Neler yeni

Visa'nın Solana İle Anlaşması Sol Token'ı Yükseltiyor: İşte Detaylar

  • Confirmation: İşlemlerin madenciler tarafından onaylanarak blokzincirine başarılı ve güvenli olarak eklenmesidir. Her kripto para biriminin farklı onay süresi ve farklı sayıda onay ihtiyacı vardır.

staluer

Kıdemli Çavuş
Level 1 (1X)
Level 2 (2X)
Level 3 (3X)
Level 4 (4X)
Katılım
28 Ağu 2021
Mesajlar
174
Tepkime puanı
32
Puanları
285
Yaş
49
Konum
İstanbul
Cinsiyet
Erkek


0.00017558
  • 0.00000000  
  • #1

Visa'nın Solana İle Anlaşması Sol Token'ı Yükseltiyor: İşte Detaylar

**Uyarı:** Kripto yatırımı yapmadan önce dikkatli olun. Kripto paraların fiyatları hızlı bir şekilde değişebilir ve yatırımınızı kaybetme riski vardır.


7LWfCGwQRku4IjvaSyey6w


Kripto para dünyası, son haberle çalkalanıyor. Visa, Ethereum alternatifi olarak bilinen Solana üzerinde USDC (US Dollar Coin) işlemlerini başlatacağını açıkladı. Bu önemli gelişme, PayPal'ın kendi markasını taşıyan PayPal USD stablecoin'inin piyasaya sürülmesinin ardından geldi. USDC, stabilcoin pazarında ikinci en büyük kripto para birimi olarak kabul ediliyor ve Bernstein'a göre önümüzdeki beş yıl içinde neredeyse 3 trilyon dolarlık bir fırsat sunuyor.

Solana'nın yerel tokenı olan Sol Token, Visa'nın Ethereum alternatifine yönelik stabilcoin yeteneklerini genişleteceğini açıklamasının ardından Salı günü yükseldi. Coin Metrics'e göre Sol Token, son olarak %4.39 artışla 20.25 dolardan işlem gördü. Zirveye çıktığında ise %6'dan fazla yükseldi. Diğer kripto paralar ise nispeten değişmediler; Bitcoin, 25,803.25 doların altında seyrederken Ether ise hafifçe yükselerek 1,640.06 dolara ulaştı.

Visa'nın bu adımı, USDC stabilcoin'in Solana ağı üzerinde işlemlerini başlatacağını açıklamasının ardından geldi. Ödeme devi, bu gelişmenin "sınır ötesi yerleşim hızını iyileştirmeye ve müşterilerimize Visa'nın kasasından kolayca para gönderme veya alma seçeneği sunmaya yardımcı olabileceğini" belirtti.

Solana, Ethereum'a rakip olmayı amaçlayan birkaç ağdan biridir. Geliştiriciler arasında popülerdir ve hızı ve maliyet etkinliği nedeniyle Ethereum yerine uygulamalarını burada oluşturmayı tercih edebilirler. Bu yılın başından bu yana kripto pazarında kaydedilen kazançlardan biri de Sol Token'ındır ve bu kazanç %101'dir.

Bu duyuru, PayPal'ın kendi markasını taşıyan PayPal USD stablecoin'inin piyasaya sürülmesinin ardından geldi. Şirket, PayPal USD'nin amacının sanal ortamlardaki ödemelerde sürtünmeyi azaltmak ve geliştiricilere doğrudan akışlar sağlamak olduğunu belirtti.

Visa, 2021'den beri pazardaki ikinci en büyük stabilcoin olan USDC'yi deneyerek sınır ötesi ödemelerde döviz dönüşümünü hızlandırma ve ucuzlatma konusunda nasıl kullanılabileceğini araştırıyor.

Bernstein, stabilcoin'leri kripto dünyasının "canavar öldürme uygulaması" olarak adlandırarak önümüzdeki beş yıl içinde neredeyse 3 trilyon dolarlık bir pazar olarak tanımladı. "Büyük küresel finans ve tüketici platformlarının kendi markalı stabilcoin'leri çıkararak platformlarında değer değişimini güçlendirmesini bekliyoruz," dedi. "Gelecekte, düzenlenmiş, yerli stabilcoin'lerin öncülüğünde tokenleştirilmiş stabilcoin'ler 2.8 trilyon dolarlık bir pazar olacak."

#KriptoPara #Visa #Solana #Stablecoin #USDC #Blockchain #Ethereum #PayPal #Finans
 

boraaozdamarrr

Çavuş
Level 1 (1X)
Katılım
7 May 2023
Mesajlar
25
Tepkime puanı
0
Puanları
73
Yaş
22
Konum
jdjdfj
Cinsiyet
Erkek


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #2
Her yere gereksiz teşekkür etmek yerine faydalı birkaç kelime sırala.
teşekkürler bilgi için
 
Üst