Uzmanları Yorumladı: DeFi Projelerinin Yükselişi Yeniden mi Başlıyor?

  • Konbuyu başlatan Tuğay Kaynar
  • Başlangıç tarihi
Minex Partner ile Kripto Kazanmaya Başla!
  • HODL (Holding On for Dear Life): Bir koinin fiyatı düşerken satmadan beklemek, geleceği düşünerek elinde tutmaktır.
T

Tuğay Kaynar

Misafir


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1
DeFi yani merkeziyetsiz finans odaklı kripto para projelerinin 2020 yılında altın çağlarını yaşadıkları bilinen bir gerçek. DeFi projelerinde kilitli olan tokenların toplam değerinin 12 milyar doların üzerine çıkması bunların inanılmaz bir döneme girdiğini gösteriyor. Eylül ayında genel olarak DeFi projeleri sert bir düşüş yaşasa da uzmanlar bunun aslında geçici bir şey olduğunu vurgulamakta. Peki söz konusu projeler önümüzdeki aylarda geri dönüş yapabilecek ve eski günlerine kavuşabilecek mi?

DeFi Projelerinin Yakıtı Bitti Mi?


Merkeziyetsiz finans projeleri Ağustos ayında ve bunun öncesinde inanılmaz yükselişler yaşadı ve bütün piyasanın gözü buraya çevrildi. Bazı projeler birkaç gün içerisinde %1.000 artış elde ederken, yatırımcıların açgözlülüğü de arttı. Bu da birçok denetimsiz ve piyasaya yeni giriş yapmış projeye yüklü miktarda yatırımlar yapılmasına kapı araladı.

Daha sonra ise SushiSwap, Eminence ve Hotdog gibi birçok proje skandal ile noktalandı ve yatırımcılar büyük kayıplar yaşadı. Bu kayıplar sektöre olan güveni sarstı ve birçok uzman Eylül ayı itibariyle merkeziyetsiz finans odaklı kripto paraların döneminin bittiğine hükmetti.

#DeFi tokens have been struggling to recover since the September crash

The ratio of DeFi tokens’ market cap to #Ethereum went from being around 25% in late August to just over 15%.

ETH has also dropped, meaning that DeFi tokens have fared relatively worse in that period pic.twitter.com/ZDCtAreKh9

— intotheblock (@intotheblock) October 28, 2020


Intotheblock tarafından paylaşılan verilere bakıldığında da Wrapped Bitocin, Maker, Dai, Yearn.Finance ve Uniswap gibi önde gelen DeFi projelerinin Ethereum’un toplam piyasa değerine kıyasla eski seviyelerine gelemediği görülüyor.

“Boğa Yeni Başlıyor”


Ancak sektörün tanınan isimlerinden Spencer Noon, ilgili projeler için her şeyin yeni başladığını ifade etti. Noon, DeFi için ikinci boğa sezonunun başlayacağını belirtip, bunun eskisinden bile daha güçlü olacağını aktardı.

The likely inflection point for DeFi Bull Phase 2 is the election, where there are multiple outcomes that would be favorable for risk assets. Until then, farmers will sit in #BTC b/c it’s low-maintenance and basically a stablecoin compared to what they were trading this summer.

— Spencer Noon (@spencernoon) October 22, 2020


Analist merkeziyetsiz finans sektörü için boğa sezonunun ikinci aşamasının ABD seçimleri ile başlayacağını da belirterek o vakte kadar yatırımcıların Bitcoin ile beklediklerini vurguladı. Sektörün tanınan başka bir siması Qioa Wang da DeFi konusunda hala yolun çok başında olunduğunu düşünüyor. Analist bunu Bitcoin’in 2013 yılında 1.000 doların üstüne yükseldiği döneme benzeterek henüz 2017 döneminin bile görülmediğini ifade etti. Bu da DeFi projeleri için daha fazla yükseliş anlamına geliyor.

Just want to say that we are still extremely early in DeFi. As an analogy to Bitcoin, we probably just experienced the spring 2013 hype cycle. We haven’t even seen the winter 2013 cycle yet. Let alone the 2017 cycle.

— Qiao Wang (@QwQiao) October 23, 2020


Uzmanları Yorumladı: DeFi Projelerinin Yükselişi Yeniden mi Başlıyor? isimli makale Tuğay Kaynar tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

kaynak : https://koinbulteni.com/uzmanlari-y...inin-yukselisi-yeniden-mi-basliyor-83221.html
 

Üst