplantı hakkında açıklama yapan Mahir Ünal, "hem finans hem de hukuk anlamında önemli düzenlemelerin yolda olduğunu" belirtti ve sözlerine şunları ekledi:

“Özellikle kripto varlıklarla ilgili yapılacak yasal düzenleme konusunu konuştuk."

Basın açıklamasında konuşan Ömer İleri, “dijitalin siyasetini” yaptıklarını, dijital gelişmeleri siyasetin konuları arasına aldıklarını bildirdi.

Ömer İleri: “kripto varlıklardan tutun sosyal medya mecralarına kadar birçok alanda politika geliştirmeye, vatandaşımızı koruyacak ama aynı zamanda Türkiye'deki inovasyon gücünü ortaya çıkaracak açık mevzuatlar ortaya koymaya çalışıyoruz."

Ekran Alıntısı.PNG

Yatırım Tavsiyesi Değildir!

Hangi kesimden olduğu bağımsız bir şekilde düzgün ve faydalı olacak şekilde böyle gelişmelerin yaşanmasının önemli olduğunu düşünüyorum. Fakat bu tür gelişmelerin bir kaç haber niteliği taşıyan olay yaratmakla kalmaması ve gerekli yatırımların da konunun profesyonellerinin kontrolü altında yapılması gerekiyor. Umarım hem sosyal hemde hukuki anlamda olumlu gelişmeler yaşanır.

Açıkçası yapılan toplantıda bu alanlarda uzman olan kişilerin neden dahil edilmediğini anlayamadım. Aynı durum kripto para yasa toplantısında da yaşandı ve semih öztürk gibi insanlara yer verildi. Bu durum bana oldukça saçma geliyor ve Türkiye sanırsam söz ettikleri gibi gelişimi değil de sanal arazilerden vergi kesmeyi amaçlıyor diye düşünüyorum.

Umarım hukuki düzenlemeler nokta açık kalmayacak kadar yapılır ki kanunda bir boşluk kalmaz
:ROFLMAO::ROFLMAO: deveye demişler boynun neden eğri deve demiş nerem doğru. Bizde hangi hukuki düzenleme doğru şekilde yapılmış. Benim şahsi düşüncem menfaat ve çıkara dayalı bir karar çıkacak konunun uzmanı olan kimsede o görüşmeye katılmamıştır.

Açıkçası yapılan toplantıda bu alanlarda uzman olan kişilerin neden dahil edilmediğini anlayamadım.
Bana kalırsa işin uzmanları işe girerse toplantının gündemi nasıl vergi toplarızdan metaverse için ne yapılmalıya döner buda toplantıyı gerçekleştirenlerin işine gelmez.
Yakında satılan sanal arazilere emlak vergisi çıkmasını bile bekliyorum.

:ROFLMAO::ROFLMAO: deveye demişler boynun neden eğri deve demiş nerem doğru. Bizde hangi hukuki düzenleme doğru şekilde yapılmış. Benim şahsi düşüncem menfaat ve çıkara dayalı bir karar çıkacak konunun uzmanı olan kimsede o görüşmeye katılmamıştır.

Bana kalırsa işin uzmanları işe girerse toplantının gündemi nasıl vergi toplarızdan metaverse için ne yapılmalıya döner buda toplantıyı gerçekleştirenlerin işine gelmez.
Yakında satılan sanal arazilere emlak vergisi çıkmasını bile bekliyorum.
Tabi ki rant elde eden illaki olacak :)

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,152
Kullanıcılar
6,684
Son üye
Okan.2727
Geri