Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Sanal Gerçeklik (VR) ve Artırılmış Gerçeklik (AR) Farkları Nelerdir?

vr ar.jpg

Sanal gerçeklik (VR) ve Artırılmış Gerçeklik (AR) teknolojileri, gerçek dünya ile birleştirilen sanal dünya deneyimleri sunmak için kullanılır. Ancak, bu teknolojiler arasında bazı önemli farklılıklar vardır:

1. Kullanım amacı: VR teknolojisi, kullanıcıyı tamamen sanal bir dünyaya götürmek için kullanılır. AR ise, gerçek dünya görüntülerine ek olarak, ek bilgi, nesneler veya sanal nesneler eklemek için kullanılır.
  2. Kullanım ortamı: VR teknolojisi, genellikle kapalı bir ortamda kullanılır ve kullanıcının gerçek dünya ile ilişkisi kesilir. AR ise, gerçek dünya ortamında kullanılır ve gerçek dünya ile etkileşim içerir.
  3. Gereksinimler: VR teknolojisi, genellikle daha yüksek performanslı donanımlara ve daha fazla işlem gücüne ihtiyaç duyar. AR ise, daha düşük performanslı cihazlarla da kullanılabilir.
  4. Deneyimler: VR teknolojisi, genellikle daha inanılmaz ve daha derin bir deneyim sunar. AR ise, gerçek dünya ortamına ek bilgi ekleyerek, deneyimi zenginleştirir.

AR en azından gerçeklikten tamamen koparmıyor; mekanı, kişileri vs farklılaştırıyor. Köy kahvesinde çay içerken ciks bir kafedeymişsin gibi. Hile ya bu da.
Öteki zaten fena; VR.

İkisinin de bakıldığında çeşitli kullanım ortamlarında çeşitli avantajları var. Ben AR için fakir işi VR için zengin işi diyorum şimdilik :)
Ben çok sıcak değilim bu teknolojilere. Yani oyunlarla sınırlı kalmasından yanayım. Oyunların için de bile konser gibi sosyal etkinliklerle alan yaratıyorlar gerçi.

Sen duydun mu bilmiyorum, geçen bir yerde izledim. Bir VR oyununda yeni bir uygulama başlatmışlar. Oyunda ölürsen gerçek hayatta da ölecekmişsin. :rolleyes::oops:

Ben çok sıcak değilim bu teknolojilere. Yani oyunlarla sınırlı kalmasından yanayım. Oyunların için de bile konser gibi sosyal etkinliklerle alan yaratıyorlar gerçi.

Sen duydun mu bilmiyorum, geçen bir yerde izledim. Bir VR oyununda yeni bir uygulama başlatmışlar. Oyunda ölürsen gerçek hayatta da ölecekmişsin. :rolleyes::oops:
Daha öncede konuşmuştuk, bunların yolu film dizi vb. yapıldı daha önceden. Ayrıca ölümün hazzı denen bir şey var hocam. O ölüm korkusu, heyecanı, yaşayamayacağı o adrenalin duygusundan haz alan insanlar var. Hani bu paraşütle atlamak gibi değil. O yüzden çokta anormal karşılamıyorum. artık hiçbirşeyi. :)

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,248
Kullanıcılar
6,700
Son üye
Wolfman0735
Geri