Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Ak Yatırım Stablex 'i Satın Alıp Aktif Etti

Theleoncoin

Korgeneral
Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle stablex-405.webp

2021 yılında finansal anlamda tecrübeli ve güçlü bir şekilde kurulan ancak şimdiye kadar istenileni veremeyen kripto para platformu sadece market satış ve alış işlemlerinin yapılması ile kullanıcıların beğenisini kazanamadığı için çok ileri seviyelere gelememişti. Sadece uygulama üzerinden çalışan platform 2023 yılı mayıs ayında Akbank kuruluşu olan Ak yatırım ile finansal ortaklık görüşmelerine başlamış ve ortaklık duyurulmuştu.

Mayıs ayında başlayan ortaklık görüşmeleri geçtiğimiz gümlerde tamamlanarak Ak yatırım Stablex platformunun çoğunluk hissesini alarak kendi şirketleri arasına kattı. Garanti BBVA bankası da gün içerisinde yaptığı duyuru ile kendi blockchain cüzdanlarını aktif ettiklerini duyurdu. İlgili habere aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Boğa döneminin artık yavaş yavaş başladığı düşünülürse Türk bankalarından gelen bu adım Türkiye ' de yapılması planlanan regülasyonunda etkili olduğunu gösteriyor. Regülasyon ile sert kurallara gelebileceği değerlendirilerek global anlamda faaliyet gösteren borsalarda Türkiye yapılanmalarını resmi olarak hayata geçirirken iki bankadan peş peşe gelen haberler diğer bankalarında kısa süre içerisinde bu alanda faaliyetlerini hızlandırabileceği anlamına geliyor.

Bankalardan gelen bu adımlar sonrasında aslında beklentim bankaların kendi mobil hesapları üzerinden belirli kripto varlıkları alım ve satım işlemlerine açacağını düşünüyorum.

Blockchain ve kripto para destekçisi olarak bankaların bu işlemleri kendi bünyelerinde işleme açmalarını destekliyor ve merak ile bekliyorum.

Son düzenleme:

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,178
Kullanıcılar
6,689
Son üye
SavKripto
Geri