Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Ünlü Yatırım Uzmanına Göre Bitcoin 1.000.000 Dolara Ulaşabilir

Bitcoin1.jpg

Real Vision CEO’su ve eski Goldman Sachs yöneticisi makro yatırım uzmanı Raoul Pal, portföyünün yarısından fazlasını neden Bitcoin‘e kaydırdığını açıkladı.

The Breakdown podcast sunucusu Nathaniel Whittemore ile yeni bir röportajda Pal, Bitcoin’in şu anda yüksek volatilite seviyelerine rağmen dünyadaki en büyük rezerv varlık olduğuna inandığını söylüyor.

“Şimdi kesin olarak Bitcoin’in dünyanın en büyük rezerv varlığı olduğu fikrindeyim. Evet, şu anda bunun için çok fazla oynaklığımız var ama bunu suçlayamam. Bir sürü şey için işe yaramıyor veya işe yarayabilir ama muhtemelen yeterince iyi değil ve belki de rolü bu değil. Ama her şeyin temel taşı olabilir mı? İşte bunda çok iyi bir şansı var.”

Pal, değer deposu varlıkları söz konusu olduğunda, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ile bir görüşmenin Bitcoin’in altından neden üstün olduğu konusunda gözlerini açtığını söyledi:

“Altın arzına bakarsanız, bu yılda %2’dir, yani altının yıllık %2 oranında devalüe edilmesine neden olurlar, çünkü talep arzı dengelemiyor… Ve bunun temelde enflasyon oranı olduğunu düşünür ve birleştirirseniz, aslında satın alma gücünü kaybedersiniz. Büyüme değişim oranları açısından her şeye karşı ilk dört merkez bankası bilançosuna baktım. Altın iyi iş çıkardı. Bilançonun %50 altında performans gösterdi. Dünyada G4 bilançosundan daha iyi performans gösteren tek varlık Bitcoin’dir. Tek olan bu.”

Yeni Bir Boğa Koşusunun İlk Aşamaları
Pal, Bitcoin’in yeni bir boğa koşusunun ilk aşamalarında olduğuna inandığını ve nihayetinde bir BTC’nin fiyatının 1.000.000 dolara ulaşabileceğini düşündüğünü söylüyor. Bitcoin’in oynaklığının, piyasa değeri büyüdükçe ve kurumlar bu alana girmek için yasal olarak uyumlu yollar buldukça sonunda azalacağını söylüyor:

“Bitcoin benzersizdi. Bir şok dalgası olarak başladı. Bireylerden geldi. Bu tarafa başka hiçbir şey gelmedi. Ve şimdi kurumlar olarak girmemiz gerekiyor. Kurumlar fiyatı izleyecekler, ancak bu kendileri için uygun bir varlık olmadığı sürece -yani saklayabiliyorlar, değerlendirebiliyorlar, hesaplarına koyabiliyorlar- hiçbir şey yapmayacaklar.”

Gerçek piyasa değerine vurgu yapan yatırımcı, şu ifadeleri kullandı:

Ancak onları harekete geçirecek olan şey, performans değil, varlığın kendisinin gerçek piyasa değeridir. Unutmayın, bunu hedge fon endüstrisinde gördük. Bitcoin bir roket gemisinden kruvazörlüğe dönüşecek. Ve olması gerekiyor. Ama henüz değil. Bunu daha yüksek bir fiyattayken yapmak istiyoruz.”

Pal, Bitcoin’deki düşüncelerinin nasıl değişebileceği sorulduğu zaman tek şey olarak gelişmekte olan pazarların yükselişine işaret etti:

“Dolar düşerse, gelişmekte olan piyasalar olabilir. Üç yıllık bir zaman ufkunda Bitcoin sermayem için rekabet edebilecek olarak görebildiğim tek şey bu.”

540 bin tahminini haber sitelerinden duymuştum fakat bu rakamı ilk kez duyuyorum. Yapılan tüm tahminleri geride bırakan bir haber. İyi forumlar.

Bir tarihi işaret etseydi bari. Kırılması gereken $ 20.000 ve $ 50.000 seviyeleri varken şu anda $ 1.000.000 konuşmak abes.

Bu miktara ulaşması mümkün evet lakin belli şeylerin değişmesi lazım örneğin doların yasaklanması gibi. Dünya üzerinde dolaşan para miktarlarını hesaplayıp bitcoin alın. Buna göre ortalama bitcoin fiyatına ulaşabilirsiniz. Bu durumda bile 500 bin $ geçmesi çok zor.

21.000.000 / 7.500.000.000 = 0.0028
hiç te mantıksız değil, uzun sürmez, önümüzdeki 5-10 yıl içerisinde
1000 doları görür mü diyenlere de hesap yapıp görmesi zor değil yakın demiştim...

Bir tarihi işaret etseydi bari. Kırılması gereken $ 20.000 ve $ 50.000 seviyeleri varken şu anda $ 1.000.000 konuşmak abes.
ama bir üstteki arkadaşında dediği gibi..
dirençleri kırması gerekiyor önce
algıları değiştirmesi grekiyor
2017 silkelemesi herkesi bitirdi
bu yüzden dirençten önce ön yargıları kırması gerkiyor...
buda önce devletlerin adım atması ile olur
devletler ne zaman adım atar ? çokta uzak değil...
P2P sistemlerin hiç bir zaman önüne geçemiyorlarsa kendi yararına kullanma yoluna girecektir devletler...

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,154
Kullanıcılar
6,686
Son üye
sjsjsjka
Geri