Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Nasıl Blockchain Sahte Transfer

Merhaba , bu gün bir arkadaşım başına gelen sorunun sizlerle paylaşmak istedim. Arkadaşım internet üzerinden satış yapıyor , yabancı müşterisi buna kripto olarak ödeme yapıyor işlem tuarı 200 dolar , 200 dolara karşılık 200 fUSDC gönderiyor bu bakiye bozulmuyor ama transfer oluyor araştırdık fake coin diyorlarmış . Bunu sistemi nedir ve nasıl çalışır merak ettim

Anladığım kadarıyla fUSDC isminde bir token almis. Ödeme olarak. Fake olarak basılan tokenlardan.

Binance uzerinde söylediğiniz token listeki değil ki. Yatırma işlemleri doğru kontrat üzerinden yapıldığı sürece gerçekleşir. Yoksa her ismi aynı yada benzer olan token yatiriminda ona ekleme yapılmaz.

Tam anlayamadım dediğiniz. Ekran görüntüsü ya da kontrat adresi varsa ilgili token'a yönelik daha aydınlatıcı olabilirim

Son düzenleme:
1 tane kanıt koyarmısınız lütfen.
Böyle birşey mümkün değil.

Çözüm
İlk başta DeFi, sonradan Web 3 olarak isimlendirilen bu Binance hilesi ile ilgili bir yazı yazmıştım. Geçmiş mesajlarıma dönüp bakmam lâzım; bunu bir "saçmalık" olarak nitelemiştim, ta o zamandan. 2022 yılının yaz ayları olması lâzım..

Hatta oradaki cüzdanımın adını da "saçmalık" olarak etiketlemişim. Ki halâ o şekilde durur cüzdan etiketim.

Vesselam bu Web 3 falan değil. Bildiğin alavere dalavere sistemi. (Adı Web 3 olduktan sonra) birkaç deneme işlemi yapmıştım geçen sene. Sırf test etmek için. Hatta Satoshi Türk'te biriktirdiğim BNBlerimi az kalsın buraya kaptırıyordum. Yanlız o dönemki Satoshi Türk kuralı gereği BNB çekememiştim. İyiki de çekememişim..

Şimdi burada bayağı BNB biriktirdim. Web 3 saçmalığına kaptırsaydım, evdeki bulgurdan da olacaktım demek ki.

Siz siz olun, ayık olun, Satoshi Türk'ten kazanın, helâl kazanın. Astarı yüzünden pahalıya gelen işlerden uzak durun.

Selametle.

biraz daha araştırma yaptık bazı kişiler bu şekilde satış yapmakta

7c36f67a-150d-4c95-93ed-2476f4355396.jpg

Satış açıklamaları bu şekilde

MEW ve bSOL fake coin işlemleri aktif. Solana Ağındaki Tüm cüzdanlar arasında transfer edilebilir ! Oran %10

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,235
Kullanıcılar
6,698
Son üye
EFECEV97
Geri