Neler yeni
probit borsası

Williams %R İndikatörü Nedir?

  • Wallet : Kripto paraları kullanmak veya depolamak için kullanılan, gizli anahtarlarınızı saklayan cüzdanlardır. Kağıt, yazılım (masaüstü, çevrimiçi) ve donanım tipleri vardır.

mehmetce

Üstçavuş
Level 1 (1X)
Level 2 (2X)
Level 3 (3X)
Level 4 (4X)
Katılım
14 Ara 2022
Mesajlar
210
Tepkime puanı
29
Puanları
285
Konum
Gaziantep
Cinsiyet
Erkek


0.00047282
  • 0.00000000  
  • #1

Bu makaleyi hazırlayan mehmetce isimli kullanıcı 0.00002100 Bitcoin kazanmıştır

0.00002100 Satoshi ise Anlık Kur Üzerinden 9.15 Türk Lirası Değerindedir.


Williams %R İndikatörü.png

Williams %R İndikatörü Nedir?
Williams %R İndikatörü
, finansal piyasalarda kullanılan bir teknik analiz aracıdır. Bu indikatör, fiyat hareketlerinin geri dönüş potansiyelini ve overbought/oversold durumlarını takip etmek için kullanılır. Williams %R indikatörü, 0 ile -100 arasında bir skalada çalışır ve fiyat hareketlerinin geri dönüş potansiyelini ve overbought/oversold durumlarını gösterir.

Williams %R indikatörü, fiyat hareketlerinin geri dönüş potansiyelini takip etmek için kullanılır. Bu indikatör, fiyat hareketlerinin geri dönüş potansiyelini hesaplamak için en yüksek fiyatların ve en düşük fiyatların arasındaki farkı kullanır. Eğer Williams %R indikatörü 0'ın üstünde seyrediyorsa, bu fiyat hareketlerinin geri dönüş potansiyelinin yüksek olduğunu gösterir. Eğer Williams %R indikatörü -20'nin altında seyrediyorsa, bu fiyat hareketlerinin oversold olduğunu gösterir ve bir yükseliş için sinyal olarak kabul edilir.

Aynı şekilde, eğer Williams %R indikatörü -80'nin üstünde seyrediyorsa, bu fiyat hareketlerinin overbought olduğunu gösterir ve bir düşüş için sinyal olarak kabul edilir. Bu sayede yatırımcılar, fiyat hareketlerinin geri dönüş potansiyelini ve overbought/oversold durumlarını takip edebilirler ve alım veya satım için sinyal oluşmasını bekleyebilirler.

Ancak Williams %R indikatörü tek başına kullanıldığında yanıltıcı sonuçlar verebilir. Bu nedenle, diğer teknik analiz araçları ile birlikte kullanılması önerilir. Örneğin, Williams %R indikatörü ile birlikte momentum göstergeleri, trend göstergeleri veya diğer volatilite göstergeleri kullanılabilir. Bu sayede yatırımcılar, fiyat hareketlerinin geri dönüş potansiyelini ve overbought/oversold durumlarını daha doğru bir şekilde takip edebilir ve daha kesin alım ve satım sinyalleri alabilirler.
 

Bu makaleyi hazırlayan mehmetce isimli kullanıcı 0.00002100 Bitcoin kazanmıştır

0.00002100 Satoshi ise Anlık Kur Üzerinden 9.15 Türk Lirası Değerindedir.


Üst