Kritik Rapor: Kurumsal Yatırımcılar Artık Bitcoin HODLers’ına Dönüyor!

probit borsası
shicco
  • Cloud Mining: Sunucu barındırma, elektrik masrafı gibi kalemlerle ilgilenmeden bu işi sizin için yapan şirketlerden işlemci gücü satın alınarak yapılan madencilik türüne verilen isimdir. Günümüzde eski popülerliğini yitirmiştir.

SatoshiNakamoto

Üstçavuş


0.00000000
  • 0.00000000  
  • #1
cryptocurrency.jpg

Kripto türevleri borsası ZUBR’ye göre, kurumsal yatırımcılar işlemlerini giderek artan bir şekilde Bitcoin’in uzun vadeli görünümüne dayandırıyor. Borsaya göre, kurumsal yatırımcılar artık fiyat oynaklığı nedeniyle kolayca piyasadan uzaklaşmıyor.

ZUBR: Kurumsal yatırımcılar artık Bitcoin HODLers’ına dönüyor!
Kripto türevleri borsası ZUBR, yatırımcıları sevindirecek önemli bir rapor yayınladı. “Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin Vadeli İşlemler Piyasasında ‘HODLers’a Dönüyor” başlıklı yeni bir raporda ZUBR, Chicago Ticaret Borsası (CME) ve Bakkt gibi düzenlenmiş borsaları analiz ediyor.


bitcoin-6.jpg

Ayrıca borsa, boğa ve ayı piyasalarındaki yatırım davranışlarını karşılaştırıyor. ZUBR, düzenlenmiş platformlardaki kurumsal yatırımcıların Bitcoin’i uzun vadeli görünümüne dayanarak ellerinde tutmaya çalıştıklarını belirtiyor. ZUBR, hacimlere kıyasla piyasada daha fazla ‘açık pozisyon olduğuna dikkat çekiyor. Kripto türevleri borsası konuya yönelik şunları söylüyor:

TAM ÖLÇEKLİ KURUMSAL İLGİ HENÜZ GERÇEKLEŞMEMİŞ OLABİLİR. ANCAK, DAHA ÖNCE GÖRÜLMEMİŞ BİR ŞEKİLDE, DÜZENLENMİŞ BORSALARDA KRİPTO PARA BİRİMİNE FAZLACA İLGİ VAR.

Kripto türevleri borsası: Bitcoin altın’ın yerini alıyor
ZUBR, Bitcoin vadeli işlemlerinin alım satım hacminin geçen yıla kıyasla 4 trilyon doların üzerine çıktığını ve 2019’un ortalamasından yaklaşık %60 daha yüksek ortalama aylık hacimlerin olduğunu söylüyor. Açık pozsyonlardaki artış esas olarak CME’de görülse de kripto türevleri şirketi Bakkt bunun çok gerisinde değil.

Bitcoin-btc-.jpg

ZUBR, daha fazla kurumsal yatırımcı piyasaya girdikçe, düzenlenmiş borsalarda Bitcoin‘e olan uzun vadeli ilginin daha da artabileceğine inanıyor. Kripto türevleri borsası konuya yönelik şunları söylüyor:


AÇIK OLAN ŞU Kİ DÜZENLENMİŞ BORSALAR, KRİPTO PARA BİRİMİNİN GELECEKTEKİ DİNAMİĞİNİ POTANSİYEL OLARAK ANLAYAN KURUMSAL YATIRIMCILARI PİYASAYA ÇEKİYOR. BİTCOİN ALTIN’IN YERİNİ ALIYOR…
 

Üst