Neler yeni

Twitter CEO’sundan Bitcoin Açıklaması: “Doğrudan Aktivizm”

  • Fork: Blokzinciri kaynak kodunda bir iyileştirme yapılması ve bu geliştirmenin iki farklı koldan devam edilmesinde ortaya çıkan durumdur. Bu çatallanmadan sonra işlemler farklı blokları çıkarmaya başlarlar. Örneğin Bitcoin ve Bitcoin Cash gibi.

SatoshiNakamoto

Üstçavuş
Katılım
28 Eyl 2020
Mesajlar
218
Tepkime puanı
22
Puanları
285
Konum
İstanbul


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1

Jack-Dorsey-Continues-to-Max-out-Bitcoin-Buys-while-BTC-Cryptos-Added-to-Twitter-s-Topic-696x4...jpg

Twitter CEO’su Jack Dorsey, Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un borsanın “apolitik” görüşler sürdürmesi gerektiği yönündeki yorumlara katılmıyor.

Twitter CEO’su Jack Dorsey, borsa çalışanlarını siyasi tartışmalardan uzak durmaya çağıran tartışmalı bir gönderi atan Coinbase CEO’su Brian Armstrong’u açıkça eleştirdi. Dorsey, kripto para birimi alanının tüm amacının sosyal aktivizm olduğuna inanıyor.

Armstrong, Bitcoin borsası Coinbase’in temel misyonunu öne çıkarıyor
Hafta sonu paylaşılan bir gönderide Armstrong, 2020’nin zaten zorlu bir yıl olduğunu belirtti. CEO tarafından yaklaşan ABD Başkanlık seçimleri de bireylerin ve şirketlerin dikkatini dağıtabilecek bir durum gibi görünüyor. Sonuç olarak ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase’in “önündeki göreve” odaklanması ve “şampiyon bir takım” gibi davranması gerektiğine inanıyor. Bu, her takım arkadaşının daha iyi için “fedakarlık yapmaya istekli” olması gerektiği anlamına gelir.

Bu fedakarlıklardan bazıları, şirket için “misyonumuzla ilgisi olmayan herhangi bir durumu veya adayları savunmaması gerektiği, çünkü dikkat dağıtıcı olduğu” anlamına geliyor. Armstrong, şirket çalışanlarının “siyasi adayları dahili olarak tartışmaması” gerektiğini özetledi.

Armstrong, “Coinbase’in misyonunu gerçekleştirmeye odaklı olmasını istiyorum çünkü dünya üzerinde en büyük etkiyi bu şekilde yaratabileceğimize inanıyorum,” dedi.

Jack Dorsey’den tepki
Armstrong’un gönderisi, topluluğun dikkatini çekti. Kimisi hemfikir oldu, kimisi katılmadığını belirtti. Twitter CEO’su Jack Dorsey, Armstrong’un görüşlerine alenen karşı çıkan gruptandı. Bitcoin’in (yani kriptoların) “toplumumuzun büyük bir bölümünü olumsuz etkileyen, doğrulanamayan ve dışlayıcı finansal sisteme karşı doğrudan aktivizm” olduğunu savundu. Dorsey ayrıca, müşterileri geride bırakabileceği için popüler borsanın da benzer sorunları görmezden gelmemesi gerektiğini belirtti:

Dorsey’in de tweet’i nedeniyle eleştirilere maruz kaldığını belirtmek gerekiyor. VC Founders Fund başkan yardımcısı Miket Solana, Dorsey’in yerindeki bir kişinin “kutuplaştırıcı siyasi ifadelerden ve kültür savaşındaki dramatik gösterilerden uzak, kurumsal bir eğilime karşı çıkmasının oldukça garip” olduğunu söyledi.

Dorsey: “Yalnızca Bitcoin’im var”
Yukarıda bahsedilen tartışmalardan önce başlayan bir başka tartışma ise, popüler kripto para yorumcusu Udi Wertheimer’ın Dorsey’in herhangi bir ETH token’ı satın alıp almadığını sogulamasına neden oldu. Ancak Twitter CEO’su varsayımları hızla çürüttü ve “yalnızca Bitcoin” aldığını belirtti.

Dorsey, uzun süredir BTC taraftarı. Kişisel Twitter profili, yalnızca tek bir özelliği göstermeye devam ediyor – Bitcoin. Ek olarak, son zamanlarda blockchain’in ve birincil kripto para biriminin Twitter’ın geleceği olduğunu iddia etmişti.
 

Üst