Neler yeni

BiLira, Türk İnsanını Globale Taşıyacak

probit borsası
  • Bitcoin: Merkeziyetsiz ve açık kaynaklı ilk kripto para birimidir. Kısaltması BTC ve Sembolü ฿’dir.. Piyasadaki birçok kripto para BTC paritesine bağlı olarak işlem görür.

SatoshiNakamoto

Üstçavuş
Katılım
28 Eyl 2020
Mesajlar
219
Tepkime puanı
22
Puanları
285
Konum
İstanbul


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1
6.10_1280x720.jpg

Dünyanın en büyük kişiler arası kripto ticaret platformlarından biri olan Paxful, Türk Lirası’na endeksli stabil kripto para BiLira’yı ödeme yöntemi olarak eklediğini açıkladı. An itibariyle, Türkiye’deki Paxful kullanıcılarının, BiLira (TRYB) ile Bitcoin (BTC) ve Tether (USDT) tekliflerinde TRYB tokenini kullanarak alım-satım işlemi yapabileceği belirtildi. Böylece, kullanıcılarına 300’den fazla ödeme yöntemi sunan kişiler arası kripto pazar yeri Paxful, TRYB’yi de bu seçeneklere eklemiş oldu.

BiLira, geleceğin merkeziyetsiz ve eşler arası finansal ağlarına erişimi geliştirme vizyonuna sahip stabil kripto para sağlayıcısı olmasının yanı sıra, TRYB kripto para birimi, Türk Lirası ile desteklenen bir ERC-20 stabil kripto parasıdır. Bir yıl önce kurulmasına rağmen, şirketin 2500’den fazla kullanıcısı ve 30 milyona yakın TRYB tokeni dolaşımda bulunmaktadır.

2015 yılında iki deneyimli yazılım geliştiricisi ve iş adamı tarafından kurulan Paxful, Amerika Birleşik Devletleri, Filipinler, Hong Kong ve Estonya’da 250’den fazla çalışanıyla kısa bir süre içinde Dünya’nin en büyük kişiler arası kripto platformu oldu. Kişişer arası kripto ticaret platformuna, dünya çapında 4,5 milyondan fazla kullanıcı tarafindan kullanılıyor. Platform, kripto para borsası olmak yerine satıcılar ve alıcılar arasında bir arabulucu görevi görmektedir.

BiLira COO’su Vidal Arditi “Kişiler arası pazar yerleri için bir rampa görevi gören BiLira, böylesine büyük bir isim ve tanınmış yüksek repütasyonlu Paxful’un pazar yeri ile kripto paraları daha erişilebilir hale getirecektir. ” diyerek anlaşmanın büyük etkisi hakkında vurgu yaptı.

Öte yandan Paxful CEO’su ve kurucu ortağı Ray Youssef “BiLira ile olan işbirliğimiz ve TRYB’yi Paxful platformuna ödeme yöntemi olarak eklemek bizi heyecanlandırıyor. Paxful’un global kullanıcıları ve ödeme yöntemlerindeki çeşitliliği ile beraber Türk Lirasına endeksli bir stabil kripto parayı da bulundurması Türk kullanıcılara güvenli ve hızlı alışveriş alternatifi sunmuş olacak.“diyerek bu anlaşmadan duydukları memnuniyeti dile getirdi.
 

Üst