Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

BULB Token (Yaz Kazan - Oku Kazan)

Genel Amacı
yaz kazan, oku kazan,
Kripto Para Tam Adı
BULB
Kripto Para Kısa Adı
BULB
Madencilik Var mı?
Hayır
Çıkış Tarihi
2024
Web Sitesi
https://www.bulbapp.io/

Theleoncoin

Korgeneral
Moderatör
Adsız tasarım (22).png

Web3 ekosistemlerinin gelişmeye başlaması ile kripto para projelerinde de gelişmeler olmaya başlamaktadır. Dünya genelinde bir çok kötü ekonomiye sahip ülkelerde Kripto projeleri hayatını geçindirmek isteyenlere büyük imkanlar sunmaktadır. İlk olarak başlayan oyna kazan projeleri daha sonrasında paylaş kazan sistemlerine yerini bırakamaya başladı. Bu yazımızda tanıtacağım proje ise yaz kazan ve oku kazan sistemini benimsemiş bir projedir.

BULBAAP platformu web3 ekosistemi içerisinde sol ağında hizmet vermektedir. Kullanıcıların farklı konu tiplerinde makale yazmaları ve bu makaleleri dilerlerse NFT ye dönüştürerek kazanç elde etmesini gerek ise makalenin okunması ve yorum alması ile kazanç elde etmesini amaçlamaktadır.

Bulb token ve Bulb puan gibi ödüllendirme sistemi bulunan platform içerisinde kullanıcılar kayıt olduklarında 30 enerji alırlar ve seviyelerine göre enerji depoları artış göstermektedir. Kullanıcılar bu enerjileri ile makale okuyarak, makalelere beğeni ve yorum yaparak Bulb puan kazanmaktadır. Bunun yanında kullanıcılar tıpkı satoshiturk.com forumunda olduğu gibi makale yazarak da puan kazanmaktadır. Kullanıcıların sahip olduğu enerji miktarına göre platformda etkileşim kazanması sağlanmaktadır. Bir makale yazımı için 30 enerji talep edilirken 75 BULB puan kazanılmaktadır.

Kullanıcılar kazanmış oldukları BULB puanlara göre haftalık sıralamada kendilerine yer edinmeleri sağlanırken bu sıralamaları sonucunda da BULB token kazanmaları sağlanmaktadır. Kullanıcılar farklı makaleleri okudukları zaman makale sonunda yer alan okuma butonuna tıklamaları ile bir puan kazanmaktadırlar aynı zamanda da bir enerji vermektedirler. Bunun yanında beğeni, beğenmeme ve yorum yapma gibi seçeneklerde de kullanıcıların puanları düşmektedir. Puanlar belirli saatlerde tekrardan doldurulmaktadır. Platform içinde kazanımlar ve yazı yazma gibi etkinliklerin enerji ile sağlanması nedeni ile sağlam bir strateji belirlenmesi ve görevlerin ona göre yapılması faydalı olmaktadır.

Platforma üye olan kullanıcıların yazma ve yorum yapma gibi kazanç seçeneklerinin aktif edilmesi için belirtilen özelliğin açılması gerekmektedir. Yazma özelliğinin açılması için 2000 BULB token ödeme gerekirken yorum seçeneği için ise 500 BULB token gerekmektedir. Bu ödemeler tek bir sefere mahsus olarak ödenmektedir.

BULB token şuan için sol ağında dex platformlarda listeli iken yakın zamanda başka listelemelerin de geleceği düşünülmektedir. Ayrıca kazanılan tokenlerin kullanılması için ve platforma kayıt için sol cüzdanı gerekmektedir. sol cüzdanınızı bağlayarak platform içinde yer alan swap seçeneğinden sol yada başta tokenler ile dönüşüm yapılabilmektedir.

Kullanıcılar haftalık liderlik sıralamasında aldıkları sıralamaya göre ödül kazanmaktadır. Örneğin 22-28 nisan arasında ilk sırada yer alan kullanıcı 48 USDT değerinde BULB token kazanacaktır.

Deneyimlemek isteyenler için ve etkileşimi artırmak isteyenler için ayrı başlık altında etkileşim başlığı açacağım bu sayede makalelerimizi beğenerek puan ve sıralamada üstte yer almamız sağlanabilecektir.

steemit geldi aklıma. token ile olacak iş değil. ayrıca BULB ile aramızda dağlar kadar fark var.
bir kaç taklit vardı birebir forum yapan silindiler piyasadan.
adamlar o kadar taklit yapmışlardıki bizim sitenin kategori düzenini geçtim açıklama ve başlıkları bile kopyalamışlardı.

genel olarak sonuç benzer görünüyor fakat benzemiyoruz be hocam :)

steemit geldi aklıma. token ile olacak iş değil. ayrıca BULB ile aramızda dağlar kadar fark var.
bir kaç taklit vardı birebir forum yapan silindiler piyasadan.
adamlar o kadar taklit yapmışlardıki bizim sitenin kategori düzenini geçtim açıklama ve başlıkları bile kopyalamışlardı.

genel olarak sonuç benzer görünüyor fakat benzemiyoruz be hocam :)
dağlar kadar fark var hocam bir makale eklemek ne kadar zor olabilir sence? tam olarak bir saat uğraştım çünkü her seferinde yazılar silindi ve tekrar tekrar eklemeye uğraştım

SatoshiTURK'te bizim amacımız kullanıcıların genel olarak istekleri ve sektörün eksiklikleri.
kullanıcılar basit seviyor. bu yüzden insanları sıkmak yerine rahat hissettirmelisin.

SatoshiTURK'te bizim amacımız kullanıcıların genel olarak istekleri ve sektörün eksiklikleri.
kullanıcılar basit seviyor. bu yüzden insanları sıkmak yerine rahat hissettirmelisin.
yani hocam ilk kullanım videolarında millet bir gaz ile girmiş büyük ihtimalle uğraştırması nedeni ile çoğu kişi bırakmış gibi görünüyor gerçekten saçma blockchain temalı bir sistemsin ama kategorisi yok onedio gibi saçma kategorileri var :D

yani hocam ilk kullanım videolarında millet bir gaz ile girmiş büyük ihtimalle uğraştırması nedeni ile çoğu kişi bırakmış gibi görünüyor gerçekten saçma blockchain temalı bir sistemsin ama kategorisi yok onedio gibi saçma kategorileri var :D
hayır aslında, kitlesel bakalım.
tertip düzeni seven kullanıcılar vs dağınık kullanıcılar diye ayırıyorum.
forum belirli bir kitleye hitap eder ve belirli başlıklar belirli kategorilerde yer alır ve derin tartışmalar yapılabilir.
diğer mecralar ise klavyesi olan herkes yazar tartışmanın bir önemi yoktur.
doğal olarak forum kullanmak belirli bir bilgi birikimi gerektirir, neyi nerede konuşacağını nasıl davranacağını bilmen gerekir
diğer mecralarda herkes herşeyi her yere yazar.
forumda kim ne derse desin bir devrecilik sistemi vardır, eski üyeler daha bilgilidir ve forumu daha iyi tanır.
diğer mecralarda sen kimsin ya istersen Tesla ol ben istediğimi yazarım :)

forum candır.
forumlar bitti diyenler var mesela, fakat bilmezler internet forumlar sayesinde gelişti (Bilgi Paylaşımı) mesela Bitcoin (Blockchain) bir forumdan çıktı.

Mesela araştırmalarım sonucu aşağıdaki verileri yapay zeka ile derledim.

----------------------------------------FORUMLAR----------------------------------------
  1. WordPress: WordPress, b2/cafelog adlı bir projeden türemiş bir içerik yönetim sistemidir. Matt Mullenweg ve Mike Little, b2/cafelog'un geliştirilmesinin durdurulmasının ardından WordPress'i başlatmak için forumlardaki tartışmaları kullanmışlardır. Bugün WordPress, dünya çapında milyonlarca web sitesinde kullanılan en popüler içerik yönetim sistemlerinden biridir.
  2. Mozilla Firefox: Mozilla projesi, Netscape Communicator'ın kaynak kodunun açılmasının ardından başladı ve Mozilla Firefox ve Thunderbird gibi ürünler bu topluluk etrafında geliştirildi. Bu projeler, öncelikle geliştiriciler ve katkıda bulunmak isteyenler arasında forumlarda tartışıldı.
  3. Arduino: Arduino, çeşitli kullanıcıların projelerini ve fikirlerini paylaştığı forumlar sayesinde hızlı bir şekilde popülerlik kazandı. Bu açık kaynaklı elektronik prototipleme platformu, hobi elektronikçilerinden profesyonel mühendislere kadar geniş bir kitle tarafından kullanılmaktadır.
  4. Linux: Linus Torvalds tarafından başlatılan Linux işletim sistemi, Usenet grupları ve daha sonra çeşitli forumlarda geliştiriciler arasında tartışıldı. Bugün Linux, dünya çapında milyonlarca cihazda kullanılan bir işletim sistemi haline geldi.
  5. Stack Overflow: Stack Overflow, programcılar için bir soru-cevap forumu olarak başladı ve şimdi yazılım geliştiriciler için vazgeçilmez bir kaynak haline geldi. Kullanıcılar, programlama ile ilgili sorunlara çözüm bulmak ve bilgi alışverişinde bulunmak için bu platformu kullanıyor.

Blockchain projeler.
  1. Bitcoin: Bitcoin, 2008 yılında bir kişi (veya grup) tarafından Satoshi Nakamoto takma adı altında yayımlanan bir makale ile tanıtıldı. Bitcoin, finansal işlemler için merkezi olmayan bir dijital para birimi olarak ortaya çıktı ve tartışmalar büyük ölçüde çeşitli çevrimiçi forumlarda gerçekleşti.
  2. Ethereum: Ethereum, kripto para ve akıllı sözleşme platformu, başlangıcını Bitcoin forumlarından alır. Vitalik Buterin, Ethereum fikrini ilk olarak Bitcoin topluluğunun üyeleriyle paylaştı ve bu fikir büyük ilgi gördü.
  3. Litecoin: Charlie Lee tarafından yaratılan Litecoin, Bitcoin'in bir çatalı olarak başladı ve gelişimi Bitcoin forumlarında tartışıldı. Litecoin, Bitcoin'e alternatif olarak daha hızlı işlem onay süreleri sunar.
  4. Monero: Gizliliğe odaklanan bir kripto para birimi olan Monero, forum tartışmaları ve topluluk katılımı ile geliştirildi. Monero, işlemlerin izlenmesini zorlaştıran gelişmiş kriptografi kullanır.
  5. Dogecoin: Başlangıçta bir şaka olarak ortaya çıkan Dogecoin, Reddit gibi forumlarda büyük bir topluluk tarafından benimsendi ve popüler bir kripto para birimi haline geldi.
  6. Tails OS: Gizlilik ve anonimlik üzerine odaklanmış bir işletim sistemi olan Tails, çeşitli güvenlik odaklı forumlarda geliştirilen fikirler üzerine kuruludur. Edward Snowden gibi kişilerin kullanmasıyla ünlüdür.
  7. Signal: Güvenli iletişim uygulaması Signal, ilk olarak güvenlik forumlarında tartışılan önerilerden doğdu. Uçtan uca şifreleme özelliği ile bilgi güvenliğini sağlamayı amaçlar.
  8. OpenAI: Yapay zeka araştırmaları ve uygulamaları üzerine çalışan OpenAI, çeşitli teknoloji ve yapay zeka forumlarında tartışılan fikirlerle şekillendi. Elon Musk ve diğerleri tarafından kurulmuştur.

----------------------------------------Diğer Mecralar----------------------------------------
  1. Oculus Rift: Oculus Rift, Kickstarter'da bir crowdfunding kampanyası ile başlamadan önce, kurucularının Facebook ve diğer sosyal medya platformlarında sanal gerçeklik hakkında yaptığı tartışmalarla dikkat çekti. Bu ilgi, Oculus'un başarılı bir fon toplama sürecine ve sonrasında Facebook tarafından satın alınmasına yol açtı.
  2. #MeToo Hareketi: #MeToo hareketi, cinsel taciz ve saldırıya uğrayan insanların deneyimlerini paylaştıkları bir sosyal medya hareketidir. Başlangıçta Twitter'da viral hale geldi ve sonrasında tüm dünya genelinde büyük bir sosyal değişim hareketine dönüştü.
  3. Ice Bucket Challenge: ALS (Amyotrofik lateral skleroz) hastalığına dikkat çekmek ve bağış toplamak için başlatılan Ice Bucket Challenge, Facebook ve Twitter üzerinde viral oldu. Bu kampanya, ALS araştırmaları için milyonlarca dolar toplanmasına yardımcı oldu.
  4. Change.org: Change.org, çeşitli sosyal ve politik konularda imza kampanyaları yürüten bir platformdur. Birçok başarılı kampanya, Facebook ve Twitter'da paylaşılarak geniş kitlelere ulaştı ve önemli değişikliklerin yapılmasına katkı sağladı.
  5. Duolingo: Duolingo, dil öğrenimi uygulamasıdır ve başlangıçta sosyal medya üzerinden yayılarak popülerlik kazandı. Kullanıcılar, öğrenme süreçlerini Facebook ve Twitter üzerinden arkadaşlarıyla paylaşarak uygulamanın daha fazla kullanıcıya ulaşmasını sağladı.

Sanırım farkı anlatabildim.
Forumlar devrim niteliğinde projelerin geldiği yerlerdir.

Forum candır. Sosyal medya yokken forumlar vardı. Daha web 2 bile emeklerken, forum siteleri vardı. :cool:

Web aleminin askerîyesidir forumlar. Bu alemde forum adabını bilenler asker gibidir. Daha olgun, efendi ve bilinçli olurlar. Kendilerini geliştirirler. Hackerler bile buralarda eğitim görür. Alaylı yazılımcıların has mekânıdır forumlar.

O yüzden forumlar ölmez. 😁

Forum candır. Sosyal medya yokken forumlar vardı. Daha web 2 bile emeklerken, forum siteleri vardı. :cool:

Web aleminin askerîyesidir forumlar. Bu alemde forum adabını bilenler asker gibidir. Daha olgun, efendi ve bilinçli olurlar. Kendilerini geliştirirler. Hackerler bile buralarda eğitim görür. Alaylı yazılımcıların has mekânıdır forumlar.

O yüzden forumlar ölmez. 😁
Kesinlikle katılıyorum forum olmadan web sitesi olmaz

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,180
Kullanıcılar
6,689
Son üye
SavKripto