Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Kripto Para Piyasası İçin Riskler Büyüyebilir

anonymous-2755365_640.jpg

Hükümetler, 2022 Yılında Kripto Para Piyasasını Denetim Altına Almayı Kafalarına Koymuşlar

Her fırsatta 2022 yılının kripto para piyasası için beklenenden daha zor geçebileceğini ifade ediyorum. Dünyadaki ekonomik ve siyasi gelişmeleri bir parça takip eden pek çok insanda bunu en az benim kadar iyi görebilir.

Bugün okuduğum bazı gelişmeler de benim bu görüşümü destekler nitelikte. SEC başkanı Garry Gensler son yaptığı açıklamalarda yine DeFi piyasası hakkında pek de iç açıcı olmayacak şeyler söylemiş.

2022 yılının hükümetler tarafından kripto para piyasasını denetlemek için daha ciddi adımlar atacağı bir yıl olacağa benziyor. 2021 yılının son çeyreğinden itibaren bunun işaretleri gelmeye başlamıştı. Özellikle stabilcoinlerin mevcut ekonomik sistem için yarattığı riskler hakkında ve DeFi piyasasının verebileceği zaralar konusunda pek çok açıklama ve toplantı haberleri okuduk. En son ABD başkanı Biden bile denetlemeler konusunun üzerine gideceklerinin sinyalini vermişti.

Gensler’in yaptığı son açıklamalara baktığımızda birçok kripto para projesinin kayıt dışı gayrimenkul sınıfına girdiğini ve firmaların SEC başvurusu yapmaları gerektiğini vurguladığını görüyoruz. SEC, zaten DeFi ve Uniswap üzerinde araştırma başlatıklarını aylar öncesinden duyurmuştu. Gensler’in özellikle borsa tanımının eskimiş bir tanım olduğunu ve günümüzde dijital yolların arttığını belirtmesi, yeni yasalar çıkarmak için artık çok fazla beklemeyeceklerini ve çıkaracakları yasalarla kripto para piyasası üzerinde ciddi bir denetim başlatacaklarını anlayabiliyoruz.

Başlayacak denetimler sadece stabilcoin ve milyarlarca doların kilitlendiği DeFi piyasasını değil, tüm kripto para piyasasını etkileyeceğinden zaten düşüşte olan piyasanın toparlanma sürecinin çok daha ileri tarihlere kalabileceğini düşünebiliriz. Hatta toparlanmak bir tarafa, denetlemelerin piyasada yaratacağı panik havası ve yapılacak ekstra manipülasyonlarla daha dip noktalar görmemiz bile muhtemel.

Dünyanın tepesinde yaşanan büyük mücadelenin yeni cephelerinden biri olacak gibi görünüyor kripto para piyasası.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,240
Kullanıcılar
6,716
Son üye
BurakBey
Geri