Neler yeni

Varlık Yönetimi Devi, 150 Milyon Dolarlık Bitcoin Satın Aldığını Doğruladı

  • Transaction Fee: Kripto para transferlerinde işlemlerin güvenilir bir şekilde karşı tarafa aktarılmasını sağlayan madenciye ödenen işlem ücretine verilen isimdir.

ant

Uzman Çavuş
Level 1 (1X)
Onursal Üye
Katılım
20 Ağu 2020
Mesajlar
77
Tepkime puanı
15
Puanları
185
Konum
İstanbul/Türkiye
Web sitesi
www.hadimkoybilgisayar.com.tr


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1

Bitcoin (BTC) güvenli limanlar savaşını kazanıyor – bir başka kurumsal şirket 115 milyon dolarlık Bitcoin (10.000 BTC) satın alımı gerçekleştirdi.

Varlık yönetimi devi Stone Ridge, önemli mktardaki satın alım işlemini, şu anda yönetim altında 1 milyar dolardan fazla varlığı olan New York Digital Investment Group (NYDIG) aracılığıyla gerçekleştirdiklerini doğruladı.


Ekonomist: Fed 2021’de 5 trilyon dolar basmalı
Şirketi yeni CEO’su Robert Gutmann 13 Ekim’de Forbes’a verdiği demeçte “Halk sağlığına karşın makro zemin, birçok insanın portföy kompozisyonlarını yeniden düşünmesine neden oldu,” dedi.

Ağustos ve Eylül aylarında 425 milyon dolarlık BTC satın alan şirket MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ise şu cevabı verdi:


“BANKALARIN, VARLIK YÖNETİCİLERİNİN, SİGORTA ŞİRKETLERİNİN, VAKIFLARIN VE AİLE OFİSLERİNİN HESAPLARINDAKİ TRİLYONLARCA DOLAR BİTCOİN EVRENİNE GÖÇ ETMEYE BAŞLADIKÇA, ONLARA REHBERLİK EDECEK NYDIG GİBİ FİRMALARA İHTİYAÇLARI OLACAK.”
Haber, yeni bir raporda ABD Merkez Bankası’nın önümüzdeki yıl 5 trilyon dolar basması gerektiği konusunda uyarılmasının ardından geliyor. Ekonomist Lawrance “Larry” Summers ve David Cutler tarafından 12 Ekim’de yayınlanan rapor, koronavirüsün dolaylı maliyetinin 16 trilyon dolar olduğunu hesaplıyor. “Toplam maliyetin 16 trilyon dolardan fazla veya ABD’nin yıllık gayri safi yurtiçi hasılasının yaklaşık %90’ı olduğu tahmin ediliyor. 4 kişilik bir aile için tahmini zarar 200.000 dolar olacaktır,” diye özetliyor:


“BU MİKTARIN YAKLAŞIK YARISI, COVID-19 KAYNAKLI DURGUNLUKTAN KAYNAKLANIYOR; GERİ KALANI İSE DAHA KISA VE DAHA AZ SAĞLIKLI YAŞAMANIN EKONOMİK ETKİLERİ.”
Bulguları yorumlayan Rosenberg Research & Associates’in baş ekonomisti David Rosenberg, Fed’in 2021’de 5 trilyon dolar likidite basması gerektiği sonucuna vardı. Bu, 27 trilyon doların üzerinde ABD ulusal borcuna neden olan bu yılki toplu para basımıyla başlayan huzursuzluk hissini artırabilir.

Rosenberg, Twitter takipçilerine altın satın almalarını söyledi. Ancak Max Keiser için daha mantıklı olan net bir alternatif var. Keiser, Rosenberg’e yanıt olarak “Altın işe yarıyor, ancak Bitcoin yarıştaki en hızlı at,” cevabını verdi.


Bitcoin Salı günü 11.400 dolara inmeden önce neredeyse 11.690 dolara ulaştı. Yine de aylık %10.5 ve yılbaşından bugüne %60’lık getiri sağladı.

“Bitcoin en hızlı at”
Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) yeni yorumlarına göre, fiat ekonomisi için tablo çok daha kasvetli görünüyor.

Geçen hafta CNBC’ye konuşan IMF Genel Müdürü Kristalina Georgieva, birçok ülke için görünümün artık V şeklinde değil, K şeklinde bir iyileşme olduğunu söyledi:

“ÇOĞU ÜLKE DÜZENSİZ TOPARLANMA İLE KARŞI KARŞIYA KALACAK VE BİRÇOK DURUMDA EKONOMİNİN BAZI KISIMLARININ GERÇEKTEN İYİ GİTTİĞİ VE DİĞER KISIMLARIN ÇARPICI BİR ŞEKİLDE DARALDIĞI BİR ‘K’ GÖRÜYORUZ.”
Keiser için bu, “neofeudalizm” adını verdiği bir fenomenin bir tanımıydı. “Covid’in yarattığı aşırı servet konsantrasyonu kalıcı hale geliyor. Yeni bir Karanlık Çağ’a giriyoruz.” diye tweet attı ve ekledi:

“BİTCOİN BUNU DÜZELTİR.”
 

Üst