Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Yeni Kripto Arkadaşım

son zamanlarda adını çok duyuran bitcoin ve alt coinler e talep her geçen gün dahada artıyor yeni başlayanlar ileri yatırım yapanlar eskiden tarla alır değerlenmesini beklerdik artık coin alıp değerlenmesini bekliyoruz peki bu kadar kazanç saglaayıp acemi kulanıcılarını batıran bu sistemde nasıl ayakta kalabiliriz ve yeni kullanıcılara birkaç tavsiyemi belirttim bu yazımda umamrım begenirssiniz

indir (1).jpg
indir (2).jpg

BU İŞE YENİ ADIMINI ATANLAR :

1 - KÜÇÜK BAŞLAYIN

* nasıl bir iş yerinde çalısırken ilk olarak çıraklık tan başlarsınız tam olarak öyle yapın yeni tanıdıgınız bir iş elbetteki hatalarınız olacak yanlış yaptıgınız işlemler olacak ama bu yaptıgınız yanlışlarda bir tecrube yapmış olacaksınız bütün paranızı yeni tanıdıgınız bir yere baglamak hiç akıllıca degil demi ama ilerde az az kaybettikten sonra daha iyi bir tecrubeyle çok guzel işler yapaacağınıza inanıyoorum :)

2- GÜVENİLİR BORSALAAR SEÇİN ::

* bildiğiniz uzere son zamanlaarda haddinden fazla yeni borsalar açılıyor ve bunlardan bazıları insanları dolandırmak amaçlı açılmış bazı borsalar thodex gibi siz paranızı sokağa bırakmazsınız demi o yuzden seçtiğiniz borsalar guvenilir olsun ki paranızı sokağa atmayın :)
benim sıklıkla kullandıgım iki borsa paribu ve binance adım gibi eminmiyim hayır babama güvenmem:) ama iyidir göz atın bence

indir (3).jpg
indir (4).jpg

3- İKİ FAAKTÖRLÜ DOGRULAMA :

*Hemen hemen borsaların hepsi bugün iki faktörlü doğrulama sistemi sağlıyor Yetkisiz birinin hesaplarınıza erişmemesi için hesaplarınızda mutlaka iki faktörlü doğrulamayı etkinleştirin. SMS ile doğrulamayı kullanmayın Bu yöntem SIM kartlar kopyalanabildiğinden risk içeriyor Borsa hesaplarınıza Google Authenticator veya Authy gibi doğrulama uygulamalarını bağlayın Çoğu borsA bunu belirli işlemler için zaten zorunlu tutar Hatta mümkünse yani borsanız buna izin veriyorsa fiziksel güvenlik anahtarı kullanın Bugün en yaygını Yubikey’dir

4- SABIRSIZ OLMAYIN :

*Kısa vadeli yatırımı tercih edebilirsiniz ama uzun vaadeli yatırımlarda da hiç yoktan saydıgınız bir coin sizi zengin edebilir ve aldıgınız coinin şirketini ve ileri tarihini iyi arastırmak gerek tabi
aşagıdaki twwet 2011 yılında kripto paara yaatırımcısının verdiği kötü kararı gözler onnune seriyor 'keşke fiyat 0,30 dolaara ggeldiğinde satmasayydım şuan 8 dolaar olmuş dio ahh abi aahh şuaan ne yapıyosun acaba :)
tweet.jpg

5- PANİK SATIŞ YAPMAK:

* yeni başlayanlar için zamanında benimde yaptıgım bir hatadır panik satış lütfen bir coin aldınız kardaydınız 400 liralık aldınız bir anda düşüş yaşadı 300 liranız kaldı eger saglam projeli bir coine yatırım yaptıysanız unutmayınki zarara girdiyseniz bile hala coinler elinizde duruyo peki fiyatı gelene kadar ne yapmalıyım benim kendim kullandıgım bir yol ama tabiki yeni başlayanlara fazla onermiyorum yuksekten saatıp alttan almak ve elimizdeki malı çogaltmak tabiki riskli bir işlem +ya geçeyim derken daha da düşebilirsiniz dikkatli olun :)

NOT :
seçeceğiniz coinleri kesinlikle maksimum arz oranına bakınız , eğer maksimum arz belli değilse o coin uzaya ve aya çıksa bile bir anda pul olma ihtimali çok yüksektir. maksimum arz da gideceği hedef bellidir. bugün bitcoin bile 21. yy istinaden 21 milyon adetle kendini sınırlandırmıştır.

- o yükseldi bu yükselecek duyumları her zaman problem yaratır.
- teknik analiz ve temel analiz önemlidir. ikisi de tek başına yeterli değildir.
- coin piyasaya çıkış fiyatı ve güncel fiyatı ile kıyaslama yaparak kaç kat artış olduğunu görebilirsiniz. onun üzerinden varsayımlar oluşturmak önemlidir.

VE SON OLARAK BU TERİMLERİ BİLMENİZDE FAYDA VAR FAZLA USTUNDE DURMUYACAM İSTEK OLURSA DETAYLI ANLATIRIM :)

Pump: Fiyatın hızlı yükselmesi

Dump: Fiyatın hızlı düşmesi

Airdrop: Hediye, bedava

Bullish, Bull: Yükseliş beklentisi

Breakout: Fiyat kırılımı

Blockchain: Kriptopara ağı

Scalp: Düşüşteki hızlı kar

Akümülasyon: Fiyatın yatay seyretmesi

TP: Kar alma

Public Key: Cüzdan adresi

Mining: Sunucu tabanlı madencilik

Scam Coin: Dolandırıcılık

Cold Wallet: Kripto paraların sürekli olarak barındırıldığı internete bağlı olmayan çevrimdışı ortamlar

Shilling: Pazarlama, parlatma

Decentralized: Kontrolün tek merkezden gerçekleşmediği, dağıtık ve bağımsız yapı

Stop-Loss: Zararı durdur emri

FOMO: Kar kaçırma korkusu

HODL: Uzun süre elde tutmak

ATH: Kripto para fiyatının bir itibari para birimi (Dolar, Türk Lirası, Euro vd.) karşısında ulaştığı en yüksek değeri ifade eder.

Arbitraj: Platformlar arasındaki fiyat farklarından faydalanarak, fiyatın düşük olduğu platformdan alıp, fiyatın yüksek olduğu platformda satış yapma işlemlerini ifade eder.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,152
Kullanıcılar
6,684
Son üye
Okan.2727
Geri