Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Yield Farming Faydaları ve Riskleri

Yield Farming Faydaları ve Riskleri
Yield farming için kısaca Defi piyasasına likidite sağlamak için yapılan bir tür yüksek getirisi olan madenciliktir denilebilir.

Yield farming yapmanın çeşitli potansiyel faydaları vardır:

Yüksek getiri: Likidite sağlamanın ödülleri önemli olabileceğinden, yield farming potansiyel olarak çok yüksek getiri sağlayabilir.

Yeni projelere erişim: yield farming, henüz gelişimin ilk aşamalarındayken yeni projelere katılma ve ödüller kazanma fırsatı sağlayabilir.

Ademi merkeziyetçilik: Kullanıcıların aracılara veya merkezi kontrole ihtiyaç duymadan merkezi olmayan finans protokollerine katılmalarına olanak tanır.

Deneme: Kullanıcıların farklı stratejiler denemelerine ve kendileri için en iyi olanı bulmalarına olanak tanır.

Bununla birlikte, yield farming ile ilgili bazı potansiyel riskler de vardır:

Oynaklık: Yield farming yoluyla kazanılan ödüllerin değeri, genellikle altta yatan DeFi protokolünün performansına bağlı olduğundan, oldukça değişken olabilir.

Likidite riski: Yield farming, kullanıcıların varlıklarını likidite olarak kilitlemelerini gerektirir, bu da fonlarını hızlı bir şekilde çekmeleri gerektiğinde likidite riskine maruz bırakabilir.

Akıllı sözleşme riski: Yield farming, böcek ve güvenlik açıklarına karşı savunmasız olabilen ödüllerin dağıtımını otomatikleştirmek için akıllı sözleşmelere dayanır.

Düzenleyici risk: Yield farming ve merkezi olmayan finans protokolleri, nispeten yeni ve düzenlenmemiş bir alandır ve gelecekte düzenleyiciler tarafından nasıl ele alınacağı henüz net değildir.

Ben nedense sevmiyorum böyle sistemleri. NFT stake olayı bir nebze. Yoksa istediğim an kolayca satabilmek adına bir yere kilitleme fikrine sıcak bakmıyorum.

İlk ortaya çıktığında bu sistemler bayağı popüler oldu. Baktığında, aslında hepsi aynı kapıya çıkıyor. Defi, yield farming, oyunlar vs. Sadece yöntemler daha çetrefilli oluyor. YTD.

Ben nedense sevmiyorum böyle sistemleri. NFT stake olayı bir nebze. Yoksa istediğim an kolayca satabilmek adına bir yere kilitleme fikrine sıcak bakmıyorum.
Yield farming sisteminde kilitleme yok ki. Aynı USD değerinde iki farklı tokeni birleştirip LP haline getiriyorsunuz, havuza atıyorsunuz. İstediğiniz an havuzdan çekip tekrar iki farklı tokene çevirebilirsiniz. O anki fiyat düzeylerine göre farklı sayıda iki token haline gelecek yine. BTC - ETH gibi sağlam (örnekler çok artırılabilir) iki token ile + %10 APR elde edebileceğimiz bir protokol yeter de artar bile.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,149
Kullanıcılar
6,682
Son üye
osmanhazar265
Geri