Neler yeni
Kripto Para, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Dogecoin, Shiba, Forumları, Yorumları, Teknik Analiz

Satoshiturk ailesine hoş geldin!

Burada, yatırım tavsiyesi vermeyip, hiçbir projeye para karşılığı destek çıkmadan, kripto dünyasının içinden gelen yöneticilerimizle doğru bilgiye ulaşabilirsin.

5 yıldır aksamadan yaptığımız ödemelerle güvenin adresiyiz.

Bizimle keşfet, öğren ve kripto sohbetlerine katıl. Seni aramızda görmekten mutluluk duyarız!

Metaverse Nedir? Seri-1

bebuluderler

Kıdemli Çavuş
resim_2022-05-10_131719109.png

İnsanların sosyalleştiği, eğlendiği, çalıştığı bir sanal dünya diyebiliriz.

Sınırların ötesinde anlamında 'meta' ile evren anlamında ki 'universe' kelimelerinin birleşiminden oluşmuştur.

Türkçeye geçiş hali 'öteevren' diyebiliriz.

Bulunduğumuz fiziksel dünyadan farklı, sanal bir ortamı ifade ediyor.

Genel olarak bu terimi yeni yeni duyuyor olsak da 'metaverse' kelimesi ilk olarak 1992'de yayınlanan Snow Crash adında ki bir bilim kurgu romanında geçmişti.

Neal Stephenson tarafından yazılan bu kitapta internet aleminin neye benzeyeceği hakkında fikir yürütülüyor.

Romanın konusu kullanıcıların dijital avatarlar ile iletişime geçtiği, gerçek dünyaya paralel, 'metaverse' adında sanal dünya da geçiyor.

Kişisel bilgisayarların, yaygınlaşması, internetin gelişmesi ve nete bağlı akıllı telefonların herkesçe kullanılır olması sonucunda zaten fiziksel dünya paralel sanal bir dünya olmuş durumda.

Metaverse kavramı ile sanal dünyanın daha da önemli hale geldiği, özellikle üç boyutlu görselliğin ön plana çıkmasıyla gerçek ve sanal dünyanın birbirinin içine girdiği yeni bir dünya kastediliyor.

Metaverse'ü düşünürken, interneti, sosyal ağları, bilgisayar oyunlarını, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik gözlüklerini, nesnelerin internet cihazlarını, kripto paraları, yüksek hızlı interneti (5G) ve yapay zekayı hep birlikte değerlendirmek gerekiyor.

Bahsi geçen teknolojilerin her birinde yaşanan çığır açıcı gelişmeler daha önce mümkün olmayan yeni bir sanal dünyanın kapılarını aralıyor.

Bilgilendirme için teşekkürler hocam gayet açıklayıcı bir yorum ve hoşnut oldum sağolasın.
Gereksiz mesaj kurallara aykırı diye hatırlıyordum ben. Kaç tane moderatör ''Teşekkür ederim'' gibi mesajlar yazmayın dedi siz de kuralları kabul ederek siteye üye oldunuz. Kabul ettiğiniz şeyi neden uygulamıyorsunuz?

Gereksiz mesaj kurallara aykırı diye hatırlıyordum ben. Kaç tane moderatör ''Teşekkür ederim'' gibi mesajlar yazmayın dedi siz de kuralları kabul ederek siteye üye oldunuz. Kabul ettiğiniz şeyi neden uygulamıyorsunuz?
Profiline bakarsanız arkadaşın daha yeni üye olduğunu görürsünüz. Daha çok bir bilgisi olduğunu düşünmüyorum zamanla da öğrenecektir zaten :)

Profiline bakarsanız arkadaşın daha yeni üye olduğunu görürsünüz. Daha çok bir bilgisi olduğunu düşünmüyorum zamanla da öğrenecektir zaten :)
Hocam kabul etmeden önce okuması gerekiyordu kuralı. Yeni üyeler zaten para kazanma bölümünün açılması için böyle teşekkürler falan yazıyor.

Cüzdanınız

BNB
0.00000000

Forum istatistikleri

Konular
13,242
Kullanıcılar
6,715
Son üye
BurakBey
Geri