Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Yatırımsız Kazanç Yoktur!!

383deac70e61f9d774aab21a56e17a38.png

Öncelikle kişisel olarak sinirimi bozan "Yatırımsız kazanç" tabirinin bu aralar çok karşıma çıkmasından dolayı bu yazıyı kaleme alma gereği duydum. kimse üstüne alınmasın. Kişisel bir takıntı benimkisi.

Evet doğru duydunuz. yatırımsız kazanç yoktur. Yatırımsız kazanç adı altında sunulan tüm sistemlere aslında farkında olmadan yatırımınızı yapıyorsunuz. Nasıl oluyor bu yatırım:

En iyi örneğini bulunduğumuz forum için vereyim. Buraya teknik olarak bir para yatırıyor musunuz? Hayır. Ama burada emek sarf ediyorsunuz. yani emeğinizi yatırıyorsunuz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken emeğinizin karşılığından kazandığınız bedelin ne denli emeğinizin karşılığı olduğudur. Birde piyasa şartları var tabi ki. En önemlisi de emeğinizi verseniz bile ortaya çıkardığınız ürün ki burada yazılarınız oluyor. Af buyurun çöp niteliğindeyse ve bu ürün karşılığında kimsenin vermeyeceği bir ödeme yapılmışsa, en dipten bile olsa fazla almışsınız demektir diyebilirim. Yani benim şahsi görüşüm en çok dikkat etmeniz gereken şey saatinize ya da gününüze değer biçmek. Benim biçtiğim bir değer var ve o değerin altında sevdiğim durumlar haricinde çalışmam. Toparlarsak

- Ürettiğiniz ürünün kalitesi,
- Ürününüze biçilen değer,
- Ürünü ürettiğiniz zaman, sarf ettiğiniz emek,
- Kendinizin zamanınıza ve emeğinize biçtiğiniz değer.

Bu dörtlü dengedeyse o sistem sizin için durmaya değerdir. Dediğim gibi bazen sevdiğiniz eğlenceli projeler olabiliyor. Onları istisna tutuyorum.

Kısacası Yatırımsız kazanç yoktur tabirini unutmanızı tavsiye ediyorum. hayatınızdan, eşinizden, çocuğunuzdan, sevgilinizden, ailenizden çaldığınız zaman ve uğraştığınız emek sizin en temel yatırımınızdır. Bol kazançlar. İyi forumlar.

Bir koyup on almak yoktur. Yatırımsız kazanç tavuk döner parasından öte gidemez. Ponzi sistemlere, saadet zincirlerine giren 100 kişinin 99'u parasını alamayacaktır. Bunları billboardlara falan yansıtmak lazım, Türk insanı asla anlamayacak.

Bir koyup on almak yoktur. Yatırımsız kazanç tavuk döner parasından öte gidemez. Ponzi sistemlere, saadet zincirlerine giren 100 kişinin 99'u parasını alamayacaktır. Bunları billboardlara falan yansıtmak lazım, Türk insanı asla anlamayacak.

Açıklamanın işe yaramayacağını belirten çok beğendiğim bir videoyu paylaşmıştım dün :) https://satoshiturk.com/threads/saa...zi-sistemlere-yoenelik-aciklayici-video.2338/

Klasik mantık. " Bu kadar insan salak olamaz" :)

Ponzi sistemler konusuna banko katılıyorum, anlamamakta ısrar edecekler kısmına da.
Tavuk döner kısmına nispeten ek yapmak gerekli, Tavuk döner+ Ayran

"Bir ürün bedavaysa asıl ürün sizsinizdir" diye bir söz var. Ben bu sözün doğruluğuna çok inanırım. Yatırımsız kazanç vaad eden pek çok platform aslında bizden bir şeyler istiyor. Hiç bir şey istemeseler bile e-mail adresimizi istiyorlar. Bazıları bununla yetinmeyip kendi sosyal medya platformlarını takip etmemizi istiyorlar. Yukarıdaki yazıda da değinildiği gibi bazen de zamanımızı ve emeğimizi yatırmış oluyoruz. Yani karşılığında illaki bir şey vermiş oluyoruz. Yatırımlı kazanç elde etmek de çok kolay sayılmaz. Peş peşe patlıyor sistemler. Türkiyemining sisteminin patlayacağı çok açıktı. Hatta çok uzun sürmeyecekti patlaması çünkü kazandırdığı yüzde gerçekten yüksekti. Bilinmesi gereken, bir platform yaptığınız yatırıma karşılık ne kadar büyük bir yüzde veriyorsa o platformun patlaması o denli çabuk olur.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,152
Kullanıcılar
6,684
Son üye
Okan.2727
Geri